WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ігри букварного періоду - Реферат

Ігри букварного періоду - Реферат


Реферат на тему:
Ігри букварного періоду
ГРА "СМАЧНІ СЛОВА"
До вас в гості дуже поспішав Буратіно. Він ніс смачні слова, по дорозі розсипав букви і все переплутав. Ось ці букви і склади:
Я С Б Й
ЛУ РУ КО ША
Г ЛИ ВА МО
(Яблуко, слива, груша, лимон).
ГРА "БУКВА ЗАБЛУКАЛА"
На магнітну дошку розставляю букви, які переплутав Незнайко.
Букви, що позначають голосні звуки: О С Е М У. Букви, що позначають приголосні звуки: Н К І А Т. Діти виправляють помилки, вставляють букви на місце.
ГРА "ХТО БІЛЬШЕ?"
В гості приходить Мальвіна і приносить в корзинці слова, що містять в собі інші слова.
- Складіть інші слова, використовуючи букви даного слова. (Соловейко - соло, коло, воло, колеса, косо). Білосніжка, сторона, ромашка, ластівка, листоноша.
ГРА "СКЛАДИ НОВЕ СЛОВО"
Перед учнями картки з написаними словами. З перших складів першого слова, других - другого, третіх - третього складіть нове слово, придумайте з ним речення.
Вухо, калина, спідники. Сокіл, дорога, виделка. Мистецтво, вилити, вивчати.
ГРА "НАЗВИ БУКВУ"
Учень показує букви, а діти по ланцюжку називають її. Якщо буква названа неправильно, то діти хлопком дають про це знати. Кожен - активний учасник.
ГРА "ВПІЗНАЙ БУКВУ НАОСЛІП"
На столі вирізані з цупкого картону вивчені букви. Потім одному учневі зав'язують очі й пропонують ощупати букви і назвати їх.
ГРА "РЕМОНТ"
Ми звичайні слова, Всіх нас знає кожний, Ми тримаєм букву А двічі, а то й тричі, А інколи всього одну. А сьогодні - ну і ну! Всі вони втекли...
ГРА "ПРИКРАСЬ ЯЛИНКУ"
Ялинка ясними вогнями
Яскраво світиться й сія.
Якраз до свята цими днями
Усю абетку вивчу я.
Із зворотної сторони іграшки написане слово. Прочитане слово - іграшка на ялинці.
Слова для новорічних іграшок: ягня, ясен, явір, киця, ялиця, п'ять, яма, буря.
ГРА "КОЛИ ЦЕ БУВАЄ?"
Перед кожною дитиною класу 4 картки із написом - весна, зима, літо, осінь. Показую картини природи в різні пори року, а діти піднімають відповідну картку із написом.
ГРА "ЗНАЙДИ ІМЕНА ДІТЕЙ"
(Діти указкою показують імена).
ЛО ВА ТО МА ГЛА МІ
ЖЕ ША А ПА ЛЯ НА
ДЯ КО БО СЯ НЯ ЛА
АЛ ЗІ СА РИ ВІ Ш
ГРА "СТАНЬТЕ, БУКВИ, В ХОРОВОД"
Виготовляю два круги з однією кишенькою в меншому з них. Вставляю туди букву, що означає приголосний звук. Навколо стоять інші, що позначають голосні. Я показую букву, що позначає голосний звук, а діти називають склад.
ГРА "ЦІКАВІ СЛОВА"
Пишу на дошці слова: дід, мир, кіт, сир та інші.
Написавши слова, говорю: "В нашій мові дуже багато слів, серед них є багато цікавих. Ось подивіться на ці слова. Чим вони цікаві? А спробуйте їх прочитати навпаки, справа наліво. Які слова одержали? Дід, Рим, тік, рис.
Потім пропоную ряд слів. Додайте по одній літері на початку чи в кінці слова і ви побачите, як на очах утворюватимуться слова з новим значенням: линок, буря, міх, буква, їжа, база.
ГРА "ЗАПОВНИ ВІКОНЦЕ"
Барвінок приносить дві таблиці із словами, в яких пропущені букви і склади. Треба заповнити віконця.
Які з цих тварин дикі, свійські? Яких тварин бачили на арені цирку?
ГРА "АЛЬПІНІСТИ"
Для цієї гри потрібно виготовити на двох аркушах паперу таблиці, де схематично зображені сходинки (гора) і пишемо однакову кількість слів. Хто з учнів швидше прочитає слова, той переможець (до дошки викликаємо по два учні). Ці таблиці багаторазового використання, виготовляю їх з прорізами, в які вставляю картки з написаними словами.
ГРА "НАЗВИ ОДНИМ СЛОВОМ"
Діти з букв розрізної азбуки складають потрібне слово. Граки, сова, горобець, ластівка, чайка - ... Шарф, рукавиці, пальто, сорочка - ... Слива, яблуко, груша, черешні - ... Вовк, білка, ведмідь, лисиця - ...
ГРА "ЧАРІВНІ СНІЖИНКИ"
На малюнку усміхнені сніжинки з казковими іменами: ке, та, ра, се, ма, ло.
- Зима послала на урок кругленьких сніговичків із подружками - сніжинками. Кожна сніжинка має чарівне ім'я. Прочитаймо їх разом: ке, та, ра, се, ма, ло.
ГРА "ДОДАЙ СКЛАД"
Показую перший склад і вставляю у кишеньку таблиці, а учні додають наступні. Перемагає той, хто перший скаже слово.
ГРА "ПОЛІТ В КОСМОС"
Виготовляю таблиці зі сходинками, а посередині зображена ракета.
З обох сторін таблиці однакова кількість анаграм. Працює дві команди. В космос полетить та команда, яка швидше прочитає анаграми.
Анаграми використовую різні: тсовя (свято), кспеа (спека), нутам (туман), пухсі (успіх), ливях (хвиля) і т. д.
ГРА "ПОСАДИ КЛУМБУ"
Для двох команд є по одній клумбі, на яких намальовані квіти. На набірному полотні картки із записами квітів. Кожна команда вибирає квіти, які намальовані на її клумбі.
Квіти: мак, волошка, пролісок, троянда, фіалка, конвалія, барвінок, мальва, кульбаба, ромашка, жоржина, гвоздики, тюльпани. .,
ГРА "ЕКСКУРСІЯ"
Спочатку створюю таку ситуацію: учні на екскурсії. Звертаюся до дітей. "Сьогодні, діти, продовжимо екскурсію по нашому місту. Ми підемо в "Будинок побуту".
Діти розповідають, що там можна побачити. Виготовляю таблички ("Ремонт взуття", "Ремонт годинників", "Ательє" і так далі), учні читають їх і розповідають.
Примітка. Такі екскурсії проводжу на природі, в магазині, аптеці, по зупинках транспорту, в зоопарк.
ГРА "ЩО ПІСЛЯ ЧОГО?"
На дошці вчитель прикріплює в довільному порядку написи пір року (зима, літо, весна, осінь). Учні мають ці написи прочитати і прикріпити їх у відповідному порядку. Таку ж гру можна проводити з назвами місяців, днів тижня, частин доби, порядком роботи (зорюють землю, сіють зерно, збирають урожай, молотять, мелють, печуть хліб).
ГРА "КОМУ ЧИТАТИ?"
Учитель зазначає, що він не говоритиме, хто читатиме, а на дошці виставлятиме напис імені або прізвища учня. Всі діти мають прочитати цей напис. Учень, прізвище або ім'я якого зазначено в написі, читає твір. Цю гру можна проводити і під час переказів та проказування віршів напам'ять.
ГРА "ЗАГУБЛЕНИЙ РЯДОК"
Учитель пише на дошці три рядки з трьох різних раніше вивчених віршів. Треба сказати, з якого вірша кожен рядок.
ГРА "ТАК, НІ"
Учитель на дошці пише назви тварин. Потім проти кожної тварини пише, як вона подає голос. У кожного учня є дві картки зі словом "так" або "ні". Діти повинні піднести картки зі словом "так" або "ні" в залежності від того, правильно чи неправильно написав учитель. Якщо неправильно - він стирає це слово і пише

 
 

Цікаве

Загрузка...