WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Модель проведення батьківської конференції з проблем обміну досвідом родинного виховання - Реферат

Модель проведення батьківської конференції з проблем обміну досвідом родинного виховання - Реферат

образи.
Заохочення зараховане до лагідних методів виховання. Тому в цій ролі можуть виступати і ласкаве слово, приємна усмішка, теплий погляд, гладження по голівці (якщо дитина мала) чи попліскування по плечу (якщо підліток чи юнак), гостинець (у вигляді ласощів), залучення до виконання дій, які дітям подобаються - участь у риболовстві, збиранні грибів, цікавій поїздці тощо.
Діти люблять одержувати подарунки, що завжди викликає в них особливе задоволення. Але не менш важливо привчити їх самих робити приємність іншим людям, приносити радість батькам.
Звичайно, було б добре, якби батькам вдалося належно виховати свою дитину лише за допомогою гідних засобів. Але таке, на жаль, поки що вдається не кожному, і не часто. Тому інколи виникає потреба вдаватися до суворих методів, тобто до покарань.
До типових видів покарань належать: вияв незадоволення, осудження, присоромлення, обмеження деяких прав дитини, посилення контролю за її поведінкою, відстрочка виконання даної дитині обіцянки, поява деякої стриманості в поводженні з дитиною, позбавлення її звичайної ласки, ноти відчуження в голосі, гнів, обурення, прокляття.
Найефективніший вид покарання - моральне осудження, що викликає почуття сорому та розкаяння, бажання виправитися. Застосування покарання вимагає від вас особливої обачності, врахування вікових й індивідуальних рис дитини. Не слідкарати у злості. Покарання мусить бути справедливим, а міра його має відповідати рівню допущеного дитини порушення. І вже зовсім не допустимі жорстокість і садизм, такі покарання, які розхитують здоров'я чи принижують гідність дитини рукоприкладство, залякування, погрози, лайка. нескінченні моралізування, позбавлення дитини їжі (теплого одягу, взуття, притулку), злісне відчуження тощо. В будь-якому покаранні важлива не суворість, не залякування, а морально-виховний наслідок. Тому там, де не можна не карати, батько не має права не покарати, якщо він справді любить свою дитину і не байдужий до її майбутньої долі.
Вивчення прикладу з практики: обговорення. Основні моменти:
1. Презентація конкретного прикладу з практики.
2. Аналіз випадку. Що відбувалося? Що було позитивним, що - ні? Яка додаткова інформація потрібна, щоб краще зрозуміти ситуацію? Що б ви зробили інакше?
3. Порівняння різних точок зору.
4. Власні приклади батьків. Яким чином була вирішена ця ситуація? Що могло бути зроблене краще? Що цінного вони винесли із власної практики?
Обговорення батьками пам'ятки "Покарання. Сім правил для батьків"
* Покарання не повинно шкодити здоров'ю дитини - ані фізичному, ані психологічному. Більш того, покарання має бути корисним.
* Якщо є сумніви щодо покарання, не карайте. Навіть якщо Ви зрозуміли, що занадто м'які, довірливі та нерішучі. Ніякої "профілактики", ніяких покарань "про всяк випадок"!
* За один раз - одне покарання. Навіть якщо поганих вчинків скоєно декілька, покарання має бути одне, за все відразу, а не по одному за кожний вчинок.
* Строк давності. Краще не карати, ніж карати із запізненням.
* Покарали - пробачили. Інцидент вичерпано. Сторінку перегорнуто. Про старі гріхи - ані слова. Не заважайте дитині-розпочати життя спочатку.
* Без приниження. Щоб там не сталося, якою б не була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як Ваша перемога над її слабкістю, як приниження. Якщо дитина вважає, що Ви не справедливі, дія покарання буде зворотною.
* Дитина не повинна боятися покарання, вона має боятися не Вашого гніву, а Вашої гіркоти.
ТЕПЛО СІМЕЙНОГО ВОГНИЩА
Сценарій родинного свята
Учитель. Родина, родина! Від батька до сина,
Від матері доні тепло передам.
Родина, родина - це вся Україна
З глибоким корінням, з високим гіллям.
Святинею людського духу, скарбницею людських почуттів є сім'я. Це невсипуща хранителька пам'яті предків. Людина сама по собі смертна, а рід, родина - безсмертні. Солоди защемить душа, швидше заб'ється серце, коли почуєш бодай слово про отчий дім, гостинну батьківську оселю...
Дитячих літ моїх колиска,
Моя порадниця свята,
Вона, як доля рідна й близька,
Миліш її ніде нема.
(Виконується пісня "Душі криниця".)
Учитель. Виховання майбутнього громадянина починається у сім'ї. Саме тут закладається духовна основа особистості, прищеплюється любов до Батьківщини, роду і народу, батьки змалечку вчать дітей шанувати історію, культуру, рідну мову.
Учениця. Я знаю: мова мамина - свята!
В ній вічний незнищенний дух свободи,
Її плекали розум і вуста
Мільйонів. Це жива вода народу,
Її зневажить - зрадити народ,
Який до сонця зводиться крізь муки,
Це забруднити плеса наших вод,
Це потоптати материнські руки, .
Які нас від"напастей берегли,
Останню дрібку хліба віддавали,
Щоби нівроку дужими були
Й матусиних пісень не забували.
Зневажить мову мамину- біда,
Котра пустими зробить наші душі,
І ми нащадкам зможем передать
Лиш те, що корені калині сушить..
Зневажить мову - зрадити себе
А зрадників хто може поважати?
І стане чорним небо голубе,
Вмиратиме у муках рідна мати.
Учень І. За народним повір'ям, людина, яка відцуралася свого роду,
ставала вовкулакою. З давніх-давен люди засуджували тих, хто не виконував батьківських і синівських обов'язків. Що ж ми, маленькі громадяни України, можемо зробити для того, щоб мир, спокій, повага і благополуччя були у наших сім'ях, щоб не страждали від наших неправильних вчинків найдорожчі люди - батьки, матері, бабусі, дідусі.
Учень 2. У першу чергу ми повинні керуватися у своєму житті твердими моральними принципами. Виконувати 10 Заповідей Божих. І якщо всі люди будуть їх дотримуватися, то на світі не буде жорстокості, підлості, зменшиться кількість злочинців, люди не ображатимуть один одного.
Учень 2. Не образь ні старця, ні дитину,
Поділись останнім сухарем.
Тільки раз ти на землі живеш,
У могилу не бери провину.
Зло нічого не дає, крім зла,
Вмій прощати, як прощає мати.
За добро добром спіши воздати,
Мудрість завжди доброю була.
Витри піт холодний із чола,
І працюй, забувши про утому,
Бо людина ціниться по тому,
Чи вона зробила, що змогла,
Скільки сил у неї вистачало,
Щоб на світі більше щастя стало!
Учитель. Як безцінний скарб, передається

 
 

Цікаве

Загрузка...