WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Гра-вікторина «Що? Де? Коли?» - Сценарій

Гра-вікторина «Що? Де? Коли?» - Сценарій


Сценарій
Гра-вікторина "Що? Де? Коли?"
Необхідні атрибути гри:
- столи та стільці для команд та ведучого (в окремих випадках можна користуватися простими туристськими килимками);
- олівці та папір для учасників; - палички для жеребкування;
- конверти із запитаннями;
- гітара для "музичних пауз";
- секундомір;
- приз для команди, яка переможе у грі.
Місцем проведення гри може бути зал, простора кімната або просто затишна галявина. Довкола ведучого розташовуються команди (по 5-6 осіб в кожній, але про кількість гравців можна домовитися окремо). Для ведення протоколу гри поруч з ведучим знаходиться секретар. Перед ведучим розміщена пачка конвертів з листами-запитаннями від уявних дописувачів-уболівальників. Кількість запитань повинна бути кратною числу команд, що беруть участь у грі. Наприклад, якщо команд 5, то запитань може бути 10, 15, 20 і т. д.
Капітани команд жеребкуванням визначають, якій з команд починати гру. Після цього з пачки конвертів капітан першої шістки, тобто тієї команди, що розпочинає гру, витягує один лист з запитанням.
Ведучий пропонує всім зайняти свої місця, припинити розмови та зосередитися; він зачитує лист-запитання. Після цього всі команди починають тихо обговорювати лист та шукати правильну відповідь. Після закінчення часу, що був відведений на обговорення (1-1,5 хв), капітан команди призначає гравця, який буде відповідати. У разі правильної відповіді команді номер 1 нараховується перше очко. За стрілкою годинника гру продовжує команда номер 2 і т. д. У разі неправильної відповіді друга команда за годинниковою стрілкою може дати варіант своєї відповіді, далі третя команда і т. д., доки якась із команд не дасть правильної відповіді і не одержить своє очко. Лише тоді, коли варіанти відповідей усіх команд будуть неправильними, ведучий каже відповідь, а призове очко вважається нерозіграним. У будь-якому випадку гру продовжує команда номер 2. Після першого кола запитань, тобто, коли кожна з команд мала змогу починати роботу над одним із запитань першою, оголошується "музична пауза", тоді з номером художньої самодіяльності або з піснею під гітару виступає хтось із дітей або педагогів.
Гра-вікторина вважається закінченою, коли всі листи вичерпуються, а кожна з груп-учасниць мала змогу починати коло однакову кількість разів. Проте при великій кількості команд (5, б, 7...) недоцільно, гадаємо, робити більше, ніж 3 кола гри. Гра повинна бути динамічною й проводитись за 1,5-2 години.
Переможцем гри стає команда, що набрала найбільшу кількість очок.
Зразки запитань (Запитання, що "надійшли" в листах, зачитує ведучий):
1. Лист надійшов від відомого народного цілителя з села Тихого Миргородського району Полтавської області Матвія Севериновича Насінченка, давнього любителя і шанувальника нашої гри. Ось що він пише:
"В давнину, а в деяких місцях і до цього часу, під час обряду сватання дівчина, відмовляючи парубкові, підносила йому гарбуза. Що крім відмови, це мало означати? Чому з усієї городини підносили саме гарбуз?"
Відповідь: У насінні та м'якоті гарбуза містяться заспокійливі речовини. З давніх-давен відвар гарбузового насіння та м'якоті використовувася в народній медицині як транквілізуючий (заспокійливий) засіб. Тож дівчина, повідомляючи хлопцеві про відмову, ніби хотіла сказати йому в такий спосіб заспокійливі слова.
2. Лист надійшов від відомого мандрівника з міста Харкова пана Бориса Ведмеденка. Він пише:
"Один пілот запевняв своїх колег, з якими працював в екваторіальній Африці, що на своєму літаку він зумів більш, ніж на двадцять кілометрів наблизитися до центру Землі. Чи може таке бути, адже відомо, що найглибша шахта світу не сягає й 15 км глибини?"
Відповідь: Оскільки Земля має форму кулі, що сплюснута до полюсів, точки земної поверхні біля полюсу знаходяться ближче до центру Землі більше, ніж на 20 км порівняно з екваторіальними. Значить, колись цей пілот здійснював свої польоти і над полюсом.
3. Проти нашого клубу грає капітан далекого плавання з Одеси Дмитро Чорноморський.
"Колись, - пише капітан, - до нас на корабель прийшов найматися новий молодий матрос. На моє запитання: "Чи брали Ви участь в далеких морських плаваннях?" - він відповів: "Так, наш океанський лайнер вийшов з гавані лондонського порту і кинув якір біля берегів Саргасового моря". "Молодий чоловіче, у Вашій відповіді є дві суттєві неточності", - сказав йому я. Які саме неточності?
Відповідь: Лондон не може приймати океанські судна, оскільки стоїть не на морі. Саргасове море - єдине в світі, яке не має берегів.
4. Запитання від учениці другого класу середньої школи №151 міста Києва Оксанки Добридень:
"31 грудня 1994 року наша родина отримала телеграму, в якій родичі поздоровляли нас з Новим роком. На телеграмі стояла дата відправлення - 1 січня 1995 року". Як таке могло статися? Звідки могли надіслати таку телеграму? Можливо, сталася помилка?"
Відповідь: "Годинні пояси розміщуються зі Сходу на Захід. Така телеграма могла надійти до Києва з будь-якого міста, розташованого в іншому годинному поясі на Схід від Києва".
5. Нам пише пенсіонерка з села Старі Осокори Києво-Святошинського району пані Ганна Іванівна Пампушка:
"Що це таке, діти? Вона зупиняє кров, виховує й годує, хоч її всі і бояться". Відповідь: Кропива.
6. Проти клубу знавців грає історик, знавець античного світу Петро Юхимович Шершень з міста Давньоримська-Подільського. Він пише:
"На давньоримських паперових грошах стоять такі позначення їх цінності: С, D, X, М, L розставте, будь ласка, банкноти в порядку зростання їх номіналу. Чи можете ви сказати, яка з цих купюр фальшива?"
Відповідь: X - 10, L - 50, С - 100, D - 500, М - 1000.
Але всі банкноти - фальшиві. У Давньому Римі не було паперових грошей. У той час папір ще не був винайдений.
7. Проти нашого клубу грає 120-річний мешканець Києва, один з найстаріших жителів України Павло Петрович Безсмертний. Він згадує:
"У 1892 році я запропонував своїй коханій дівчині проїхатися новою дивиною. Причому, ця нова дивина вперше з'явилася саме в Києві. Що це була за дивина, панове?"
Відповідь: Це був електричний трамвай, який вперше з'явився в Росії у Києві в 1892 році. До речі, це був другий трамвайний маршрут у Європі.
8. Лист надійшов від мисливця-промисловика з Вінниці Кузьми Андрійовича Стріленка. Він пише:
"Геологи однієї з експедицій в одному районі натрапили на розсип діамантів. Проте, це відкриття зовсім не зацікавило геологів. До місця знахідки геологів негайно був викликаний слідчий прокуратури та загін міліції. Чому?"
Відповідь: Діамант - це не природний матеріал, він є не чим іншим, як відшліфованим, огранованим алмазом. Тому такі "розсипи" могла зробити тільки людина.
10. Лист надійшов з далекого Китаю. Його написав учитель української мови з міста Нанкіна Сиджу Начекінь. В його листі міститься така китайська загадка:
Через тебе я побив себе,
Через мене я побив тебе,
Убив тебе,
Та кров текла моя.
Відповідь: Комар.
11. Усі ви прекрасно знаєте український фольклор, зокрема пісні, пов'язані із релігійними

 
 

Цікаве

Загрузка...