WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шляхи виховання культури поведінки у дошкільників. - Дипломна робота

Шляхи виховання культури поведінки у дошкільників. - Дипломна робота

обґрунтування власної діяльностіяк системи (дидактичної); культура поведінки, способи саморозвитку і саморегуляція особистості.
ІІ. Основна частина.
2.1. Аналіз ускладнення програмових завдань.
Унікальність періоду дошкілля порівняно з подальшими віковими етапами становлення особистості полягає в тому, що він створює основи саме загального розвитку дитини. Формуються не лише ті якості психіки, що взагалі характеризують культуру поведінку дитини, її ставлення до навколишнього світу, а й такі, що проектують на майбутнє і виявляються у важливих психологічних новоутвореннях.
Тому важливо при формуванні методів і прийомів виховання культури поведінки у дошкільнят застосовувати програмові завдання, на постійній основі ускладнюючи їх із врахуванням вікової категорії.
Група раннього віку. Завдання:
- розвивати емоційно-позитивне ставлення до спілкування з дорослими, формувати здатність до наслідування;
- активізувати інтерес до різних людей, прагнення до спілкування і спільних дій з ними;
- виховувати доброзичливе ставлення до людей, дбайливе ставлення до природи; розвивати позитивні взаємини з дорослими, дітьми в сім'ї, дитячому садку. Формувати правила безпечної поведінки.
В дошкільному закладі слід формувати уявлення про дорослих, які працюють з дітьми: знати вихователя помічника вихователя, їхні імена, викликати позитивне ставлення до них, бажання спілкуватися і діяти спільно з ними. Розвивати доброзичливе ставлення до ровесників, уміння гратися поруч, не заважати іншим, заохочувати спільні дії.
Результати:
- діти знають близьких людей, виявляють інтерес до них, бажання спілкуватися, вітають їх, дякують їм;
- розуміють прості вимоги-заборони дорослого щодо елементарних правил безпечної поведінки;
- виявляють бажання допомагати дорослим, інтерес до ігрових імітацій цих дій;
- цікавляться діями вихователя, помічника вихователя, виявляють бажання спілкуватися з ними й дітьми в групі, спільно діяти;
- вміють самостійно мити руки, користуватися ложкою, серветкою, пити з чашки; беруть участь у роздяганні і одяганні, за допомогою дорослого скидають у певному порядку і складають одяг.
Перша молодша група. Завдання:
- виховувати чуйне ставлення до близьких людей;
- поглиблювати знання дітей про правила спілкування, вчити ввічливих форм звертання та відповіді;
- формувати уявлення про приміщення групи дитячого садка;
- розвивати прості взаємини дітей, стимулювати спільні дії;
- виховувати бажання наслідувати дії дорослих у спільній діяльності, під час виконання простих доручень, у процесі гри; формувати вміння цінувати результати праці дорослих, бережливе ставлення до рослин і тварин;
- стимулювати правила безпечної поведінки.
У дитячому садку необхідно розширювати уявлення про дорослих (медична сестра, музичний керівник), які працюють у закладі, їхні імена та роль у житті дитячого садку. Вчити ввічливих форм спілкування з педагогами та дітьми, розвивати вміння спокійно вислуховувати людину, дякувати за послугу, допомогу, відповідати на вітання, просити про послугу, співчувати, не заважати іншим.
Формування вміння підтримувати порядок: свої речі зберігати у шафі, прибирати іграшки на місце, додержувати чистоти на своєму місці за столом; стимулювати допомогу дітей помічникові вихователя.
Формувати уявлення про територію дитячого садка, майданчик групи, зелену зону, про те, як дорослі прибирають її.
Створювати умови для спостережень за трудовими діями дорослих, розвивати в дітей бажання допомагати їм у праці, спілкуватися з ними.
Результати:
- діти знають своє прізвище, імена близьких людей, педагогів; вітаються. прощаються, ввічливо просять надати допомогу, дякують за послугу, пропонують допомогу;
- використовують речі за призначенням, знають прості правила безпечної поведінки;
- самостійно їдять, одягають і роздягаються за допомогою дорослих; умиваються, користуються носовою хусточкою, складають свої речі, іграшки;
- уміють вислухати іншого, не заважати, а також ділитися іграшками;
- цікавляться трудовими діями дорослих, примічають їх, намагаються допомогти дорослим у їхній праці; відтворюють трудові дії в дитячий діяльності.
Друга молодша група. Завдання:
- виховувати в дітей бажання підтримувати затишок;
стимулювати прагнення до самостійності, доброзичливе ставлення до дорослих і дітей;
- розвивати товариські взаємини між дітьми, уміння спільно гратися і діяти;
- розширювати уявлення про значення праці дорослих, орієнтувати дітей на те, що вона спрямована на турботу про інших людей, дітей, природу;
- виховувати повагу до працюючих людей, дбайливе ставлення до предметів рукотворного світу, бажання допомагати дорослим, діставати задоволення від виконаного доручення; додержувати правил безпечної поведінки під час користування деякими предметами побуту, спостереження праці дорослих.
В дитячому садку слід ознайомлювати дітей з працівниками закладу (завідувач, кухар, двірник), їхніми іменами, характером роботи; виховувати повагу до дорослих, які працюють для дітей.
Учити вітатися, дякувати, називати на Ви, ім'я та по батькові.
Формувати уявлення про те, що затишок, порядок у дитячому садку залежать від їхніх спільних зусиль, бажання і взаємин. що всі речі є спільними, ними мають право користуватися всі. Розвивати бажання і вміння підтримувати порядок, учити прибирати іграшки, книги, будівельний матеріал, допомагати дорослим у підготовці до занять, прибиранні, роботі в куточку природи. Вчити чергувати в їдальні.
Створювати умови для роботи щодо підтримання порядку в груповій кімнаті й на території дитячого садка.
Закріплювати культурно-гігієнічні навички, учити помічати неохайність в одязі й за допомогою дорослого позбуватися її, зачісуватися, мити руки, повертаючись з вулиці, перед їдою, після туалету; додержувати порядку під час одягання і роздягання. Звертати увагу дітей на значення зовнішнього вигляду для доброзичливих взаємин з оточуючими і для самого себе.
Учити ввічливих форм спілкування з однолітками і дорослими, формувати вміння слухати іншого. Вчити поступатися іграшкою, звертати увагу не те, щоб іншому було зручно, відгукуватися на прохання і пропозиції.
Результати:
- діти розуміють значення добрих стосунків і порядку;
- знають прізвище, ім'я та по батькові близьких людей, домашню адресу;
- виявляють інтерес до підтримання порядку в дитячому садку;
- уміють ввічливо спілкуватися;
- вміють підтримувати свій зовнішній вигляд у порядку, охайно одягатися, роздягатися;
- знають прості правила поведінки на вулиці, у громадських місцях;
- виявляють цікавість до трудової діяльності дорослих; додержують культури споживання результатів їхньої праці.
Середня група. Завдання:
- продовжувати формувати свідомі навики турботи й піклування про близьких людей;
- виховувати ініціативність у

 
 

Цікаве

Загрузка...