WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Гра-вікторина «Що? Де? Коли?» - Сценарій

Гра-вікторина «Що? Де? Коли?» - Сценарій

святами. Саме цього торкається одне з наших запитань. Його надіслала Оксана Панченко з Житомирщини.
"В одній із старовинних коляд співається так:
Бо прийдуть до тебе
Три празники в гості -
Радуйся! Ой радуйся, земле,
Син Божий народився!
А той перший празник -
Рождество Христове.
А той другий празник -
Святого Василя.
А той третій празник -
святе Водохреща.
На які дати припадають ці свята?
Відповідь: Різдво Христове - 7 січня. Святого Василя - 14 січня. Святе Водохреща - 19 січня.
12. Лист надійшов від мистецтвознавця з Тернополя Юхима Юхимовича.
"На одній з виставок образотворчого мистецтва в розділі "Мистецтво авангарду" експонувалася дуже стара картина квадратної форми, на якій нічого крім чорного полотна, не можна було розгледіти. Учні 9-го класу, що прийшли відвідати виставку, дуже дивувалися, чому цю картину реставрувати не треба і назвали ім'я художника та назву картини... Повторіть, що сказав юний мистецтвознавець".
Відповідь: Казимир Малевич "Чорний квадрат".
13. Лист прийшов з села Зачароване Чернігівської області. Написала його вчителька української мови та літератури Олександра Петрівна Величко.
"Шановні знавці, - пише вона, - яка річка, не зважаючи на те, що є лівою притокою, в прадавні часи була назвала правою і називається так досі?" Відповідь: Десна (на мові наших пращурів "права").
14. Запитання надіслали школярі середньої школи села Велика Британка, що на Волині. Школярі пишуть:
"Наприкінці 19 сторіччя в одному з портових міст Англії під час спортивних змагань один з підприємців, який займався виготовленням спорядження для рибалок, запропонував свої послуги спортсменам і суддям тоді, коли виникла сумнівна і суперечлива ситуація. Що саме сталося?"
Відповідь: Так на футбольних воротах вперше з'явилася риболовецька сітка.
16. Лист від славетного письменника Юхима Безодні:
"В античні часи вчителі, які навчали своїх учнів письму, рекомендували частіше змінювати свій стиль, аби писати краще. Чого стосувалася ця порада?"
Відповідь: Стиль - спеціально загострена паличка для письма на глиняних дошках.
17. Лист надійшов від ветерана праці Опанаса Даниловича Щогли з міста Херсона. Він пише:
"Одного разу у херсонському порту зупинилося чотири судна: фелюга, джонка, струг та каравела. А тепер допоможіть знайти свої кораблі росіянину, греку, іспанцю та китайцю".
Відповідь: Каравела - Іспанія. Струг - Росія. Фелюга - Греція. Джонка - Китай.
18. Цей лист прийшов від миколаївського школяра Андрійка Морякова. Ось його лист:
За дослідженням вчених-психологів, мандрівників, мореплавців в скрутній ситуації ми не завжди правильно користуємося тим, що маємо під рукою. При умові, що корабель, на якому ви подорожували, вранці потрапив у аварію (а радист встиг передати про аварію в ефір, повід омивши свої координати) і повільно потопає за 200 км від африканського узбережжя в екваторіальній зоні, який предмет з пойменованих далі ви перш за все візьмете з собою до рятувального човна і чому? - Шоколад, хустинка, прісна вода, ніж, люстерко, спінінг, засіб для відстрашення акул, рушниця, акваланг, компас, їжа, мотузка?"
Відповідь: За вказаних умов потрібно якомога довше протриматися до підходу рятівників, подаючи про себе сигнали. Ці сигнали можна передати лише люстерком.
19. Лист надіслала співробітниця Зоологічного музею міста Старцевська пані Людмила Зооложенко. Ось про що вона пише: "Відомий український палеонтолог Калениченко після особливо вдалої експедиції спорудив на власний кошт пам'ятник. Ця подія сталася в 1841 році у селі Кулемівці (нині Харківська область). Скажіть, будь ласка, чий барельєф був зображений на цьому пам'ятнику?
Відповідь: У 1839 році .в межах села Кулешівка в період розкопок Калениченко відкрив непошкодженйй кістяк мамонта. Саме цій події і присвятив він відкриття пам'ятника, на якому був зображений барельєф мамонта.
20. Лист від директора кондитерської фабрики міста Підлужжя пана Івана Солодкого.
"Майже 100 років тому відомий київський кондитер Собітек довго боровся з двома почуттями - скромністю і самолюбством. Врешті він зміг примирити ці почуття. Як назвав Собітек новий сорт цукерок?"
Відповідь: Собітек просто написав своє прізвище навпаки "Кетібос". Так і були названі цукерки, а прізвище їх творця лишилося невідомим, хоча і названим.
21. Лист прийшов від співачки з міста Біла Церква Тетяни Буйнохвіст. Вона цитує одну старовинну народну пісню:
Там, де Ятрань круто в'ється, З-під каміння б'є вода. Там дівчина воду брала, Чорнобрива й молода. Що таке Ятрань? Відповідь: Ятрань - річка.
23. Лист надійшов від Колі Конопатенка, учня 5-го класу середньої школи №3 міста Божі Стовпи, що на Чернігівщині. Ось його запитання:
"На одній з доріг Сучасної Чернігівщини водій подивився на спідометр автомашини і побачив, що кількість пройдених кілометрів означена симетричним числом 14941 км., тобто таким числом, що однаково читається зліва направо і справа наліво.
Через 2 години водій знову подивився на спідометр і знову побачив на ньому нове, але теж симетричне число.
З якою середньою швидкістю рухався автомобіль дві останні години?"
Відповідь: Середня швидкість була 55 км на год., оскільки нове симетричне число могло бути лише 15051.
24. Лист із запитанням прийшов від історика, знавця античного світу Дмитра Ставрідіса з міста Балаклави. Він пише:
"Колись у сиву давнину, в Давній Греції вважалося, що деякі рослини символізують людські почуття та пристрасті. Коли подружжя вивішувало над дверима свого будинку листя буряка, всі знали, що до цього дому заходити не варто.
Що саме відбувалося в цей час у домі з буряковим листям над входом?" Відповідь: Буряк і його листя символізувало в Давній Греції розбрат і суперечки. Коли над дверима вивішували бурякове листя, це означало, що в родині сваряться.
25. Лист надійшов до нас від мандрівника Андрія Петровича Заливахи, майстра спорту з міста Бородянка Київської області. Ось що він, зокрема, написав:
"По традиції, яка склалася в містечку Бабікан на острові Ява в Індонезії, раз на рік сухий кокосовий горіх вимочують в керосині, чекають поки настануть сутінки і... Втім, що відбувається після цього маєте відповісти ви".
Відповідь: Досі в містечку Бабікан на острові Ява відбуваються матчі з "вогняного футболу". Кокосовий горіх підпалюють і він править за м'яча. Матч відбувається вночі, футболісти грають босоніж і демонструють свою хоробрість та здатність вийти з поєдинку непошкодженими.
26. Запитання надіслав мистецтвознавець Іван Андрійович Небаба з міста Києва. Його лист містить текст старовинноголатинського церковного гімну. Послухайте:
Ut queam latis
Resonare fibris
Mira gestorum.
Famuli tuorum
Solve polluti
Labii reatum
Sancte loannes
Звичайно, питання стосується цих рядків. Воно формулюються так: "Який вплив має текст цього гімну на всю подальшу культуру народів світу?"
Відповідь: Перший склад кожного рядка дав назву семи нотам. Як бачите, лише нота "ут" згодом була замінена на "до".

 
 

Цікаве

Загрузка...