WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ігри букварного періоду - Реферат

Ігри букварного періоду - Реферат

знову. Цю гру можна проводити і на те, що дають свійські тварини, і на визначення місяців: квітень - весняний місяць і т. д.
ГРА "ХТО ВСТИГНЕ ПРОЧИТАТИ?"
Учитель на дошці пише якусь фразу або слово і швидко їх стирає. Учні повинні встигнути прочитати це слово або фразу і сказати їх за вказівкою учителя. Учитель раз у раз звертається до учнів, що гірше читають, питаючи їх, чи вони встиглипрочитати.
ГРА "ЛОТО"
Для лото можна використати малюнки в книжці.
I. Учитель пише на дошці назви предметів. Діти закривають малюнки-ілюстрації до творів. Виграє той, хто швидше виконає цю роботу.
II. Дітям дають картки, на цих картках намальовані меблі, посуд, одяг, дерева, свійські та дикі тварини, квіти, будівлі. По чотири малюнки на картці. Картки у дітей різні. Вчитель на дошці пише ці групові назви. Діти мають закрити у себе в картках те, що пише вчитель. Виграє той, хто швидше закриє на картці всі чотири малюнки.
Мета: Ознайомити дітей з переставною властивістю додавання. Розвивати обчислювальні уміння і навички. Формувати почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги.
Обладнання. Магнітна дошка. Демонстраційний матеріал: таблиці-схеми до задач, фігурки героїв казки "Ріпка".
Хід уроку
І. Організація класу до роботи.
1. Повідомлення вчителя.
- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми потрапимо в казку "Ріпка".
2. Усний рахунок.
- Пам'ятаєте цю казочку. (На магнітній дошці виставляються герої казки).
Жив собі дід Андрушка, а в нього була баба Марушка, а в баби донечка Мінка, а в дочки собачка Хвінка, а в собачки товаришка киця Варварка, а в киці - вихованка мишка Сіроманка.
Хто уважний, скільки всього дійових осіб в казочці?
(Шість).
II. Хвилинка каліграфії.
Діти пишуть (за зразком в зошиті й поясненням вчителя на дошці) цифру 6.
- А ріпка одна. Тож напишемо і цифру 1. Пам'ятайте, хто поспішить, той всіх звірят насмішить. (Пишуть 1).
- Хто найкраще написав, отримує від дочки Мінки цукерки (різнокольорові фішки-цукерки з картону).
III. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мсти уроку.
- Щоб ріпка росла добре, її потрібно поливати нагрітою на сонці водою. Мишка, кицька і собачка носили воду з колодязя до великої діжки, там вода за цілий день нагрівалася. Відерця у всіх були однакові. Друзі втомилися і сіли відпочити.
- Скільки відер води ви принесли? - спитала дочка Мінка.
Хвіна сказала, що принесла 5 відер, Варварка - 3, а Сіроманка - 2 відра. Мінка записала так (таблиця-схема №1).
І запитала мишку, скільки ж відер води всього вони принесли?
- Ох, - зітхнула Сіроманка. - Я не .вмію додавати аж три числа.
IV. Засвоєння нових знань.
1. Хвінка сказала, що вона зможе порахувати.
- Додамо ті частини, що я з кицькою принесла, а тоді ще те, що мишка принесла.
І записала так:
1) 5 + 3 = 8
2) 8 + 2 = 10
- Неправильно, - заперечила Варварка. - Ти весь час бігла попереду, а ми з Сіроманкою намагалися йти разом, щоб допомогти один одному. Тому треба додати наші з вишкою частини, а потім додати твою.
І записала так:
1) 3 + 2 = 5
2) 5 + 5= 10
А дочка Мінка заспокоїла всіх;
- І ти, Хвінко, порахувала правильно, і ти, Варварко, теж порахувала правильно. Додавати числа можна в будь-якому порядку.
2. Первісне закріплення.
- Діти, придумайте за схемою і розв'яжіть задачу про те, як Мінка пригощала Варварку, Хвінку і Сіроманку смачними цукерками за те, що вони наносили в діжку води. .
Колективне складання і розв'язання задачі. (Діти отримують за роботу над задачею фішки-цукерки).
V. Фізкультхвилинка.
- І ми допоможемо доглядати за ріпкою, набираємо водицю. (Діти імітують рухи). Йдемо, поливаємо ріпку, взяли сапку і підпушуємо землю.
VI. Закріплення і узагальнення знань.
1. Мінка гарно вчиться у школі. Вона задала киці, собачці й мишці такі вирази. Допоможіть звірятам. Може, і ви дістанете від дівчинки гостинці?
5 + 2+1
4 + 3+1
2 + 2 + 3
3+1+5
Завдання виконується біля дошки. Рішення з поясненням. Діти отримують цукерки-фішки.
2. Самостійна робота..
Стор. 44, № 3 (1-2 ст.). Перевірка.
VII. Підсумок уроку.
- Чому навчила вас дочка Мінка?
Додавати числа можна в будь-якому порядку.
- Отже, ви всі впорались із завданням Мінки. Тепер підрахуємо, хто скільки отримав від неї цукерок?
Вчитель підводить підсумок уроку. Відзначає дітей, які добре працювали на уроці.
- А з героями цієї казки ми ще зустрінемось.
КРОСВОРД ДО ТЕМИ "КОРИСНІ КОПАЛИНИ"
1
2
3
4
5
6
1.Різного кольору, легко пропускає воду, використовується в будівництві, придатний для виготовлення скла. (Пісок)
2.Красива гірська порода, яка використовується для оздоблення будинків, метро, для спорудження пам'ятників. (Граніт)
3.Щільний, білий, сірий або бурий камінь із запахом глини, який використовується для виробництва цементу. (Мергель)
4.Дрібний камінь сірого кольору, який використовується для будівництва доріг. (Гравій)
5.Досить твердий камінь зі скляним блиском, білого, сірого, чорного кольору, який використовується для виготовлення облицювальних плиток. (Доломіт)
6.Подрібнена гірська порода округлої форми, яка використовується для будівництва доріг. (Галька)
1
2
3
4
5
1. Що лежить між гірськими хребтами? (Долина)
2. Частина гори між підніжжям і вершиною. (Схил)
3. Ряд гір, який тягнеться на багато кілометрів. (Хребет)
4. Найвища частина гори. (Вершина)
5. Українські гори, що знаходяться на півдні Криму. (Кримські)
Якщо правильно розгадаєте кросворд, то по вертикалі у вас має вийти слово, що означає назву тварини, яка живе в гірських лісах.
КРОСВОРД ДО ТЕМИ "КОРИСНІ КОПАЛИНИ"
7
4 5 8 9
5
3
2 1
Як по-іншому люди називають нафту? (Чорне золото)
2. Що виплавляють із залізної руди? (Чавун)
3. Яка корисна копалина утворюється на болоті, поверхня якого заросла мохами? (Торф)
4. Безбарвна корисна копалина з ледве відчутним запахом. (Газ)
5. Що виробляють з природного газу? (Волокно)
6. Нафта б'є... (Фонтан)
Loading...

 
 

Цікаве