WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

складається також експромтом, краще за все збором капітанів команд за пропозиціями учасників.
В програму включаються декілька обов'язкових для кожної команди жанрів, наприклад: декламування сценки, оригінальний жанр.
Програма може бути ускладнена таким завданням: об'єднати всі обов'язкові номери єдиною темою або сюжетом. В результаті кожна команда покаже невелику концертну суєту або навіть спектакль. При цьому можливі два варіанти:
а) тема (сюжет( таких суєт - спектаклів для всіх команд спільна (вибирається також спільно - збором капітанів за пропозиціями команд).
б) кожна команда, починаючи підготовку, придумує свою тему (сюжет).
Порядок огляду.
1. Створення команд (якщо вирішено брати участь збірними колективами), вибори капітанів, складання програм.
2. Підготовка концерту командами (час - 15-20 хв., в любому випадку не більше півгодини).
3. Почерговий виступ команди (кожній дається 5-7 хв.).
Поради організаторам.
Закінчити концерт добре спільною піснею, наприклад кращою з тих, які використовувались під час виступу команд.
Проводити концентр - "блискавку" можна під час святкових виступів.
Змагання між командами влаштовувати не слід. Нехай кожен виступ має одну ціль - задоволення, радість друзів, а весь концерт буде своєрідним обміном сюрпризами.
Учасникамиконцерту - "блискавки", можуть бути і постійні об'єднання.
Головне в грі - прояв творчих здібностей, кмітливості, фантазії кожного учасника.
- літературно-художні конкурси - колективні справи, які розвивають творчі здібності кожного учасника. Засновані на обміні знаннями, враженнями, інтересами.
Літературно-художні конкурси краще за все будувати як турботу кожного про своїх товаришів, про свій колектив і його успіхи в змаганнях. Разом з тим творчі роботи (казки, розповіді, малюнки), створені в ході конкурсу, повинні розглядатися всіма учасниками як спільні досягнення, інтересні і повчальні для інших людей (родичів, далеких друзів).
Види прикладів літературно-художніх конкурсів: на кращу казку (на одну і ту є тему, вибрану спільно всіма учасниками, або на різні теми); на кращу розповідь або казку в малюнках з підписами (на спільну або довільну тему); на кращий колективний малюнок (на спільну бо довільну тему); на кращий підпис під малюнком або серію малюнків; на кращий лист далеким друзям.
Поради організаторам.
Конкурси можна проводити "блискавкою", протягом короткого часу, або пропонувати учасникам декілька днів для підготовки.
Теми і зміст літературно-художніх робіт можуть бути різноманітними.
Дорослі (вчителі, батьки) виступають к друзі - порадники дітей, допомагають їм готувати сюрпризи для інших учасників конкурсу.
Роботу на конкурс можна робити відразу всім разом або естафетою - передаючи один одному казку, розповідь, малюнок для продовження. При цьому важливо потурбуватися, щоб ніхто не залишився в стороні.
Закінчити конкурс краще за все оглядом-захистом всіх показаних робіт (автори читають свої казки, розказують про малюнки, відповідають на питання друзів), а потім колективним обговоренням їх досягнень і недоліків.
Журі конкурсу повинні так оцінювати роботи, щоб не було ображених. Можна використання при цьому пам'ятні призи (наприклад, листівки).
Добре, якщо журі дасть пораду, як використати творчі роботи на радість людям.
Спортивні справи:
- Мала олімпійські ігри;
- гра-випробування "Котигорошко";
- футбольні турніри;
- конкурсні програми ("Веселий фініш", "Козацькі забави").
Справи-свята (державні, народні чи самостійно вигадані свята) тощо.
Мала творча діяльність включає дитячі заходи, реалізація яких можлива на рівні Загонових Справ, а велика знаходить свій вияв у дружинних, загальнотабірних справах.
Важливо пам'ятати, що співвідношення загонових справ до дружинних повинно складати 3:1, тобто кожні три загонові справи, ретельно сплановані і організовані, повинні слугувати підготовкою до однієї великої, дружинної справи, ще краще організованої і підготовленої.
Як організувати роботу загону щодо підготовки творчої справи?
o Визначити педагогічну мету КТС (знання, які отримують діти; риси характеру, уміння і навички, які формуються у дітей під впливом. певного виду діяльності).
o Визначити контекст справи (які справи проходили раніше, які будуть проходити пізніше).
o Визначити ЗМІСТ, справи (якщо справа велика, то її зміст може включати кілька справ).
o Визначити вік, кількість учасників, вимоги до них, узгодити з учасниками факт проведення КТС.
o Визначити форму і тип, справи.
o Вирішити організаційні сторони справи. " Провести КТС.
o Підвести підсумки КТС.
Отже, умовно колективну творчу діяльність можна поділити на три рівні: рівень підготовки, рівень організації і рівень виконання (проведення).
До рівня підготовки відносяться: написання сценарію і режисура свята, проведення репетицій, виготовлення костюмів; розробка запитань для диспуту; виготовлення запрошень, плакатів, оформлення місця проведення справи, запис фонограм тощо.
Рівень організації -включає; пошук необхідних ресурсів, розподіл їх; пошук і розподіл реквізиту; організація реклами, (якщо вона необхідна); узгодження форми, змісту, терміну, місця проведення справи із зацікавленими особами. Конкретніше: забезпечення зали для репетицій, пошук необхідної апаратури, отримання доступу до необхідних приміщень, зв'язок із адміністрацією, зв'язок із засобами масової інформації, організація перегляду номерів, проведення генеральної репетиції тощо.
Рівень виконання включає власне проведення творчої справи. Наприклад, ступінь підготовки ведучих, якість гри акторів і т і.
Розглядаючи, творчу діяльність як багаторівневу модель, бачимо, що велика кількість виховних завдань вирішується на рівнях підготовки і організації, тому при розгляді творчої справи варто особливу увагу надавати процесу її підготовки й організації. Нерідко, навіть за умови доброї підготовки і організації зовнішній результат не відповідає задуманому. Проте, це не означає, що поставлені виховні завдання не виконані. Навпаки, подібна ситуація дає можливість педагогу, вихователю розвивати аналітичні здібностей дітей, допомагає осмислити, та, що сталося, проаналізувати недоліки і зробити висновки на майбутнє.
Важливо пам'ятати: при організації КТС головним педагогічним результатом є процес підготовки і організації справи, а не її зовнішній результат.
Реалізація кожного рівня може здійснюватися різними людьми. Проте ці люди повинні усвідомлювати, що беруть участь у загальній (колективній) справі. Тобто, у кожної дитини,

 
 

Цікаве

Загрузка...