WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків - Курсова робота

Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків - Курсова робота

префіксів.
Мета: ознайомити дітей з основними значеннями найуживаніших префіксів, організувати спостереження за роллю префіксів у словах їх словотворчою роллю. Розвивати мислення, урату, спостережливість. Виховувати бережливе ставлення до природних об'єктів.
Хід уроку.
І. Перевірка домашнього завдання і повторення вивченого.
1. Вмикаємо телевізор.
Один учень (ведучий) оголошує програму "Перший укр.. мови". В ефірі учні З-А класу Богородчанської шк. №1, які хочуть поділитися своїми враженнями від попередньої передачі. На домашнє завдання було підготувати прикмети про зиму. (2 учні розповідають).
2.Хвилинка каліграфії (розповідь про двох чоловіків) Письмо деформованого речення
(Землю, зима, засипала, біловолоса, снігом, м'яким)
- Визначити головні члени речення.
- В якому значенні вжито слово біловолоса ? (2 учні із завданнями працюють біля дошки).
3. Завдання по групах.
І. група - розбирає за будовою слова
м'яким, снігом.
II і III групи - до слова зима добирають спільнокореневі і визначають корінь.
4. Хвилинка здобутих знань.
- І група - добирає перевірні слова до слів і вставляє пропущені букви:
(д...р...вце, з...л...ніє, боро..ьба, про...ьба). П група - добирає антоніми до слів: швидко, яддий, старість. Ш група - (колективно). Малюнковий диктант: дуб, гриб, сад, ліжко. Підкреслити дзвінкі і глухі приголосні.
- Як їх перевірити ?
III. Повідомлення теми уроку.
- А зараз, щоб підійти до вивчення нового матеріалу, ми відправимося до казки. І незабаром опинимося в казковому царстві слова і його частин. В країні Словотвір (це королева, яка підкоряє собі всі частини слова. Тобто будову слова) жили - були маленькі непосиди: корені, закінчення, основи , суфікси л, префікси. Жили вони дружно; весело. Але, щоб піти в подорож до Лексики (це королева, яка керує синонімами, антонімами, тобто керує словниковим складом слів), вони об'єдналися в слова. Так, корінь дар, суфікс унк, закінченню вирішили піти в гості, об'єдналися і утворили слово дарунки. Але вони забули про когось, а про кого ви мені скажете ? (Про суфікс).
Отже, і наша тема уроку:
Префікс. А Який це префікс, де він стоїть, для чого служить, ми з вами і довідаємось на сьогоднішньому уроці.
- Діти, що ж ми можемо поставити перед словом дарунки, яку частину? (по ).
Яке слово утворилося ? (подарунки). Запишіть тему уроку: Префікс.
Відкрийте підручники на ст.. 119, щоб можна далі відправитися в гості з частинами слова. Впр. 281. (Прочитаємо словосполучення і скажемо, які ж префікси є в словах.)
- Як ці частини змінюють зміст словосполучень ?
- Як ви розумієте їх зміст ?
- Які зустрічали префікси ? Письмо речення по - пам'яті. Закрутилися сніжинки, як веселі комашинки.
- Відшукайте слово з префіксом.
- А як позначають його ?
Отже, продовжуємо нашу казку, щоб потрапити до Лексики. Щоб потрапити до цієї країни треба стати всім частинам на свої місця.
- Де ж повинен стати корінь ? Чому ?
- Де суфікс ? Чому ?
- Країна Словотвір надшила всіх різними значками, щоб можна було їх розпізнати: префікс, корінь, суфікс, закінчення.
- Де ж став префікс ? Читання правила (ст. 120).
(заучування)
- Що ж називається префіксом ?
- Для чого служить префікс ? Закріплення. Вправи 282.
- Пригадайте, що таке антоніми ?
- Вам потрібно дібрати їх.
І варіант добирає до 1,2,3 слів антоніми і визначає префікс.
ІІ варіант - до 4,5,6 слова теж добирає антоніми і визначає префікс.
З 2-ма словами на вибір усно скласти речення.
IV. Фізкультхвилинка
Відпочинемо біля казкового джерельця.
1. Вправа 283.
а) прочитайте вірш (мовчки);
б) один учень читає вголос;
- Про що цей вірш ?
- Що таке джерело ? З чого утв. Джерело ?
- Звідки беруть початок річки ?
- Чим корисна джерельна вода ?
2. Робота над малюнком.
Розгляньте малюнок і скажіть, що ви бачите на ньому ? - А зараз, мозковий штурм.
- Із чим зв'язане і що таке джерело.
Із вірша виписати слова, у яких є префікси, позначіть їх.
- Які це префікси ? Де вони стоять ?
І група - виписує самостійно і складає речення за малюнком.
З рештою учнів колективно.
Гра - змагання.
І ряд II ряд III ряд
копати -літати ходити.
- Як можна ці слова з єднати з різними префіксами ?
- Хто більше придумає слів ?
- Для чого служать префікси ? Вправа 284.
- Від поданих слів за допомогою префіксів: за - , пере -., в: при - утворіть нові слова.
І варіант (1,2 сл.), П вар. (3,4 сл.)
летіти вести
нести везти
- Скласти з 2 словами словосполучення. Загадка: (завдання: виписати слова з префіксами).
В небі хмаринка пролітала
Білий пух порозсипала
Він на землю міцно ліг
Називають його... (сніг)
V. Закріплення вивченого.
1. Гра "Спіймай префікс".
Якщо у слові є префікс, діти сплескують, а якщо ні, то не плещуть: поїхав, їзда, доїхав, заїхав, посадка, садити, сад, насадити; бігати, біг, побігти, відбігти; жити, життя, пожити, записка, розписка, писати, запис, читати, читанка, перечитати, стрибок, підстрибнути. 2. Придумати слова за схемами.
I група -
II група -
Ш група -
VI. Підсумок уроку.
- Яку тему ми вивчили ?
- Де ми побували ?.
- Де стоїть префікс ? Для чого служить ? Домашнє завдання (по групах)
Впр. 285 І група до виділених слів добирає ще по одному слову з інтим префіксом і записує їх. Решта учнів виконують ще завдання, що є у вправі.
V. НЕСТАНДАРТНИЙ УРОК КВК (2 КЛАС)
Тема: "Тварини. Охорона тварин".
Мета. Розширити, узагальнити знання дітей з теми "Тварини": закрі-пити відмінні риси між дикими і свійськими тваринами, розкрити залежність життя тварин від рослин і явищ неживої природи. Розвивати смислову та образну пам'ять, вміння узагальнювати. Виховувати турботливе ставлення до природи.
Обладнання. Роздавальні картки з загадками, ребуси, малюнки з зоб-раженням тварин, виставка книг про тварин, плакати-вислови про свійських і диких тварин: "Вірний, як собака", "Голодний, як вовк", "Не давай зайцеві моркву берегти, а лисиці курей стерегти", "Заєць спить та очей не жмурить".
План уроку.
I. Організація класу.
II. Вступне слово вчителя.
Все, що оточує нас і не
Loading...

 
 

Цікаве