WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ні наркотикам! - Сценарій

Ні наркотикам! - Сценарій

інформація про прийом наркотичних речовин.
Запитання. Чому ж так швидко поширюється наркоманія, якщо вона несе такі великі страждання?
Вживши наркотик навіть за примусових обставин, наркоман відчуває таке полегшення, як голодний, з'ївши шматок хліба.
Але за цю мить "блаженства" він присуджує себе до ранньої мученицької смерті. Кожній молодій людині треба запам'ятати, що наркоманія - не життєва насолода, не приємне проведення часу в компанії, а хвороба - невиліковна, страшна, весь жах якої в тому і полягає, що спочатку вона здається нестрашною. Адже людина, заразившись чумою, теж нічого не відчуває.
Ведуча. Дякуємо, пане лікарю! Отже, ми з вами почули, якими є наслідки наркоманії для організму людини. А тепер давайте поговоримо про суспільні, соціальні наслідки вживання наркотиків. Слово .; даєтьсяпсихологу.
Психолог. Доброго дня усім присутнім! В чисто психологічному плані в основі потягу до наркотиків лежить мотивація явно хворобливого характеру: це прагнення до зниження напруги і почуття тривоги, до втечі від проблем. В багатьох випадках поганий настрій, невпевненість у собі, особливо у психічно неврівноважених підлітків приводить до вживання алкоголю, куріння тютюну тощо. Тобто, наркотики спричиняють психологічну чи фізичну залежність. Так, наприклад, звичайний телевізор можна розглядати як наркотик, який спричиняє психологічну залежність. Систематичне вживання наркотиків викликає вроджені фізичні вади і серйозні психічні розлади у дітей. У світі народжується 3% розумове відсталих дітей, а 10% страждають різними формами інтелектуальної недостатності.
Запитання. А чим наркоманія шкідлива для суспільства?
Тут можна навести величезну кількість прикладів. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціальне небезпечними у своїй сім'ї, в колі друзів (оскільки вони починають втягувати їх у цю брудну справу), в суспільстві. Наркомани ідуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Злодійство, проституція, вбивство - всі засоби для них добрі. Мало хто з наркоманів доживає до зрілого віку.
Запитання. А яка роль батьків у подоланні наркоманії?
Батькам слід пильно стежити за діями своїх дітей, їм необхідно виконувати три такі функції: прищеплювати дітям самостійність у вчинках, формувати в них переконання про шкідливість наркотиків, здійснювати стійкий антинаркотичний контроль.
Запитання. А що це означає: самостійність у вчинках?
Самостійність у вчинках важлива тому, що підліток - юнак або дівчина - може знати про шкідливість алкоголю, наркотиків, але не може протистояти натиску друзів, компанії. Тому батькам слід передбачити різні ситуації, пов'язані з наркотиками, які можуть стосуватися їх дітей, і вміти їх уникати шляхом активної взаємодії та взаєморозуміння з дітьми. Підліткам потрібні ділові корисні поради про те, як поводити себе в тій чи іншій ситу-ації. Адже вживання наркотиків нерідко починається в умовах, які створюються саме дефіцитом уваги до дитини в сім'ї. Особливу увагу батькам слід звертати на зміни в настрої і поведінці дітей, контролювати стан домашньої аптечки.
Ведуча. Ми зрозуміли, що за вживання наркотиків треба дорого розплачуватися. Слово надається представнику правоохоронних органів... Будь ласка, вам слово!
Міліціонер. Доброго дня! З наркоманією пов'язана велика кількість злочинів. Наркомани здійснюють як злочини з метою здобуття наркотиків, так і такі, що зумовлюються розладами психічної діяльності. Вони неминуче стикаються з проблемою матеріального характеру. Статистика свідчить, що кількість злочинів, що здійснюються в стані так званого наркотичного сп'яніння з метою здобуття наркотиків зростає, а, відповідно, збільшується кількість осіб, притягнених до кримінальної відповідальності за незаконні операції з наркотиками.
Запитання. А що таке незаконні операції з наркотиками?
До таких злочинів належать крадіжки наркотичних засобів із аптек, підробка печаток і рецептів. Прагнення здобути будь-яким шляхом наркотики розводить до проституції. В наш час людство зіткнулося з проблемою СНІДу.
Запитання. А коли наступає кримінальна відповідальність ?
Законодавством встановлені чіткі міри кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення, збереження, перевезення або пересилку наркотиків з метою збуту. В нашій країні строго регламентований порядок виробництва наркотичних засобів, здійснюється контроль за їх оборотом.
Кримінальна відповідальність передбачена за такі дії:
- доведення неповнолітніх до стану сп'яніння (до 2-х років);
- втягнений неповнолітніх у немедичне вживання ліків та ін. засобів, що викликають одурманення (5 років);
- незаконне збереження, виготовлення і поширення наркотиків (20 років);
- посів або вирощування снодійного маку чи коноплі;
- схильність до вживання наркотичних засобів (до 10 років).
Запитання. А якщо наркоман здійснює злочин у стані наркозалежності?
Державою передбачається лікування (іноді примусове) і покарання тих, хто ухиляється від лікування.
Запитання. А як саме вберегти себе від наркотиків?
Пам'ятайте: зберігання навіть невеликої дози наркотиків заборонено законом і суворо карається. Ви могли і не пробувати його, нічого не знати, просто товариш дав вам пакетик - потримай, мовляв, у себе до завтра чи передай комусь. Маленька послуга! А той зразу повідомив міліцію про те, що у вас наркотик. Тому краще не торкатись наркотиків, не брати їх у руки, не приносити додому. Бажання наживи робить наркобізнесмена підлою людиною. Там, де наркотики, немає нічого святого, немає честі, спра-ведливості, там партнери здатні на все.
Ведуча. Дякуємо вам, пане міліціонере!
Дуже дякуємо всім, хто виступив. Сьогодні ми досить добре усвідомили, що наркоманія - це жахливо! Наркоманія - це небезпечне явище, і боротьба з ним повинна бути безкомпромісною. Необхідно до-биватися повного його викорінення, не залишати йому будь-яких можливостей для продовження існування як на рівні всього суспільства, так і на рівні кожного окремого випадку.
На цьому час нашої прес-конференції вичерпався. Дякуємо всім за увагу!

 
 

Цікаве

Загрузка...