WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інтелектуальний конкурс “Відкрий для себе Україну” - Сценарій

Інтелектуальний конкурс “Відкрий для себе Україну” - Сценарій

сценічної діяльності ця акторка першою на Україні була удостоєна звання народноїартистки республіки.
Назвіть її.
(Марія Заньковецька)
ІІ тур.
Сім див України
За кожну правильну відповідь - 2 бали.
Другий тур розпочинаємо танцем "Писанкова Коломия"
Почнемо з питання, яке допоможе визначити порядок участі команд у цьому турі. Скільки приблизно писанок зберігається у музеї "Писанка"?
1. Одне із див України є і в нашому місті. Це єдиний у світі музей писанки. Коли вперше було відкрито музей писанки в Коломиї і де?
(1987 р. Церква Святого Благовіщення).
Коли було збудовано нинішнє приміщення музею писанки?
( )
2. Одне із див України - Софія Київська. Нині це всесвітньовідомий музей. В усій Європі жодна споруда XI ст. не могла зрівнятися з київським собором. Вінчають собор 13 куполів.
Що символізують собою ці 13 куполів?
(Вони символізують Христа і його 12 апостолів).
Сому присвячена назва собору?
(Присвячений Мудрості Господній).
3. В Україні є декілька парків, які є пам'ятками садово-паркового мистецтва. Але тільки в одному з них є Єлисейські поля, англійський парк з колекцією рослин, завезених з багатьох країн світу, кавказька гірка немов переносить нас у сонячну Грузію.
Назвіть цей парк-шедевр.
("Софіївка" м. Умань).
4. Ватикан у Римі, Мекка у країнах ісламу - це найсвятіші місця, духовно найважливіші місця. А яке таке найсвятіше місце в Києві?
(Києво-Печерська лавра).
5. Києво-Могилянська академія - один з найстаріших учбових закладів Східної Європи. В її назву винесено ім'я Могили, цим відзначалися його великі заслуги в організації самого навчального закладу і всієї наукової діяльності.
(З іменем якої славної українки-меценатки пов'язано заснування Києво-Могилянської академії).
6. Дивом є і сама унікальна природа України, недарма на наші землі в усі віки зазіхали вороги.
Природно-заповідний фонд України займає 2% площі, налічує 5400 територій та об'єктів.
У якому заповіднику знаходиться долина Нарцисів?
(Карпатський заповідник 1958. Він складається з трьох заповідних масивів: Тячівського, Рахівського, Хустського районів Закарпатської області).
Де ще у Європі ростуть дикі нарциси?
(У Швейцарських Альпах).
7. На мальовничих схилах Дніпра розкинувся рідкісний за красою, унікальний за художньою цінністю ансамбль споруд Києво-Печерської лаври. Упродовж віків з середини XI ст., зводився ансамбль Лаври і до кінця XVIII ст. остаточно було сформовано архітектурний ансамбль Лаври, що зберігся без суттєвих змін до нашого часу. У печерах Лаври знаходиться найбільша кількість похованих святих у світі - 120. Площа заповідника складає 28 гектарів. Скільки історичних споруд нараховується на території заповідника?
(Близько 100. 40 з яких - унікальні пам'ятки архітектури XI-XVIII ст.)
ІІІ тур.
Славетні українці.
1. Ім'я цього астронома винахідника золотом написане у США, в Аламагордо, в залі космічного музею НАСА. Ним названо у світовій науці й трасу по якій перша людина висадилася на Місяці, і крате на зворотному його боці.
Людина, яка здійснила відкриття, світового значення, головну справу свого життя мусила робити потай, ховаючись під чужим ім'ям.
Назвіть ім'я цього вченого?
(Юрій Кондратюк (Олександр Шаргей)).
(1897-1952).
Пам'ятаємо з екрана телевізора хвилюючу мить історії людства: американський астронавт ступає на поверхню місяця. І потім захоплена Америка зустрічає з космосу своїх національних героїв.
А в Москві новина наробила справжнього переполоху. Коли ж один з авторів проекту "Аполлон" признався, що їхній політ здійснено по трасі, запозиченій із книжки механіка елеватора з України, переполох переріс у скандал, бо завдяки винаходу українця Америка випередила СРСР по польоту на Місяць.
2. Так писали європейські газети про одну видатну жінку з України: " У перші десятиріччя ХХ століття на оперних сценах світу, царювали чотири особи чоловічої статі. І тільки одна жінка спромоглася досягнути їх висот і стати поруч із ними. Нею була ...?
(Соломія Крушельницька).
3. На початку ХХ ст. ім'я цього письменника набуває широкої популярності в Європі. "Академія в одній особі" - називали його сучасники. Його перу належить понад 5 тисяч творів у різних галузях літератури і науки, які вміщені у 50 томах, хоча науковці оцінюють у 130 томів.
Небагато можна назвати в історії людства постатей, рівних йому за рівнобічністю таланту.
Назвіть його прізвище.
(І.Я. Франко).
4. Він заклав основи професійної мистецької освіти в Україні, відкривши в Києві у 1904 р. свою музично-драматичну школу, де був відкритий перший на теренах Російської імперії клас гри на народних інструментах - клас бандури.
Але найвищою нагородою йому є не просто тільки данина пам'яті та шана нащадків, а те, що йому судилося стати автором "Молитви за Україну" ,яка у 1992 р. затверджена офіційним гімном української православної церкви (КП) і стала наприкінці ХХ ст. другим державним гімном незалежної України.
Назвіть його?
(Микола Лисенко).
5. Вона була не лише гарною дружиною, а й першою жінкою Сходу і Європи. Тільки для неї одної було збудовано величезний мавзолей, як самому Султану. Їх, султанів, було 36, але жодна з безлічі султанських жінок за всю тисячолітню історію імперії не було похована так пишно, як ця жінка - українка.
Назвіть її.
(Роксолана).
6. Цей український письменник виявив неабиякі здібності до військової справи, хоча вона не стала справою його життя. У роки війни 1812 р. він за дорученням генерал-губернатора Ростовського успішно і в короткий час сформував полк українського козачого війська.
(І. Котляревський)
7. Ось що дивне у його біографії: насправді він був молдаванином, спадкоємцем тамтешнього престолу ,але тереном своєї діяльності вибрав Україну.
"Головна справа його життя - писав про нього І. Франко, - заснування Києво-Могилянського колегіуму, який повинен був стати забралом православ'я та української національності".
(Петро Могила).
IV тур
Забавлянки бабусі Мар'янки.
Червоний ящик.
У червоному ящику лежать три "яблука". Перше "яблуко" було завезено до Росії у XVII ст. із Голландії за наказом Петра І, а в Голландію потрапило з Америки. Його називали "земляне" або "чортове яблуко". Друге яблуко було завезене з Південної Америки. Французи та італійці називали його "яблуком кохання", "золотим яблуком".
Перша згадка про це "яблуко" в Росії датована 1718 роком. У цей час його вирощували тільки в приватному ботанічному саду.
Третє "яблуко" - китайське, батьківщина його - Південно-Східна Азія. Воно так і називається "китайське яблуко".
Назвіть яблука, що лежать у червоному ящику.
(1. картопля, 2 - помідор, 3 - апельсин).
Підведення підсумків та нагородження переможців.

 
 

Цікаве

Загрузка...