WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Математичні розваги - Сценарій

Математичні розваги - Сценарій

кладці?
Діти. Качки.
Вихователь. Чим вкриті качки?
Діти. Пір'ям.
Вихователь. А що їдять?
Діти. Ряску, травичку, рибок, водяних комах.
Вихователь. А ж ось прибігла лисичка. Качки злякались і кинулись у воду. Лисичка побігла по бережку, походила по кладці, та й побігла в лісок. Вона ж води боїться! А качки покупалися, поплавали, та й пішлидодому. А ви хочете поплавати як качечки?
Фізкультхвилинка. Діти під музику імітують качечок, "плавають".
- Кря-кря-кря! - кричать качата.
- Час іти нам на лужок.
На зелений бережок. Наш гусак піднявсь на кладчку.
Став, як завжди, на зарядку, повернувся вліво, вправо,
Чітко роблять вільні вправи. От зробив гусак зарядку
Та й на річку бух із кладки!
Каже качка: "Так-так-так! Фізкультурник наш гусак!"
Вихователь. А тепер послухайте віршики Грицька Бойка про птахів. Вірш "Качечка"
Качечка кряче - каченят не баче,
Кличе качечка курчат: - Чи не бачили качат?
А це вірш "Гуси-гусенята"
Гуси-гусенята на ніжки одягли червоні панчішки,
І пішли рядком свіжої водиці попити.
Напились води гусенята. Почали купатись, пірнати.
Давайте разом заспіваємо пісеньку про качечку.
Качечка йде, каченят веде,
На попас очку, на холодну водицю,
На зелену травицю.
Діти співають пісню.
Вихователь. А тепер пройдемось, побачимо, хто в будиночках живе.
Дитяча гра "Хто в будиночку живе".
Діти імітують птахів, курей, курчат.
Вихователь. Зараз ми послухаємо пісеньку А.Лазаренко "Качака", а потім потанцюємо під музику М.Красєв "Водичка".
Математичний турнір
Мета: виявити найактивнішого і найкмітливішого математика в групі. Повторити вивчений матеріал. Удосконалювати обчислювальні навички дітей в межах 10 (на вивченні випадки додавання і віднімання). Розвивати логічне мислення, увагу, пізнавальний інтерес. Виховувати інтерес до книги, колективізм.
Обладнання: "Учні лісової школи з цифрами", таблиці для усного рахунку, матеріал для індивідуальної роботи. Фланелограф, малюнки до задач, сигнальні картки з цифрами, кадр діафільму "Від одного до десяти"; запис на магнітофоні фізкультхвилинок з числовим змістом.
Хід заняття
(До залу під музику заходять учасники двох команд).
Вихователь. Сьогодні ми проведемо турнір-змагання двох команд: "Плюс" і "Мінус", для виявлення найуважнішого, найактивнішого та найкмітливішого гравця. (Присутні гості, члени журі, які підведуть підсумок в кінці турніру і виявлять переможців).
1. Завдання. Гра "Рахуй далі".
Дитина однієї команди починає, а іншої продовжує (ланцюжком)
- Рахуємо по порядку через 1.
- Рахуємо ланцюжком порядковим номером.
- Називаємо числа від 10 в зворотному порядку.
2. Завдання. Гра "Назви сусідів числа". Вихователь демонструє "звірят лісової школи", які принесли числа.
- Назви попереднє число 6, 10.
- Назви наступне число 7, 9.
- Порівняй числа 6 і 9, 4 і 7.
3. Завдання. Робота за таблицями:
Гра "Мовчанка"
6 + 3 = ?
8 - 4 = ?
7 + 3 = ?
5 - 2 = ?
Гра "Хто уважніший?".
Діти заплющують очі. Вихователь олівцем вистукує число, та називає дію - додавання чи віднімання - і знову вистукує число. Діти піднімають голови і сигнальними картками показують відповідь.
Гра "День і ніч"
Ніч. Діти заплющили очі, а вихователь коментує: 6 + 2 + 2 = ?; 6 - 4 + 3 = ?
День. Діти піднімають голови і відповідають.
4. Завдання. Гра "Прапорець переможця".
На плакаті записані приклади у вигляді сходинок. На верхній сходинці прикріплено прапорець, а на бічних "сходинках" - приклади.
Від кожної команди по черзі гравці розв'язують приклади.
Виграє команда, яка жодного разу не помилилась і першою забере прапорець.
6. Завдання. Заселити будиночок з числом 10.
а) Поселити числа на поверхах зі складом числа 10.
б) "Щоб на новосілля був швидше чай готовим - накрити чайник кришечками" (вирахувати приклад на чайнику, накрити кришечкою з правильною відповіддю).
в) "Налити в чашку чаю" (Вирахувати приклад на чашечці і підставити блюдце з правильною відповіддю).
г) "Визволити півника, який попав у небезпеку".
Його лисичка кинула у клітку і зв'язала лапки. Лапки зв'язані стрічками, на яких написані приклади. Розв'язавши приклади - розв'яжем лампки, визволимо півника.
д) "Щоб у нас був хороший настрій - поставимо квіти у вазу". Розв'язати приклади на тюльпанах.
6. Завдання. (Для капітанів команд).
Гра "Цифри вийшли погуляти"
5, 9, 7, 3, 2
Хто швидше з капітанів складе:
а) ряд чисел в порядку зростання;
б) хто більше з даних чисел складе прикладів.
7. Завдання. Розв'язання задач на кмітливість.
а) Ішов їжачок, знайшов бурячок, знайшов ще 6. Три з них сім'я з'їсть. Скільки залишиться?
(1 + 6 = 7, 7 - 3 = 4).
б) Мій приятель йшов, п'ятака знайшов. Удвох підем - скільки знайдем?
(5 + 5 = 10).
8. Завдання. Геометричний матеріал.
1) У кожної дитини карта з наклеєними на ній геометричними фігурами. За завданням вихователя кожна дитина повинна стрілкою показати названу фігуру.
2) Назвати з яких фігур побудована ракета, сонце?
3) Гра "Зайвий предмет", "Якої фігури не вистачає?" з геометричним змістом.
Підведення підсумків.
Визначення переможця математичного турніру.
Тема: Інтегровані завдання для обдарованих дітей
Завдання. Уточнити знання дітей про лічбу і числа в межах 100. Закріпити вміння рахувати десятками, виконувати математичні дії десятками та знаходити назване двозначне число.
Продовжувати навчати знаходити дні тижня відповідно до їх порядку в тижні, вміти користуватись лінійкою (до 20 см) при вимірюванні відстані.
Ввести слово "сантиметр". Повторити геометричні фігури та вміння складати з них фігуру людини. Вдосконалити вміння дітей щодо користування термометром (+40 та -40) та годинником. Навчити за малюнком складати задачу та знаходити до неї відповідну дію.
Закріпити вміння з частинок складати ціле та вирішувати завдання на рівність та нерівність.
Продовжувати розвивати логічне мислення в грі "Колумбове яйце". Виховувати бажання до знань, цікавість, стійкий інтерес до занять з математики.
Матеріал. "Поле чудес" намальовані задачки, дії до задач, "Колумбове яйце", листочки з цифрами від 1 до 7, силует соловейка, гілочка на папері (кожній дитині), шапочка, крила для соловейка, рахівнички, пакетики з кружечками, розірваними на частини (дроби), блокнот з цифрами, квадрати, розрізані на різні геометричні фігури, лінійка, паперові годинники, термометри, геометричні фігури (куб, круг, ромб, конус, прямокутник, трикутник, квадрат), роз даткові геометричні фігури, "телевізор".
Хід заняття
Діти, ходячи по колу, співають пісню "Соловейку, сватку, сватку". "Соловейко" - хлопчик, який стоїть в середині кола.
Соловейку,
Loading...

 
 

Цікаве