WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ні наркотикам! - Сценарій

Ні наркотикам! - Сценарій


Cценарій
Ні наркотикам!
Мета. Пропагувати здоровий спосіб життя. Викликати в учнів негативне ставлення до наркоманії, до вживання наркотиків, які завдають великої шкоди здоров'ю людини.
У прес-конференції беруть участь: ведуча, хімік, лікар-нарколог, психолог, міліціонер.
Ведуча. Доброго дня, шановні глядачі!
Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію. Наркоманія - хвороба особлива. Чому, наприклад, вона виникає в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати? Треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.
Отож, розпочнемо наше обговорення. Сьогодні до нас завітали почесні гості: хімік ..., лікар-нарколог .... психолог ..., міліціонер ...
Привітаймо їх! А зараз слово надається професору-хіміку ...
Хімік. Доброго дня! Перш за все, давайте з'ясуємо, що ж таке наркотики, наркотичні речовини?
Наркотичні речовини - це такі речовини, за допомогою яких людина досягає певного емоційного стану або нервового збудження. Ці наркотичні речовини можуть бути різного походження (хімічні, рос-.ц;іш7 і різних видів. З медичної точки зору наркотичні речовини поділяються на "важкі" і "легкі", в залежності від того, чи становлять вони небезпеку для суспільства, зокрема людини, що приймає їх.
Запитання. А що таке важкі наркотики?
Важкі наркотики є різних видів. Зараз я ознайомлю вас із основними видами цих наркотиків: опіоїди (морфін, героїн, діаморфін, діацетилморфін), синтетичні (метадон, петизин, фенозацин, пектадоцин), психостимулятори (ефедрин, кокаїн), галюциногени, розчинники (клей, бензин, фарби).
Всі ці речовини становлять величезну небезпеку для здоров'я людини, що приймає їх.
Запитання. А що ви можете сказати про "легкі" наркотики?
Так звані "легкі" наркотики не спричиняють фізичної залежності, а деякі з них у суспільстві вважаються за цілком безневинні продукти. Ось скажімо, плитка шоколаду, чашка кави чи міцного чаю, сигарети, які не викликають у нас занепокоєння, а, між тим, містять у собі кофеїн, нікотин, хімічні сполуки, які здатні спричинити певну підзалежність, переважно психологічну.
Хоча, офіційно "легкими" наркотиками визнано лише коноплю (або ж маріхуану) і кокаїн.
Запитання. А що таке кокаїн, як його виготовляють?
. Кокаїн виготовляють із листя дерева кока, яке росте в Латинській Америці. Ще в древні часи листя цієї рослини поряд з тютюном використовувалось індійськими шаманами, як перша "кока-кола".
Ведуча. Немає більше запитань до професора? Дякуємо вам, пане професоре!
А зараз ми поговоримо про негативне значення наркотичних речовин для здоров'я людини. Слово надається лікарю-наркологу.
Лікар-нарколог. Отже, що ж таке наркоманія? "Наркотікос" давньогрецькою означає "нерухомість", "безпам'ятство".
Ліки-наркотики приписують важкохворим, щоб полегшити їх страждання, аби не відчувати болю. Але ці ліки небезпечні - організм швидко звикає до них і починає вимагати нових доз. Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкідливе для організму, навіть веде до смерті.
Запитання. Чому ж вони вживають наркотики?
Можливо, підлітки стають жертвами друзів-негідників, які їх штовхають до цього, примушують. Наркотики дуже дорого коштують, на них наживаються наркобізнесмени, які спеціально направляють до компаній неповнолітніх своїх "представників", аби вони заразили їх хворобою і забезпечили збут наркотиків. Вони обіцяють, погрожують, заманюють, прикидаються звичайними хлопцями і дівчатами. Наркотик вбиває найсильніших людей.
Запитання. А що робити, наприклад, якщо тебе до цього примусово залучили?
Якщо з вами трапилася ця біда, то сьогодні ж, доки ще збереглося хоч трошки розуму і сил, відмовтеся від наступної дози, чого б вам це не коштувало, навіть великих зусиль, бо завтра наркотик повністю насяде на вас! Останньої дози не буває. Остання доза, як і перша, - загибель. Тому, пам'ятайте: коли вам хтось пропонує наркотик, то він за це щось одержує. А ви ризикуєте життям заради чийогось прибутку. Хлопці, як лицарі, мали б оберігати дівчат. На дівчат наркотики діють ще сильніше, ніж на хлопців, - вилікувати їх майже неможливо.
Запитання. А якби я став наркоманом, що б зі мною відбувалося?
Це в основному такі ознаки:
1. Запалення повік і носа, розширені або звужені зіниці.
2. Відхилення в поведінці: заторможеність або надмірна збудженість.
3. Апетит надмірно завищений або відсутній, втрата ваги.
4. Вічний страх або агресивність.
5. Неприємний запах від тіла, із рота.
6. Проблеми із шлунком, поноси, нудота; шкіра стає зморщеною.
7. Виразки на місці ін'єкцій.
8. Руйнується уява про моральні цінності. Запитання. А які є види наркоманії?
Вам, можливо, відомо, що із соку маку виготовляють морфій. Героїн - це є опійна наркоманія (як один із видів), яка розвивається дуже швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрачають вагу, старіють, в них розвивається захворювання печінки і нирок. Існує ще наркоманія, пов'язана із вживанням препаратів коноплі. У таких хворих посилюється апатія, тобто байдужість до всього оточуючого світу, на передній план виступає психічна залежність, людина робить неусвідомлені вчинки.
Однією з найдавніших є кокаїнова наркоманія. У кокаїністів досить часто бувають галюцинації, переоцінення власних можливостей, відсутність апетиту, безсоння.
Запитання. А чи страшна наркоманія якимось іншими хворобами?
Наркоманія особливо страшна такою жахливою хворобою, як СНІД, так як наркомани не дотримуються правил особистої гігієни, часто користуються нестерильными шприцами та ін.
Запитання. А чи правда, що наркоманам роблять операцію на мозку?
Так! В даний час уже відомі такі наркотичні засоби, які викликають залежність з першого разу і уникнути їх можна тільки через операцію, під час якої усувають ту частину кори головного мозку, де зафіксована

 
 

Цікаве

Загрузка...