WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Модель проведення батьківської конференції з проблем обміну досвідом родинного виховання - Реферат

Модель проведення батьківської конференції з проблем обміну досвідом родинного виховання - Реферат

з покоління в покоління пам'ять роду. Зберегти її від байдужості, передати у спадок онукам - ось наці завдання. А почати можна із найпростішого - з пошани до батьків своїх, до дідусів і бабусь.
Учень. Батьки і діти! Діти і батьки!
Нерозділиме і довічне коло.
Ми засіваємо життейське поле.
І не на день майбутній - на віки.
Батьки і діти! Діти і батьки!
О! Не ділітесь ви на спільнім полі.
Все ж наше - від дощинки і ріки
До вічної Тарасової муки -,
Передамо ми дітям і онукам
І не на день майбутній, на віки!
Учениця. Любов до рідних починається з ніжної колискової пісні, у якій вмістився увесь світ, виспіваний лагідними материнськими устами. Світ, у якому панують радість, щастя, щирість і справедливість, життєдайна надія та невмируща вірі у перемогу добра і краси!
(Виконується пісня "Мамина колискова".)
Учень. Поважати-старших треба тому, що вони мудріші та духовні багатші за нас. То ж уміймо вчитися у них. Не будьмо самбі впевненими. Не думаймо, що коли ми молоді і сповнені снаги, то все можемо. Є речі, які під силу тільки старості тому що в ній мудрість багатьох поколінь. Запам'ятаймо!
Учень 1. Не можна залишати рідну, особливо старшу людину одинокою, якщо в неї нема нікого, крім тебе.
Учень 2. Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу і поради в старших, не попрощавшись із ними, не дочекавшись від них побажання щасливої дороги.
Учень 3. Не можна сидіти, коли стоїть доросла людина, не чекати поки з тобою першим привітається старший.
Учень 4. Не можна сміятися надстаршими людьми.
Учень 5. Не можна вступати в суперечку зі старшими людьми, не гідно постійно висловлювати сумнів щодо істинності того, що радять інші.
Учень 6. Не можна робити те, що засуджують дорослі. У цих правилах закладено глибоку людську суть - повагу до людської гідності.
(Інсценізація казки "Сьома дочка ".)
Учитель. Виростають діти, старішають батьки. Час - невблаганний господар долі. Поки живі батьки, ми здатні відчувати себе дітьми, шукати відради в отчому домі.
Учениця. Мамо! Ніжна, щира, добра, сувора. З радістю і болем завжди линемо до тебе із найдальших країв, із найсолодших обіймів, із найгіркіших розчарувань!
(Учні читають вірші-про маму. Виконується пісня "Росте черешня в Ками на городі".)
Учень. Існує старовинна легенда. Був у матері один єдиний син. Одружився він із дівчиною небаченої краси, але серце у неї було недобре. Не злюбила вона матері свого чоловіка і наказала йому: ''Якщо хочеш, щоб я була з тобою, .вийми із грудей своєї матері серце і принеси мені". Син убив матір, дістав серце, поклав на кленовий листок, несе. Зачепився за камінь, впав, вдарився коліном. Заворушилося закривавлене материне серце і прошепотіло: "Тобі боляче, синку?"
Учитель. Так, нема любові сильнішої від материнської! Зрозумійте це і цінуйте!
Говоріть своїм ненькам ласкаві слова щодня, щогодини! Бо хто ж оберігає нас від усіх бід та від самих себе, як не вони?! Не дарма в народі кажуть: "Болить у дитини пальчик, у матері - серце болить". (Читається вірш "Мати".)
Учениця. Кривдити матір-злочин. Пам'ятаймо слова Т. Шевченка:
Хто матір забуває,
Того бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають.
Берегти матір - значить піклуватися про чистоту джерела, з якого ти пив кожну мить свого життя.
(Виконується пісня "Рідна мати моя ".)
Учитель. Батько і мати - два сонця гарячих,
Що нам дарують надію й тепло.
Батько і мати у долі дитячій...
Треба щоб кривди між них не було!
Батько, тато, татусь! Його любов до дітей вимоглива і стримана. Приклад батька, його слова були законом для родини, нормою виховання нащадків. Не випадково казали: "Не навчив батько - не навчить і дядько".
(Виконуються вірш "Батенькові привітання" і танець "Весела прогулянка ".)
Учитель. Будьте добрими дітьми своїх батьків і матерів. "Три нещастя є в людини: смерть, старість і погані діти", - говорить народна мудрість. Старість - невідворотна, смерть - невблаганна. Перед цими нещастями ми безсилі. А від поганих дітей-дім можна вберегти. І це залежить не тільки від батьків, а й від їхніх нащадків.
Учень 1. Пам'ятайте, як ви шануєте своїх батьків, так і ваші діти шануватимуть вас, коли ви станете батьками і матерями.
Учень 2. Бережіть здоров'я батьків. Пам'ятайте, що рано старіють хворіють твої батьки не стільки від праці і втоми, скільки від сердечних переживань, прикростей, кривд.
Учень 3. Не раньте душі ваших батьків недобрими образливими словами.
(Інсценізація казки В. Сухомлинського "А мій жайворонок полетів" читання вірша "Батько і мати".)
Учитель. Особливо ніжно і тепло хочеться привітати всіх бабусь, яки присутні на нашому святі, найкращих, найлагідніших, найдобріших!
(Виконуються вірші про бабусь.)
Учитель. Такі ж щирі і добрі слова прозвучать зараз і для дідусів повноправних голів родин.
(Виконуються вірші про дідусів.)
Учитель. Мені хочеться звернути увагу на моральні обов'язки перед тими, хто безкорисливо передає у спадок свій багатющим досвід і знання. Чи завжди ми віддячуємо їм тим же? На жаль, ні. Чи не тому існує проблема будинків перестарілих, в яких проживають покинуті дітьми та онуками літні люди. Отож поспішайте до них, дослухайте бабусину казку, подякуйте за добрі поради, проспівайте її улюблену пісню.
(Виконується пісня "Приїжджаєте скоріше додому".)
Вчитель. Тепло і затишно нам у родинному колі. Але кожна зустрічі кожне свято закінчується. Підходять до кінця і наші гостини. Сьогодні ми зробили крок назустріч один одному, ближче познайомилися, вдосталь1 поспілкувалися і, так би мовити, зріднилися. То ж сподіваюся, що враження від цієї зустрічі залишаться в наших душах надовго!
На світі білому єдине,
Як і Дніпрова течія,
Домашнє вогнище

 
 

Цікаве

Загрузка...