WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шкільний захід, присвячений О.С. Пушкіну і Н.М. Гончаровій “А душу Твою люблю я ще більше твого лиця..." - Сценарій

Шкільний захід, присвячений О.С. Пушкіну і Н.М. Гончаровій “А душу Твою люблю я ще більше твого лиця..." - Сценарій

хотілось, що молода дружина ввійшла не тільки в майбутній світ їх спільного існування, але й побачила його минувшу юність: ліцей, бронзові статуї над повільною водою, розові солодкі зарослі роз - світ його поезії.
Наталія Миколаївна. Ми поселились в невеличкому дерев'яному будинку з верандою. Царське Село для нас стало островом щастя.
Вечорами ми гуляли в парку. Одного разу, коли сутеніло, під час прогулянки, ми несподівано зустріли в парку царя з царицею.
5 ведучий. Наталії Миколаївні добре запам'ятався той сонячний день, коли відбулася ця зустріч.
1 ведучий. Сонце несміло пробиралось крізь густу траву дерев, сонячними зайчиками чудаковато лягало на доглянуті доріжки.
Вітер ніжно ласкав лице. Вона йшла поряд з Пушкіним, в білому повітряному платті, в білій шляпі, в красивій шалі з довгими китицями, накинутій на плечі, - молода, щаслива і прекрасна.
Імператорська чета (озброєний загін) і свита, блискучі, нарядні йшли назустріч. Заховатися було нікуди.
Наталія Миколаївна розгубилась, вітаючи високих осіб.
Про цю зустріч спостережливий Пушкін потім розповідав із звичайним своїм гумором і заливистим сміхом: особливе замішання виникло не у нього з жінкою, а в імператорській четі і в свити. До досконалої красоти не так-то й привичні люди навіть великосвітського оточення - вона вражає і в перші секунди породжує мовчання.
Так от і мовчали всі деякий час. Тільки птахи співали свої гімни прекрасній жінці. Тільки сонячні зайчики чудакувато і любовно лягали на її червону шаль і вітер ще ніжніше красив рум'янець збентеження, виступивши на її щоках...
На кінець заговорив імператор: він дуже радий познайомитись з такою прекрасною дамою. Імператриця відразу ж побажала, щоб Наталія Миколаївна була при дворі. Імператор спитав Пушкіна, чому він не служить, і той відповів, що готовий служити, але крім літературної служби, не знає ніякої.
2 ведучий. Так на алеях парку в Царському Селі в один із перших подружніх місяців Пушкіна рішилась його доля.
Цар захотів, що він писав історію Петра І.
Пушкіна зарахували в колегію іноземних справі, потім підвищили в титулярні радники.
Він мав можливість тепер займатися в державних архівах і отримував 500 рублів доходу в рік.
А для того, щоб красуня-жінка мала можливість блищати на балах в Анічковому палаці, Пушкіну було присвоєно придворне звання камер-юнкера.
Наталія Миколаївна. Він був розлючений. Це звання, зазвичай, мали юнаки. І коли великий князь привітав чоловіка з цим званням, Олександр Сергійович відповів йому: "Уклінно дякую, Ваша Величносте, до сих пір всі наді мною сміялися, ви перший мене поздоровили".
2 ведучий. О.С.Пушкін до зухвальства ухилявся бувати при дворі, посилаючись на хворобу, і Наталія Миколаївна не раз вислуховувала докори імператора.
Все сходило з рук тільки тому, що цар тут же розсипався в компліментах прекрасній дамі (звучить вальс фа-дієз мінор. П.І. Чайковського).
3 ведучий. Але що це? Наталія Миколаївна виразно чує звуки вальсу. Вони, потужні і чуть сумні, прориваються звідкись здалеку набирають силу, захоплюють її і кружляють ритмічно і повільно.
Її веде цар. Його рука в білосніжній рукавичці обережно торкається її рукавички.
Друга рука царя так само легко доторкується до її стану.
Повільно вальсуючи, він веде свою даму до крісла.
Цій парі розчищений зал. Всі очі слідкують за ними.
(юнак в строгому костюмі і дівчина в бальному платті танцюють вальс).
3 ведучи. І знову, і знову вона старається не піднімати очей, щоб не бачити його палкий погляд, погляд, що просить і приказує.
Наталія Миколаївна. Він тихо говорив мені: Мадам не бажає навіть подивитися мені в очі, а її погляд, тільки один погляд приносить мені більше, ніж радість.
У нього багато турбот про підданих, багато неприємностей і зовсім мало радості.
Менше, ніж вам здається.
3 ведучий. Але вона була чиста і горда, була байдужа до вигоди свого становища в світі і дуже любила О.С.Пушкіна.
Вона усвідомлювала, що для Батьківщини Олександр Сергійович значиміший імператора.
Наталія Миколаївна. Від Пушкіна я не скривала нічого. Він знав кожний порух моєї душі.
4 ведучий. В жовтні 1833 року в Росію з метою зробити кар'єру приїхав француз барон Дантес. У Франції це йому не вдалось. Дантес був красивий, досить розумний і хитрий, вмів подобатись жінкам, в петербурзькому світському середовищі став одним із наймодніших молодих людей.
Вперше зустрівши в світі Наталію Миколаївну, він був приголомшений і здивований її красою.
- Я ніколи не думав, що на землі існують такі неземні створіння.
Чутки про вашу красу йдуть по всьому Петербурзі. Я щасливий, що побачив вас.
- Схрестивши руки на грудях, він нахиляється в низькому поклоні.
- Але, нарікайте на себе, я тепер не зможу забути вас.
Віднині і надалі буду біля вас на балах, вечорах, в театрі...
Така моя доля.
Наталія Миколаївна. День за днем, місяць за місяцем - при кожній зручній нагоді - він слідував скрізь за мною, писав відчайдушні листи, під час танців на балах шептав мені гарячі слова, підкараулював скрізь: в магазинах, в театрі, на прогулянках.
5 ведучий. Пушкін терпить цю постійну присутність Дантеса біля дружини. Він чекає, що ось-ось легковажний молодий чоловік втомиться від марних зітхань і влюбиться в іншу жінку.
Але пройшов рік, пішов другий - все залишалось, як і досі.
На очах всього світу Дантес демонстрував, що загубив голову від любові, і світ з цікавістю і лихослів'ям слідкував, що буде далі.
Атмосфера розпалялася. Кільце інтриг стискалось навколо Пушкіна і його дружини, яка по молодості років багато чого не розуміла.
1 ведучий (відкриває конверт з листом).
4 листопада 1836 року Пушкін отримав листа - "Диплом просвітлого ордену рогоносців", в якому натякалось на зв'язок Наталії Миколаївни з імператором. Пушкін впевнений, що цей пасквіль задуманий бароном Геккерном, прийомним батьком Дантеса. Барон Геккерн мріяв про одне: нанести удар в саме серце ненависному поету. Пушкін викликає на дуель Дантеса.
Під погрозою дуелі Дантес сватається до старшої сестри Наталії Миколаївни - Катерини.
2 ведучий. ... І от в домі Пушкіних передвесільна суєта. Приміряючи нові плаття, Катерина, щаслива і схвильована, кожен раз біжить до молодшої сестри.
Фігура Катерини красива. Витонченою талією всіх трьох сестер Гончарових нагородила мати, і кожне плаття сидить відмінно.
Наталія Миколаївна схвалює, іноді дає поради щось змінити, доповнити.
Наталія Миколаївна. Пушкін старався менше бувати вдома, не подобалась йому ця суєта.
Не вірив він в те, що в останній момент жених і його прийомний батько не придумають можливість уникнути весілля. Мабуть, ці ж думки хвилювали і Катерину.
- Скоріш би. Скоріш би йшов час! - часто у відчаї говорила сестра...
... Але весілля все ж відбулося...
Жалісна, жалісна доля Катерини, вона ж все бачила. Вона ж знала, що женився Дантес по необхідності.
3 ведучий. Після весілля Дантес знову поновив свої залицяння за Наталією Миколаївною. Говорив їй, що женився з відчаю, що йому було все одно на кому женитись.
Що з Катериною він зв'язав свою долю тому, що через неї можна було частіше зустрічатися з Наталією Миколаївною.
Наталія Миколаївна. Знову і знову я вимушена бачитись з Дантесом на балах, у вітальнях знайомих. Він посмілів. Запрошує на танці і клянеться, що нещасливий в своєму одруженні. Що все це розіграно заради його нещасливого почуття до мене.
4 ведучий. Потім, згадуючи про Дантеса, Наталія Миколаївна буде не раз задавати собі одне і те ж питання.
Наталія Миколаївна. Та чи любив він мене насправді? Можливо, спочатку любив. А потім - навіщо треба було йому після одруження на Каті так відкрито проявляти свою страсть на очах всього світу?
4 ведучий. І пізніше їй стало зовсім

 
 

Цікаве

Загрузка...