WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проблеми розвитку післядипломної економічної освіти - Реферат

Проблеми розвитку післядипломної економічної освіти - Реферат

на підставі того, що він отримав деяку суму знань;
2) Традиційна освіта базується на дослідженні причинно-наслідкових зв'язків, на розвитку здібностей виявляти причини та передбачати наслідки. У бізнес-освіті за головне приймається творчість, розвиваються здібності уявлення, здібності створення результату. Відповідно і погляд у традиційної освіти спрямовано у минуле: студенти вивчають розроблені теорії, існуючий досвід, відпрацьовують створені раніше методи розв'язання завдань. Погляд бізнес освіти спрямовано у майбутнє. Слухачі навчаються формувати цілі, шукати шляхи досягнення, передбачати можливі наслідки власних рішень та дій.
3)Важливим є відмінність цих освітніх підходів до змісту навчання . Якщо традиційна освіта розглядає саме зміст як найголовніше у навчальному процесі, то у бізнес навчанні більшу увагу приділяють не самому змісту, а процесу передачі цього змісту, тобто йдеться про методику та технологію навчання. Саме тому для традиційної освіти вирішальну роль відіграють лекції, семінари, а для бізнес-освіти характерна не тільки більша різноманітність методів навчання, а також те, що ці методи самі собою уособлюють навчальний процес, а не лише є засобом передачі знань. Така розбіжність у підходах до процесу навчання пов'язана з тим, що традиційна освіта має навчати "вірним" знанням та діям. Бізнес-освіта спрямована на те, щоб навчати студентів на підставі отриманих знань виявляти та компенсувати проблеми, які завжди ситуаційні та конкретні. При традиційному підході відхилення від "вірного" є помилкою. При навчанні виявляти та компенсувати проблеми "вірні" рішення знаходяться в деякому інтервалі, тому однозначне оцінювання не можливе, аоцінювати необхідно за уміння оптимізувати свої дії в конкретної ситуації. Навчання за традиційною формою відбувається за певним часовим графіком. Бізнес-освіта припускає більш гнучкий підхід до реалізації навчальних планів. По-перше це модульний принцип побудови, коли слухач в певних межах має можливість обирати дисципліни, а по-друге-можливість внесення змін та доповнень залежно від ходу виконання навчального плану. Це надає змогу не лише постійно адаптувати навчальні плани до вимог часу, а сприяє залученню тих, хто навчається у процес планування власної навчальної діяльності.
Щодо проблеми підвищення практичної цінності знань. Якщо ціллю навчання є розвиток вміння мислити або розвиток навичок вирішувати проблеми, або розвиток таких особистісних якостей, як інтуїція, готовність до співпраці та прагнення до нових звершень, то активні методи навчання мають більше переваг щодо традиційних.
Інноваційні методи навчання пов'язані із значними змінами ролі викладача та його обов'язків в аудиторії. При традиційному навчанні, наприклад на лекції, викладач грає головну роль. Все, що відбувається у аудиторії, зумовлено тим, як викладач подає матеріал, а заняття відбуваються за заздалегідь складеним планом. Слухачі відіграють другорядну роль. Інноваційні форми навчання ґрунтуються на іншому розподілу ролей та інших відносинах поміж вчителем та слухачами і використовують активну участь слухачів. Звичайно велика роль самостійної роботи слухача, тобто активної участі у процесі власного навчання.
Єдиним засобом підвищення якості викладання є розробка таких методів, які дають змогу активізувати, заохочувати та спрямовувати процес мислення. Мислення є методом розумного навчання, яке використовував розум і забезпечує його розвиток. Мислення у навчанні-це метод розумного набуття досвіду у вибраному напрямку. Таким чином процес надання навчанню практичної спрямованості має наступні ознаки: -той, що навчається повинен потрапити у реальну ситуацію, отримати реальний досвід у якому він зацікавлений;- в цій ситуації повинна виникнути реальна проблема, яка стане стимулом для мислення;- той, що навчається повинен мати інформацію і робити спостереження, які необхідні для вирішення проблеми;- він повинен відпрацювати та продумати варіанти рішення ;- мати можливість перевіряти власні ідеї на практиці для того, щоб визначити їх значення та самому встановити їх доцільність. Корисним є використання методу конкретних ситуацій в навчальної діяльності. Ситуація повинна ініціювати процес мислення. Це означає, що вона має передбачати здійснення будь-яких ідей, які не є випадковими або рутинними, вона повинна пропанувати зробити щось нове.
Характерна для традиційної освіти роль викладача обумовлює пасивне залучення студентів до навчального процесу, виконанні того, що їм задає викладач. Внаслідок чого зніжується пізнавальна активність слухачів, відсутня творчість у процесі навчання та внутрішня мотивація до навчання. У бізнес-освіті викладач виграє роль не ментора або наставника, а скоріше організатора та помічника. Його завдання полягає в такій організації навчального процесу, щоб студенти за його допомогою були головними творцями процесу навчання та брали активну участь в проведенні занять.
Говорючі про проблеми та методологію розвитку післядипломної бізнес-освіти в Україні необхідно підкреслити, що тільки на підставі розробки власної методології та підходів, які враховують особливості економічної ситуації в державі можливо забезпечити конкурентоспроможність спеціалістів та задовольнити потреби у кваліфікованих кадрах в економіці.

 
 

Цікаве

Загрузка...