WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

повного розкриття пізнавальних здібностей і молодших, і старших, для обміну знаннями і інтересами, для взаємного захоплення творчим пошуком, гумором, товариськістю, життєлюбністю.
Хід вечора.
Вечір відкривається грою в оркестр. Всі учасники сідають по колу невеликими групами (або постійними міроколективами, або тут таки об'єднавшись, - по бажанню або по жеребкуванню), і кожна група вибирає собі один із інструментів оркестру - симфонічного, духовного, народних інструментів, джазу: скрипку, трубу, барабан, піаніно (при цьому дуже важливо, щоб в кожній групі були і молодші, і старші діти, і дорослі).
Оркестром керує диригент. Він несподівано для учасників показує якій-небудь групі гру на їх інструменті. Група в відповідь на це повинна показати диригенту "ніс". Коли диригент показує групі "ніс", оркестранти цієї групи, навпаки, повинні показувати диригенту гру на своєму інструменті. Якщо є група, до якої звернувся диригент, помилились і показала не те, що потрібно, вона отримує колективний фант (навіть якщо полишився тільки один із членів даної групи).
"я "дуель" диригента з оркестром продовжується до тих пір, поки кожна група не отримає колективний фант, а ще краще - 2 фанти. Після того як всі фанти отримані ведучі призначують кожному фанту відповідне завдання. При цьому ще раз слід підкреслити, що свій фант (або два фанти) викуповує вся група.
Коли всі завдання роздані, всім групам (команда) дається 15-30 хвилин на вирішення творчих справ. Після закінчення цього часу ведучі збирають разом всіх учасників гри і починаються виступи команд - по колу або в любому порядку, але з передачею якого-небудь символічного предмету - естафети (естафета веселих завдань або веселих експромтів). Команда, яка останньою принесла естафету і показала своє рішення, отримує право назвати тему для пісенного кола.
Приклади творчих завдань для естафети веселих завдань.
1.Придумати і розіграти мімічну сценку (або серію сценок) на запропоновану тему ("На рибалці", "Учитель і учень").
2.Скласти віршик за словами, які римуються, наприклад:
...порою
...горою
...штовхає
...співає
Виконати цей віршик в якій-небудь сценці.
3.Скласти маленькурозповідь за заданим початком (наприклад: "На майданчику построїлися дві команди...") Прочитати цю розповідь прийомом естафети (кожний член команди по черзі говорить одну фразу) або інсценізувати її.
4.Придумати і зобразити скульптурну групу на задану тему ("В майстерні скульптора").
5.Зобразити і "оживити" (придумати показати продовження) відому скульптуру або картину ("Мисливці на привалі", "Знову двійка").
6.Зобразити пантомімою куплет (або декілька) із видатної пісні. Інші учасники відгадують пісню.
7.Драматизація шаради (кар-тина).
8.Придумати 10 слів на одну букву і скласти розповідь таким чином, щоб з цих слів починалися всі. Інсценізувати цю розповідь.
9.Вимовими одне і те ж слово або фразу в різних сценках з різною інтонацією (не менш 5 варіантів).
10.Придумати і зобразити сценічно різні варіанти вирішення конфліктної ситуація (наприклад: - хлопчик дружить з дівчинкою. Їх дратують. Що їм робити?) Пропонується дати не менше трьох варіантів вирішення.
11.Виконати одну і ту ж видатну пісню на декілька мотивів, змінюючи її характер.
12.Виконати декілька пісень на одну і ту ж тему (наприклад, про море і моряків).
13.Драматизувати пісню або вірш.
14. Придумати і зобразити сценку із життя літературного героя (інші учасники відгадують ім'я героя, називають книгу, її автора).
Вечір подорож - пізнавальний огляд, учасники якого діляться один з одним своїми знаннями, враженнями, припущеннями щодо навколишнього життя. Прикметною особливістю такої зустрічі є використання прийому рольової гри в подорож, що дає змогу обмінюватись досвідом. Колективно відкривати світ жвавій, захоплюючій формі, розвивати допитливість, винахідливість, творчу уяву. Товариську взаємодопомогу. В школі вечір - подорож можна проводити або в одному класному колективі, або декількома паралельними класами, або збором старшого і молодшого класних колективів. Відповідно учасниками вечора можуть бути як школярі одно віку (починаючи з 1-го класу), так і різновікові об'єднання.
Збори-диспут - пізнавальна творча справа, мета якої - поставити перед учасниками життєво важливе, складне, справді спірне питання (або декілька таких питань, об'єднаних однією темою) виявити і зіставити різні думки, захоплюючи всіх колективним пошуком, найкращою рішення. Збори диспуту - важливий засіб ідейно-політичного виховання підлітків і молоді, зміцнення співдружності молодших і старших поколінь.
Учасниками зборів-диспуту можуть бути декілька постійних колективів (наприклад, старших класів) збірний колектив бажаючих взяти участь в диспуті, члени одного колективу (наприклад класу, групи). В останніх двох випадках цілеспрямовано створити (за бажанням) тимчасові невеликі творчі команди (не більше 10-15 чоловік), щоб забезпечити участь кожного в колективному роздумі.
Рада диспуту і представників всіх команд-учасників вибирає одну тему із запропонованих і формулює питання для обговорення (не більше 3-5). Після того кожен член ради повідомляє тему і питання своєму колективу для підготовки думок, виділення позицій точок зору за дискутивованими проблемами.
Проводить диспут голова ради справи. Він ще раз нагадує дискусійні питання і за бажанням учасників може дати 10-15 хвилин для обміну думками команд, щоб ті мали зібратися з думками і підготувати виступ по кожному питанню, який відображає спільну думку.
Краще обговорювати послідовно одне питання за другим. Чим гостріше суперечка, тим краще. Але головне в суперечці - уміти слухати "суперника" і доказувати свою думку.
В кінці диспуту ведучий організовує спільне підведення підсумків. Якщо торкатися практичних питань життя колективу, учасники зборів можуть прийняти за ними своє рішення, свої пропозиції або рекомендації.
Можливі теми і питання зборів-диспутів:
1. "Байдужості - бій!".
Кого ти вважаєш байдужим?
Чому байдужий чоловік - в дорозі не друг? Чи правий Бруно Ясенський, який вважає байдужих найнебезпечнішими людьми, не безпечнішими за ворогів?
Як ти будеш сперечатися з тими хто діє за принципом "Моя хата з краю...", "Особистий спокій перш за все"?
Чи байдужий той хто для себе все бере від колективу, але іншим нічого не дає?
Як боротися з байдужістю в собі і в інших?
2. "Що ти зробив для колективу?".
Кого вважати активним в колективі? Чи повинен активіст високого колективу брати участь в житті свого первинного колективу?
Чи можна кожному бути організатором? Як це зробити?
3. "Традиції і творчість в житті колективу".
Які із традицій 20-х років тобі більш

 
 

Цікаве

Загрузка...