WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Зустріч з театром (для дошкільнят) - Сценарій

Зустріч з театром (для дошкільнят) - Сценарій


Сценарій
Зустріч з театром (для дошкільнят)
Програмовий зміст:
Мета: Навчати дітей будувати різні форми діалогу під час драматизації казок, змінювати театр голосу при інсценуванні, вміло користуватися наголосом при зміні слів;
Розвивати здібності дітей до акторської діяльності, мистецтва перевтілюватися.
Закріпити знання дітей про значення слів - актор, афіша, театр, трагедія, комедія, глядач; ввести їх в активних словник дітей.
Виховувати естетичне сприймання навколишнього засобами театралізації.
Обладнання: тіньовий театр (ширма, фігурки до тіньового театру), настільний театр, атрибути до казочки "Червона шапочка" - Вовк, хатинка, дерева, Червона Шапочка;
Ведмедик - іграшковий театр, лисичка - персонаж лялькового театру;
Ширма для перегляду лялькової вистави, атрибути до ляльок театру;
Магнітофон, декорації глядацького залу.
Попередня роб ота: розучування пісні "Якщо весело живемо", введення нової термінології в активний словничок дітей, розлучення ролей з дітьми-акторами.
Хід заняття.
У музичній залі розміщено - хата, тин, лава, столик - декорації до уривка з казки "Колобок";
тіньовий екран;
театральна ширма, афіша, каса, декорації глядацького залу;
столик із атрибутами до настільного театру;
декорації - дерево, кущ, пеньочок.
До залу заходять діти і вітаються з гостями.
Виконують пісню "Цьомчик" муз. Р. Попадинець.
Ведуча. Я ва пропоную відправитися у цікаву мандрівочку. Нас чекають цікаві зустрічі із героями казочок. Тож сідайте тихенько і слухайте уважно.
... В одному селі жили собі дід і баба. Баба дуже любила поратися по хаті, працювати на городі. А у вільну хвилинку вишивала рушнички. Серветки. А дід полюбляв собі почитати свіжу пресу, познайомитися із подіями у країні.
Дід і Баба сидять на лавочці коло кати. Баба вишиває, дід читає газету.
Баба. Діду! Щось так сумно. Може б ти щось цікавого мені розповів, або пісню заспівав?
Дід. Що ти таке говориш? Я вже давно не співав. Краще давай дочекаємося нашого внучка Василька. Він сьогодні обіцяв до нас завітати в гості.
Ведуча. Бабусю, дідусю! Ось і ваш внучок іде до вас!
(Заходить внучок, вітається з дідом і бабою).
Дід. Внучку, ану заграй нам з бабою на скрипочці. Ми послухаємо.
(Василь грає на скрипці. Дід і Баба хвалять його і дякують)
Дід. Бабо! Мені так хочеться щось добренького з'їсти, тільки що - я сам не знаю.
Баба. Діду! Голови б ти мене морочив,
що зварила, те й подам.
Дід. Борщ і каша? Ще з обіду...
в голові від них бурчить
Баба. Вередливий ти став діду,
Що ж тобі іще зварить?
Дід. Знаєш, бабо ти не сердься,
Я мабуть би з'їв оце.
Колобка із борошенця.
Та ще вбить туди яйце.
Баба. Добре, діду, спечу тобі. Колобка (співає пісню на мелодію укр. нар. пісні "Мій милий, вареничків хоче"
А мій дорогенький Колобочка хоче.
А мій дорогенький Колобочка хоче.
Дід (співає) Випечи, милая, випечи милая.
Випечи, випечи мила чорнобривая.
(Баба бере мисочку, насипає туди муки, доливає водички і "місить" Колобка. Кладе його на віконце).
Баба. Діду! Дивись якого я Колобка зробила. Покладу його на віконце, щоб він підкис.
Ведуча. Колобок лежав на вікні, заворушився... і скік додолу, так покотився.
(З-за хатинки вибігає дівчинка-Колобок і співає пісеньку)
Я такий гарнесенький,
Хоч і невеличкий,
Щічки рум'янесенькі
Ще і біляве личко
А я все дивлюся,
Куди покочуся,
А я все, дивлюся,
Куди я покочуся.
Колобок. Добри день, діти! Я радий вас усіх бачити.
Ведуча. Доброго дня, Колобок. Ми також раді тебе бачити. Але скажи нам, куди ж це так поспішаєш?
Колобок. Я втік від бабусі і дідуся. І спішу до допомогти всім звірятам і лялькам "Сонного королівства". Там трапилася велика трагедія.
Ведуча. Діти, як ви думаєте, що таке трагедія? (Відповіді дітей). Я вам розповім, що це таке.
Трагедія - це коли відбуваються сумні події, після яких навіть хтось може і загинути. В королівстві ляльок так і сталося. Зла чаклунка зачарувала усіх звіряток ляльок лялькового театру, вони н можуть говорити і рухатися і заснули міцним сном. А прокинуться лише тоді, коли хтось їм у цьому допоможе.
Ви готові допомогти? (Відповіді дітей) Почнем, Колобок, наші діти допоможуть звіряткам і лялькам. Адже всі вони великі фантазери і дослідники, завжди і в житті і в казках роблять багато добра і допоможуть тобі визволити усіх добрих героїв.
Тепер ви розумієте, що трапилося у королівстві ляльок. Що ж вирушаємо. (Діти "сідають" на поїзд і відправляються у мандрівочку. Звучить музика).
Ведуча. Ось і наша перша зупинка. Подивіться, хто це тут лежить зачарований? (Ведуча звертає увагу дітей та Зайчика).
Спробуймо його розбудити? Як ви думаєте, за допомогою чого можна його розчарувати? Діти - Заспіваємо йому пісеньку. (Діти виконують пісню "Зайчик в тернині" сл. М.Підгірядки, муз. Л. Басової. Двоє дітей-акторів розігрують сцену "зайчик в тернині").
Ведуча. Ось ви і подивилися пригоду, яка трапилася із Зайчиком.
Як себе повела Лисичка?
А хто Зайчика пожалів?
Як ви думаєте, з якого театру ці герої?
(Діти відповідають)
Ведуча. Це герої тіньового театру. За допомогою рухів руки фігурки починають рухатися, діяти. Допомогти нам подивитися цю виставу -... (актори виходять і кланяються).
Що ж, вирушаємо в подорож далі, може щ хтось потребує нашої допомоги. ("Їдуть" на поїзді. Звучить весела музика).
Ведуча. Ось наша друга зупинка. Подивіться. Тут такий безлад. Все розкидано, герої сплять. Давайте спробуємо все розкласти. (На столі лежать атрибути настільного театру). Роздивіться:
- Що можна створити з цих атрибутів? (лісову галявину).
- А що потрібно для цього? (Дерева, кущі, трава).
- Хто може жити у цьому лісі? (Вовк)
- А в хатинці хто живе? (Червона Шапочка з мамою).
(Діти самі розкладають атрибути настільного театру).
Ведуча. Ви мабуть уже впізнали, що це герої із казочки про Червону Шапочку.
Хто хоче спробувати розбудити цих героїв і на деякий час стати
Loading...

 
 

Цікаве