WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків - Курсова робота

Технологія підготовки та проведення нестандартних уроків - Курсова робота

матеріал є найскладнішим для засвоєння; з окремих тем програми доцільно мати резервні години за рахунок ущільнення дос-тупнішої для учнів інформації; 2) добрі знання учнів, щоб уявляти рівень їхньої підготовленості до оволодіння програмою курсу; 3) осмислення внутріпредметних і міжпредметних зв'язків явищ, що вивчаються; 4) добір навчального матеріалу, що дає змогу успішно формувати в учнів світогляд, творчу активність і пізнавальну самостійність; 5) пошук і систематизація в матеріалі програми інформації, цікавої для учнів, яка б активізувала увагу, сприяла вихованню вольових зусиль; 6) продумування системи використання наочних посібників і додаткової інформації на кожному уроці, системи практичних і лабораторних робіт згідно з вимогами навчальних програм; 7) визначення системи категорій і понять, осмислення яких є підґрунтям для оволодіння матеріалом програми (засвоєння категоріального апарату для осмислення та розв'язання практичних завдань); 8) визначення обсягу знань та умінь, якими повинні оволодіти слабкий, середній та сильний учні.
Актуальною є проблема розвитку в учнів пізнавальних інтересів, виховання потреби у знаннях і самоосвіті, формування вміння працювати з джерелами наукової інформації, відбирати необхідну для свого загального розвитку і майбутньої професійної діяльності. Проблемним е питання оптимального відбору змісту навчального матеріалу до уроків, оскільки й досі бракує досконалих підручників з багатьох навчальних дисциплін.
Великої ваги набула проблема активізації пізнавальної діяльності на уроках з використанням активних методів навчання, виконання учнями різних видів самостійної роботи, творчих і дослідницьких завдань.
Пошуки творчих учителів покликали до життя нові види уроків, відмінні від типових. Серед них - уроки ділової гри, уроки прес-конференції, уроки-КВК, уроки-змагання, уроки-консиліуми, уроки-твори, уроки-винаходи, уроки-заліки та ін., для яких характерні: максимальна щільність, насиченість різними видами пізнавальної діяльності, запровадження самостійної діяльності учнів, використання програмованого і проблемного навчання, здійснення міжпредметвих зв'язків, усунення перевантаженості учнів.
Ось як проводять, наприклад, нестандартний урок з математики, української мови та КВК.
ІV. КОНСПЕКТ НЕСТАНДАРТНОГО УРОКУ
З МАТЕМАТИКИ
Подорож на острів Математики
Тема: Закріплення знань за таблицями множення і ділення, додавання, віднімання.
Мета: Сприяти виявленню засвоєних дітьми знань. умінь та навичок. Працювати над розвитком вміння порівнювати робити математичні узагальнення та висновки, формувати світогляд дітей. Виховувати моральні якості, волю, бажання вчитися.
Обладнання: Лічильний матеріал, цифри, малюнки.
Хід уроку.
І.Організаційна частина.
(Чути стукіт у двері. Вчитель одержу телеграму).
- Діти, одержала телеграму із запрошенням до участі в одній дуже цікавій подорожі - подорожі до океану Знань, на острів Математики. Мені б хотілося, щоб ви вирушили в цю подорож разом зі мною, на нас чекають цікаві відкриття. У подорож може вирушити той, хто вважає себе готовим до плавання. Чи годні ви стати моїми супутниками?
Так!
(На планеті - птахи, звірі).
Телеграму - запрошення нам надіслав капітан Десятків зі свого корабля "Лічильний". Капітан пропонує вам дати відповіді на такі запитання.
- Що ви можете сказати про назву корабля?
- Що вам нагадує прізвище Десятків?
- А що таке 10? (відповіді учнів)
- А зараз Ромко прочитає всім на вірш про цифру 10.
Цифра наче бува О.
Це ж бо нуль або нічого,
Круглий нуль такий хороший
Та не значить він нічого,
Якщо зліва поруч з ним
Одиничку примостити, -
Він значення своє міняє,
Бо вже десяток означає.
Бесіда про звірі і птахи, яких ви бачите, можуть зустрітися нам у дорозі. Давайте порахуємо їх прямим та зворотним рахунком. (Діти рахують).
- Але чому наш корабель не пливе?
- Що трапилось? Це, мабуть, володар морів затримує нас. І справді, це він. Він просить виконати його завдання.
Назвіть сторони світу.
Учні. Південь, північ, схід, захід.
- Ми перебуватимемо в плаванні рівно один рік.
Скільки це днів? Скільки місяців? Скільки днів у місяці? З чого складається тиждень? Скільки годин має доба? (Відповіді учнів)
Діти. Ви чуєте, як хвилі б'ється об корабель? Ану, погляньте, хто це нас супроводжує? Та це дельфіни! Вони розумні істоти і наші друзі. Погляньте уважно на таблицю і складіть задачу.
(Таблиця на складання задач)
1 ряд - на додавання;
2 рід - на віднімання;
3 ряд - на порівняння.
- Якщо ми впораємося з цим завданням, то потрапимо у Мис Задачний.
Задача
У парту 17 дерев. Плодоносних - 9. Скільки дерев у парку декоративних?
Аналіз задачі. Розв'язування її письмово.
- Молодці учні! Мешканці Мису Задачний задоволені вами. Подорожуємо далі. Попереду ми бачимо нове місто Відпочивайка.
Давайте разом з його мешканцями відпочинемо під музичний супровід.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Відпочили? Рушаймо знову у подорож.
Наступне місто Чисел.
Ось перше завдання:
1 ряд 7+3=15-... 2 ряд 20=17+...
3 ряд 13-7=...+...
Учні виконують завдання парами.
Молодці!
Всі впоралися із завданням!
А тепер нове завдання для кожного ряду.
Групові завдання
І ряд ІІ ряд ІІІ ряд
94-18 85-79 72-16
50+18 80-45 90-54
45-38 47+38 95-29
27+37 18+19 47+16
19+35 17+28 14+37
72-20 96+4 32+14
84-32 32+24 85-15
45+14 72+16 64-10
38-15 90-35 70-19
Учні виконали. Вирушаймо далі. А ось і місто Геометричних фігур. Ану погляньте, хто це нас зустрічає?
- Робот?
- З яких фігур складається робот?
- Скільки чотирикутників, трикутників, кругів?
- А яка ще фігура помітилася?
Практичне завдання:
- Накресліть у своїх зошитах по рядах:
1. восьмикутник.
2. квадрат
3. трикутник.
- А які ще геометричні фігури знаєте?
ІV. Підсумок уроку
- Наша подорож наближається до кінці.
- Що сподобалося на уроці?
- Що допомогло завершити подорож?
Дружба!
Подорожуючи, ми згадали все, що вивчали на уроках математики. Це також допомогло нам подолати труднощі у подорожі.
Всі ви діти - молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати!
ІV. КОНСПЕКТ НЕСТАНДАРТНОГО УРОКУ
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 3-МУ КЛАСІ
Тема: Префікс. Спостереження за словотворчою роллю
Loading...

 
 

Цікаве