WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Загальнi вiдомостi про позашкiльну освiту в Українi - Реферат

Загальнi вiдомостi про позашкiльну освiту в Українi - Реферат


Реферат на тему:
Загальнi вiдомостi про позашкiльну освiту в Українi
Державна політика. У сфері формування мережі позашкільної освіти як складовою системи безперервної освіти здійснюється за такими напрямами:
" забезпечення прав громадян на здобуття позашкільної освіти;
" створення умов для здобуття знань, умінь та навичок у позашкільних навчальних закладах у час, вільний від навчання в загальноосвітніх та інших навчальних закладах; та розвитку здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів;
" задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні;
" створення нормативно-правової бази для подальшого розвитку позашкільної освіти та діяльності позашкільних навчальних закладів.
Принципи. Позашкільна освіта базується на принципах гуманізації, єдності загальнолюдських і національних цінностей, демократизації, науковості та системності, безперервності, наступності та інтеграції, багатоукладності та варіативності, добровільності та доступності, самостійності та активності особистості, практичної спрямованості позашкільної освіти та виховання.
Стратегія. Стратегія розвитку мережі позашкільних навчальних закладів спрямована на регулювання відносин між органами державної влади і навчальними закладами, установами та організаціями, які визначають зміст, форми і методи позашкільної освіти вихованців, учнів і слухачів; створення умов для благодійної діяльності юридичних і фізичних осіб. Стратегія спрямована на забезпечення потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, підготовки до активної професійної та громадської діяльності вихованців, учнів, слухачів; створення сприятливих умов для соціального захисту та організації змістовного дозвілля вихованців, учнів, слухачів.
Структура. Політика, принципи і стратегія реалізуються через систему позашкільної освіти, яка включає державні, комунальні, приватні позашкільні навчальні заклади; інші навчальні заклади як центри позашкільної освіти у позаурочний та позанавчальний час (загальноосвітні навчальні заклади незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, професійно-технічні та вищі навчальні заклади І-II рівнів акредитації);
гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші навчальні заклади, установи;
фонди, асоціації, діяльність яких пов'язана із функціонуванням позашкільної освіти; відповідні органи управління позашкільною освітою і науково-методичні установи.
Статистика. Ситуація в країні суттєво впливає на стан діяльності закладів освіти, культури, спорту тощо, які надають учнівській молоді позашкільну освіту за інтересами, вимагає їх реформування відповідно до державного замовлення, зацікавленості та попиту дітей, батьків і громадськості. Завдяки зусиллям центральних та місцевих органів виконавської влади в умовах економічної кризи вдалося призупинити скорочення мережі позашкільних навчальних закладів. Протягом останніх трьох років їх мережа стабілізувалась.
В Україні діють 1497 позашкільних навчальних закладів системи освіти за основними напрямами позашкільної освіти: туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, науково-технічний, художньо-естетичний та ін., охоплюючи 1,2 млн. дітей та підлітків. У 2000 році кожна 5 дитина шкільного віку була вихованцем позашкільного навчального закладу.
Зростає мережа комплексів, центрів, палаців, будинків дошкільної роботи (823); центрів, станцій, клубів юних туристів-краєзнавців (90);
центрів, шкіл естетичного виховання молоді (20).
Широким попитом дітей та підлітків користуються такі творчі об'єднання як школи комп'ютерного зв'язку, природничих наук, журналістики, центри дипломатії, інформаційних технологій та ін. Зросла зацікавленість підлітків до здобуття економічних знань, а також до експериментальне - дослідницької роботи у наукових гуртках, секціях територіальних відділень Малої академії наук України, які створюються на базі позашкільних навчальних закладах.
Разом з тим виникають проблеми матеріально-технічного забезпечення гурткової роботи з дітьми через відсутність необхідного технічного, туристського обладнання, обчислювальної техніки, музичних інструментів тощо приводить до зменшення гуртків науково-технічного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного та ін. напрямів.
Контингент позашкільних закладів
Державна політика. У сфері формування та навчання контингенту вихованців, учнів, слухачів позашкільних навчальних закладів спрямована на:
" створення умов для здобуття вихованцями , учнями, слухачами якісної позашкільної освіти;
" координацію зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та сім'ї на подальше становлення та розвиток позашкільної освіти.
Принципи. Державна політика у сфері формування та навчання контингенту

 
 

Цікаве

Загрузка...