WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

невимушену атмосферу, пізнати один одного і свої власні здібності.
Водночас, цей вид діяльності, за умови його всебічної продуманості, може мати достатнє пізнавальне значення, стати джерелом корисної інформації для дітей.
Ось приклади таких творчих завдань:
o намалювати портрет загону;
o спорудити "Родинне дерево" із піску;
o намалювати листівку "Світ моїх прав";
o створити карту закладу (регіону, України) на тему: "Тут потрібна наша допомога";
o "зняти" відео-ролик "Сім'я майбутнього";
o скласти екологічний кросворд;
o здійснити верстку плакату "Спасибі - чі";
o підготувати пам'ятку одноліткам "Як жити і не помилятися";
o розробити анкету "Вільний час дитини третього тисячоліття";
o розробити "маркетинговий план" розвитку дитячого центру тощо.
Варто зазначити, що такого роду творчі завдання потребують обов'язкового підведення підсумків після завершення їх виконання: організація виставки творчих робіт, проведення анкетування, обмін пам'ятками і подарунками, складання колективних листів, послань та інше.
Велика творчадіяльність реалізується у дитячому центрі на рівні загонових, дружинних та загальнотабірних справ.
Усе розмаїття дитячих справ можна вкласти у такі видові рамки:
Пізнавальні справи: '
- подорожі-знайомства ("Світ моїх прав" - знайомство із Конвенцією ООН про права дитини; "Подвиги Котигорошка" - подорож у світ народної казки; "Мій край -зелена Україна" - подорож містами, регіонами, річками тощо, "Веселковими стежинами" - гра-експрес за програмами діяльності федерації дитячих організацій; "Я у незнайомому місті" - гра-експрес; "У бальному царстві" - знайомство, розучування і демонстрація бальних танців); "Козацькому роду нема переводу" - конкурсна програма на основі історичного матеріалу);
- вікторини ("Україна - перлина Європи" - запитання, пізнавальні завдання після екскурсії містом; "Я і безпека" - практичні поради щодо дій у складних життєвих і надзвичайних ситуаціях);
- захист проектів;
- усні журнали - пізнавальні справи - огляди на зразок серії коротких виступів - сторінок різної тематики оточуючого і внутрішньо колективного життя.
Усний журнал може випускатися систематично (наприклад, раз в два тижні або щомісячно) і епізодично. Другому випадку усний журнал краще називати альманахом.
Усний журнал дає можливість кожному члену колективу ділиться з друзями своїми знаннями, враженнями, інтересами; дозволяє в живій, образній формі знайомити всіх з політичними подіями, новинами суспільного життя (політична інформація); сприяє вирішенню завдань ідейно-політичного, розумового, естетичного виховання.
Варіанти роботи з усним журналом.
1. Кожен мікро колектив разом зі своїми старшими друзями випускає, по черзі (наприклад, раз в два тижні) номер усного журналу для свого класу, збору.
2. Кожен старший класний колектив по черзі виступає номер усного журналу для школи.
3. Класний колектив готує усний альманах (наприклад, до свята) і виступає з ним перед іншими класами (молодшими, паралельними) і поза школою.
4. Усний альманах випускається збірною командою ("творчим об'єднанням") любителів із одного або різних класів - для школи, для учасників злету, для оточуючих людей, наприклад, під час турпоходу, рейду або десанту.
Можливі теми і жанри сторінок (і частин) усного журналу: "Казкова", "Що? Де? Коли?, "Наші мами і тата", "Україна і світ", "Спортивна".
Поради організаторам.
Назва усного журналу може бути традиційною або мінятися, але в любому випадку вона вибирається узгоджено, в результатів відкритого або закритого конкурсу на кращу пропозицію між всіма учасниками; якщо усний журнал випускається почергово декількома авторськими колективами, то кожен може назвати свій журнал по-своєму.
Зміст номера (теми частин, сторінок) обговорюється на загальнім зборів - старті учасників; частини або сторінки для підготовки і виступу розподіляються по бажанню, причому бажаючі можуть брати участь, звичайно, і в декількох частинах (сторінках). Кожну частину (сторінку) готує невелика команда. Після виступу, загальний збір обговорює його, дає поради авторам - виконавцям). Після необхідного доробку усний журнал (альманах), "виходить в світ". Бажано після кожного виступу з усним журналом проводити короткий загальний збір - "вогник".
Назва чергової частини (сторінки) може об'явитися або всіма учасниками, або ведучими, або тією командою, яка виступає з цією частиною (сторінкою).
Дорослі (педагоги, батьки) можуть бути прямим організаторами роботи (очолювати редколегію), консультантами при підготовці найбільш відповідальних і складних частин журналу, а також авторами - виконавцями окремих сторінок, підготовлених разом з дітьми або як сюрприз для них.
Усний журнал - це спільна творча справа дітей і їх старших друзів на користь і радість своєму колективу і іншим людям!
- трудові десанти - операції, які проводяться силами дітей і їх старших друзів: вихід або виїзд добровольців на поміж іншим колективом і організаціями в якій-небудь життєво важливій справі. Помі може і повинна бути надана в порівняно короткий час, як завжди протягом одного або декількох днів напруженої роботи.
Трудовий десант організовується за закликом тих, кому необхідно надати допомогу, за завданням правлячих органів, за ініціативою самого колективу.
Приклади життєво важливих завдань, які розв'язуються в трудових десантах; поміч лісництву в охороні природи, в боротьбі з лісовими пожарами і іншими стихійними лихами; поміч в будівництві в створенні садів, парків, пам'ятників; поміч в підготовці і проведенні масового свята.
Рішення про посилку десанту приймає екстрений спільний збір або збір колективу. Беруть участь у десанті на добровільних засадах цілі колективи або збірна команда, командир якої вибирається спільними зборами і несе перед ним повну відповідальність. Дорослі беруть участь в десанті в якості комісарів, членів штабу, рядових бійців.
В залежності від цілі десанту підготовка до нього триває декілька днів або годин. В окремих випадках десант проводиться за тривогою, а підготовка до виконання завдань іде по ходу.
Трудові десанти виховують потребу і уміння приходити на поміч людям в любий час і в любих умовах; турбуватися про них безкорисно; розвивають кмітливість, настирливість, почуття відповідальності перед суспільством і колективом.
-концерти - "блискавки" - ігри-огляди, учасники яких (декілька команд) готують за короткий час (не більше 30 хв.) імпровізовані колективні виступи за визначеною програмою ("Міні - Голівуд").
Програма концерту - "блискавки"

 
 

Цікаве

Загрузка...