WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Навчання і географічні дослідження в інституті наук про землю в університеті марії кюрі-склодовської в любліні - Реферат

Навчання і географічні дослідження в інституті наук про землю в університеті марії кюрі-склодовської в любліні - Реферат

Кюрі-Склодовської.
" "Рельєф і сучасні перигляціальні явища на Шпіцбергені і Кольському півострові (Хібіни), а також радіохімічна забрудненість Баренцевого і Карського морів"
" "Комплексні дослідження природнього середовища Розточчя" "Mapping of soil Vurnerability to Pollution in Central and Eastern Europe"
" "Палеогеографія і стратиграфія плейстоцену східного Підкарпаття між Перемишлем і Коломиєю в світлі досліджень реперових профілів гляціальних формацій, а також стоянки палеолітичних культур".
" "Структуральні обумовлення розвитку карстових явищ в верхньокрейдових породах на території південно- східньої Польщі і в Україні".
" Природні багатства долини Бугу.
Люблінський географічний осередок проявляє велику активність в організації і співорганізації наукових конференцій на державному та міжнародному рівні. Серед подій минулогоп'ятиліття не можна не згадати ювілейні cесії присв'ячені професорам Генрикові Марущаку (геоморфолог) і Тадеушеві Вільгату (гідролог), а також організовані в 1998 році: IV з'їзд польських геоморфологів, LXIX з'їзд польського геологічного товариства, XXV загальнопольська картографічна конференція. Широкого розголосу в Польщі та за кордоном у 1999 році набрали: конгрес польського товариства грунтознавства і міжнародна наукова конференція. Традицією нашого наукового центру стали симпозіуми і полярні сесії, котрі організовує професор доктор наук Казімєж Пенкаля. Звертають на себе увагу також польсько- українські семінари і конференції.
Окрім наукових досліджень велику увагу звертаємо на освіту студентів. У 1999-2000 навчальному році на спеціалізації "географія" навчалось 699 осіб, з котрих на денному навчанні 430 чоловік і на навчанні заочному 269. Вони можуть вибирати собі магістерські семінари з фізичної географії, геоморфології, географії грунтів, економічної географії, регіональної географії, гідрології, картографії, метеорології, кліматології і охорони середовища. Працівники інституту проводять тематичні заняття і семінари на міжфакультетному відділі "Охорони середовища". В аспірантурі згідно з індивідуальним планом навчання було 10 осіб. Умістно згадати той факт, що інститут активно підключився до процесу вдосконалення вчителів в епоху реформи освіти. Проводимо курси підвищення кваліфікації з географії і природознавства згідно з авторськими програмами в Любліні і філіалах: у Перемишлі і Хелмі.
Навчання географії здійснюється згідно з програмою п'ятирічного курсу (наявність IV i V навчальних років) і двоступеневого навчання згідно з вимогами ECTS (європейська система трансферу балів).
Перший ступінь -- це курс ліцензіату (денне і заочне навчання), котрий охоплює перші три роки (6 семестрів). Курс навчання другого ступеня (денне і заочне навчання) здійснюється напротязі наступрих двох років. На першому і другому році навчання (4 семестри) увінчуються здобуттям диплому магістра географії. В Інституті Наук про Землю Університету Марії Кюрі-Склодовської реалізується також програма двохрічного магістерського навчання на міжфакультетній кафедрі ,,охорона навколишнього середовища".
Головною метою навчання географії в університеті Марії Кюрі-Склодовської є освіта на магістерському рівні. Курс навчання п'ятирічний двущеблевий поділений на семестри. Перший ступінь становить курс ліцензіацький, який охоплює перші три роки навчання (6 семестрів); курс другого ступеня реалізується напротязі наступних двох років (4 семестри). Роки навчання першого ступеня охоплюються єдиною, загальною програмою, дають загальні знання з географії і спокрівнених наук і закікчуються здобуттям диплому ліцензіата. Навчання на магістерському курсі дає випускникові можливість здобуття грунтовних знань в вибраній спеціальності і поглиблення знайомості основних правил наукової праці. Закінчується здобуттям диплому магістра географії.
Освіта, знання і навики здобуті під час навчання дають випускнику географії можливість праці в органах державної і муніципальної адміністрації, в організаціях та підприємствах, діяльність котрих пов'язана з використанням природних ресурсів, охороною та формуванням географічного середовища. Під час навчання на географії кожен має можливість приготування до професії вчителя географії, охорони середовища та вчителя природознавства для всіх типів шкіл. Для реалізації цієї мети існує блок педагогічних занять, успішне закінчення якого підтверджує професійне приготування вчителя.
В цьому році плануємо відкриття денної аспірантури на географічному факультеті. За даними на минулий рік в аспірантурі навчалось 10 осіб. Аспірантура готова приняти також закордонних аспірантів, у тому числі аспірантів новоутвореного польсько- українського університету.
Обмін студентами відбувається згідно з угодами між Університетом Марії Кюрі-Склодовської і університетами з-за кордону. Головною метою цих виїздів є обмін науково- дидактичним досвідченням між студентами і молодими науковцями, а також заохочування здібних і перспективних студентів. За останні роки, незважаючи на фінансові труднощі, виразно оживилася згадана щойно форма співпраці між університецькими осередками в Олумоуцю (Чехія), Кальмар (Швеція), Львів (Україна).
В 1999-2000 навчальному році на денному та заочному навчанні Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні навчалось 31611 осіб. Навчання студентів та наукові долідження відбуваються на 10 факультетах:
-Факультет Біології і Наук про Землю
-Факультет Математики і Фізики
-Факультет Хімії
-Факультет Права і Адміністрації
-Факультет Гуманітарних наук
-Факультет Економічний
-Факультет Педагогіки і Психології
-Факультет Філософії і Соціології
-Факультет Політології
-Факультет Мистецвознавства
Паралельно з ними в університеті функціонують такі підрозділи, як: заклад практичного навчання іноземних мов, заклад фізичного виховання і спорту, центр польської культури і мови для польської діаспори та іноземців, ботанічний сад, центральна бібліотека, видавництво Університету Марії Кюрі-Склодовської, філіал польського комітету Alliance Francaise, та British Council.

 
 

Цікаве

Загрузка...