WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інтелектуальний конкурс “Відкрий для себе Україну” - Сценарій

Інтелектуальний конкурс “Відкрий для себе Україну” - Сценарій


Cценарій
Інтелектуальний конкурс "Відкрий для себе Україну"
?
Мета: Забезпечити умови для творчої самореалізації учнів, збагатити старшокласників інформацією про невідомі сторінки з історії, літератури, мистецтва України. Розвивати уяву, пам'ять, вміння самостійно аналізувати факти. Виховувати почуття національної гідності.
Обладнання. Плакати з висловами про Україну, табло результатів, призи переможців.
Хід конкурсу.
Наш конкурс ми розпочнемо словами Василя Симоненка
"Україно! Доки жити буду.
доти відкриватиму тебе"
нехай ці слова стануть епіграфом нашої зустрічі, а слова великого І.Франка "Нам пора для України жить!" - девізом нашого конкурсу. (Пісня і слова)
Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати; про що розповісти іншим.
Конкурс складається з 4 турів:
І. Відкрий для себе Україну.
ІІ. Сім днів України.
ІІІ. Славетні українці.
IV. Забавлянки бабусі Мар'янки.
Знайомство з командами.
Представлення журі.
Перший тур розпочинаємо одним питанням, яке допоможе встановити порядок виступу команд.
Питання: "Скільки чоловік проживає в Коломиї за даними останнього перепису населення в Україні?"
У першому турі за кожну правильну і повну відповідь команда одержує 3 бали.
І тур.
Відкрий для себе Україну.
1. В кінці XII ст. держаний осередок Давньої Русі переноситься на Захід. Такий осередок почав будувати один з нащадків Володимира Мономаха. Це був важкий час, бо монголо-татарські війська не раз спустошували землі, але князь часто здобував перемоги над ордами ворогів. У Європі він був одним із найвидатніших правителів на той час. Мудрий та далекоглядний, він уміло впроваджував політику вдалого співіснування з сусідами: татарами та католицьким Заходом.
Назвіть цього князя. Яка яскрава подія пов'язана з його іменем, що відбулася у 1253 р.
У народну пам'ять він увійшов не тільки хоробрим воїном і оборонцем рідної землі, а й справжнім будівничим. Він любив засновувати і споруджувати міста. Одне з них і сьогодні одне з найяскравіших міст Європи і має значення культурного і освітнього центру на західній Україні.
Чому на нього кажуть не просто князь Данило Галицький, а король Данило?
2. З його іменем пов'язана найгероїчніша доба в літописі Запорізької Січі. Упродовж 20 років він не покладав ратної зброї, проявляючи надзвичайний військовий хист завзято відстоюючи козацьку волю, давні запорізькі звичаї і цілковите самоврядування України. Цього славного лицаря 15 разів обирали кошовим отаманом чого споконвіку не бувало на Запоріжжі. Розповідають, що саме він диктував листа турецькому султану Магомету IV на славнозвісній картині Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану".
Назвіть ім'я цього славетного лицаря Запорізької Січі.
(Іван Сірко - кошовий отаман)
3. Шевченко мав звання академіка Петербурзької академії мистецтв.
А з якої спеціальності?
(По гравіруванню на міді)
3. Видатна українська співачка Соломія Крушельницька в 1897 р. гастролювала Південною Америкою. Її тріумф продовжувався п'ять місяців. Гастролі закінчилися великим бенефісом в столиці Чілі. Чілійці влаштували незрівняній Соломії небувалі овації та віддали шану у відповідності з національною традицією.
Що це за традиція?
(Чілійці випустили в театр білих голубів)
1. Переможцем половців називали літописці цього князя. Він знищив половців так, що вони від тоді служили вже руським князям. Не дозволяв щоб свої князі сварилися або билися між собою. Щоб злучити всі українські сили проти ворогів він скликав два рази всіх князів на з'їзд. На тих з'їздах князі присягали на Євангеліє і цілували хрест, що будуть жити в згоді між собою, а це дуже зміцнило державу. За нього Київ пережив період піднесення: збудовано нові храми, наповнилась державна скарбниця. Слава про нього йшла по всіх краях. Грецький цісар Константин прислав йому дорогі дарунки, між яким був золотий вінець з хрестом зверху, який зберігся до наших днів. Це була велика честь для Київської Русі. Він був онуком Ярослава Мудрого.
Назвіть цього князя. (Володимир Мономах. А золотий вінець з хрестом зверху називався "шапкою Мономаха").
2. Бойове мистецтво запорозьких козаків, судячи з тверджень сучасників, було одне з найкращих в світі і нічим не поступалось відомим єдиноборством сходу. Але і це приховували від нас, намагаючись применшити славу війська запорізького. Основу всіх єдиноборств становила відмінна фізична, технічна і психічна підготовка. Одна з найвідоміших сьогодні систем козацького двобою включала в себе 14 "фігур". І вони були такі складні, що їх вчили виконувати на столі, посеред напоїв і страв, не зрушивши жодної чарчини, тарілки, карафки. Ось такий окомір, вестибулярний апарат, фізичну силу повинні були мати справжні козаки.
Як називалась ця система єдиноборства?
(Бойовий "гопак").
3. У Т.Шевченка було три таланти. Перші два всім відомі: поет і художник.
А який був його третій талант?
(Співак, який володів прекрасним голосом).
4. Який музичний твір був першою українською національною оперою?
("Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовського, написаний в 1863 році).
1. Цей князь на противагу батькові та дідові, не любив воювати. Він прагнув більше сидіти в Києві й клопотатися мирними справами, він славився великою любов'ю до книг, до науки, культури. За його правління культура Русі, прилучена до досягнень християнської цивілізації розкрилася в усій повноті і багатстві, а Київ став одним із найкультурніших і найкрасивіших міст Європи. За часів його князювання численні церкви, монастирі стали осередками науки, культури, освіти. Загострення стосунків із могутньою Візантією, яка прагнула не лише церковно-культурної, а й політичної гегемонії в усьому східному християнському світі, змусило його приділяти більше уваги державам Центральної та Західної Європи. Він внук княгині Ольги.
Назвіть цього князя.
(Ярослав Мудрий)
2. У багатьох людей і народів Запорізька Січ асоціювалася із школою лицарства, мужності і відваги. Право називатися запорозьким козаком вважалося найпочеснішою відзнакою не тільки серед українців. Запорожці прославилися своєю мужністю і військової майстерністю, тому вищі російські офіцери вважали за честь записатися до війська запорозького і одержати атестат на звання "курінного товариша".
Кому з відомих російських полководців був виданий атестат про включення його в реєстри запорозького війська?
(М.Кутузову)
3. Яким псевдонімом підписував свої прозові твори Т. Шевченко.
(Дармограй)
4. У 1893 р. в український театр, який виступав у Одесі, прийшов уже прославлений в той час композитор П.І. Чайковський з величезним букетом. На стрічці був надпис: "Безсмертній від смертного".
У 1922 р. у зв'язку з 40-річчям

 
 

Цікаве

Загрузка...