WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

за все подобаються? Які із цих традицій можна і потрібно відроджувати і розвивати в житті нашого колективу? Що головне в нашому житті - традиції чи творчість?
Що означає "творче"? з чого воно може початися? Чи можна зробити кожного учасником такого життя?
Турнір-вікторина - пізнавальна справа-огляд, в якій беруть участь декілька команд і кожна команда колективно готує запитання і відповіді за обраною темою або за декількома темами.
Турнір-вікторина враховує особливості вікторини (питання, пізнавальні завдання і відповіді - рішення і турніру; команди по черзі атакують і захищаються).
Турнір-вікторина розширює кругозір дітей, розвиває пізнавальні інтереси, формулює уміння вести колективний пошук істини.
Брати участь в турнірі-вікторині можуть як первинні колективи (ланки, гурти), так і збірні команди, складені наприклад, із представників різних класів.
Способи проведення турніру-вікторини:
1. "Ланцюг" (або "по колу").
Проводиться, коли беруть участь п'ять і більше команд. 1-ша команда задає 2-й (по колу) питання або декілька питань (їх кількість визначається організаторами наперед), 2-а - 3-й, 3-я - 4-й ... Остання атакує першу.
Варіанти:
а). Питання задаються на одну спільну тему, вибрану разом всіма командами шляхом конкурсу на кращу пропозицію (остаточне рішення виносить рада капітанів і ведучих);
б). Кожна команда вибирає свою тему; прийнявши естафету атаки, називає цю тему а потім уже атакує.
2. "Змійка" (На спільну тему або на свої теми).
Проводиться так, як в попереднім варіанті, тільки естафетна атака передається не по колу, а в довільному порядку.
3. "Атака віялом".
Кожна команда по черзі стає атакуючою і задає по одному питанню всім іншим. На спосіб цілеспрямовано використовувати, коли беруть участь три або чотири команди.
4. "Оборона віялом".
Кожна команда по черзі займає оборону, і її задають по одному питанню всі інші. Цей спосіб також застосовується в турнірі-вікторині із трьох або чотирьох команд.
5. "Перехресний поєдинок".
Проводиться між двома командами, які готують по декілька питань і задають їх по черзі один одному.
Варіанти:
а). Поєдинок на спільну тему, вибрану спільно;
б). Поєдинок на різні теми, задумані кожною командою.
Коло тим, які можуть бути обрані для турніру-вікторини, дуже широке: "Пори року", "Рослини", "Тварини", "Ліс", "Рідний край","Подорож", "Народи світу", "Професії", "Транспорт", "Спорт", "Казки", "Музика", "Живопис", "Кіно", "Культура поведінки", "Правила дорожнього руху".
Підготовка.
Учасники проводять спільний збір-старт, позначаються команди, вибирається спосіб проведення турніру-вікторини, після того на коротких співбесідах (15-20хв.) кожна команда придумує собі назву, вибирає капітана і підготовлює пропозиції про тему (якщо вирішено провести турнір-вікторину на спільну тему або на спільні теми - в два-три тури). В кінці спільного збору команди об'являють свої назви, ознайомлюють з своїми капітанами (які разом з ведучими складають раду справи - штаб турніру-вікторини) і висувають пропозиції про тему. На короткий перерві (декілька хвилин) рада справи вибирає найкращу тему.
Після спільного збору страту відразу ж проводиться турнір-вікторина ("блискавкою") або дається час (день або декілька днів) для підготовки команд. В першому випадку команди відразу протягом 10-15 хвилин, придумуючи питання для суперників (і свою тему, якщо вирішено проводити турнір-вікторину на спільній темі). В другому випадку діти думають довше, ознайомлюються з літературою, радяться з старшими.
Поради організаторам.
Проводити турнір-вікторину може один педагог, але краще разом з ким-небудь із старших дітей.
Орієнтуйте учасників на інтересні питання, які потребують роботи мислення, особливо типу "чому?".
Головне в турнірі-вікторині не тренування пам'яті, а колективний пошук вирішення складних пізнавальних завдань, обмін досвідом - думками, враженнями, припущеннями. Ведучі направляють цей пошук і якщо необхідно, беруть участь в нім.
Строго дотримуйтесь правила: після того як задано питання ніхто не повинен "вистрибувати" з відповіддю, а вся команда тихенько обмінюється думками. На це дається однаковий час, наприклад пів хвилини.
Якщо команда, яка задала питання не задоволена відповіддю, то ведучі пропонують відповісти любій іншій команді: "Ідіть на поміч!" Якщо ніхто не може внести ясність, слово надається самій атакуючій команді.
Якщо відповідь атакуючої команди не задовольнила учасників, то ведучі об'являють продовження пошуку. Нехай діти пошукають відповідь в наступні дні, посперечаються, переглянуть літературу.
Можна оцінювати відповіді в балах (наприклад за правильну і повну - 2 бали, за не повну - 1 бал), приймаючи також і найбільш підходящі питання, дружню роботу команди. Можна і не робити цього, щоб азарт "набирання балів" не відволікав уваги від головного, не знижував інтересу до процесу пошуку істини.
По питаннях, які викликали найбільший інтерес під час турніру-вікторини, потрібно продовжувати колективну роботу і використовувати інші пізнавальні справи наприклад, вечір розгаданих і нерозкритих таємниць, захист фантастичних проектів, прес-конференцію.
Турнір знавців - пізнавальна справа-огляд, проводиться декількома колективами, кожний з яких по черзі організує творче змагання (свій тур) між іншими учасниками. Турнір знавців можна проводити в класі або між класними колективами, а також між зведеними командами старших і молодших.
Кількість турів дорівнює числу колективів, які беруть участь в турнірі (3-5, не більше). Кожен колектив являється організатором одного із турів (проводить змагання між всіма іншими колективами), а в інших турах виступає як рядовий учасник змагань.
Турнір знавців може проводитися по одній галузі або бути комплексним, коли кожен тур змагань має свою галузь. Наприклад, турнір знавців з участю чотирьох колективів може складатися із таких турів-змагань: 1). Знавців математики, 2). Знавців музики, 3). Знавців рідного краю, 4). Знавців медицини.
В змаганнях кожен колектив може брати участь або в цілому, або висуваючи із свого складу команду знавців. Головними ведучими можуть бути двоє-троє дорослих, або дорослий разом з одним-двома старшими школярами.
Підготовка до турніру знавців.
Головні ведучі збирають спільний збір-старт колективів, бажаючих брати участь в турнірі. Учасники розсідаються по колу. Вибирається рада справи - штаб турніру, куди входять представники кожного колективу і головні ведучі.
Після того спільний збір вирішує, яким способом будуть вибрані галузі (при одногалузевім турнірі - види)

 
 

Цікаве

Загрузка...