WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → До дня народження Лесі Українки - Сценарій

До дня народження Лесі Українки - Сценарій

та досліджень про творчість письменниці. Серед них - В.Ф.Погребенник "Народною творчістю натхненна" (До 120-річчя від дня народження Лесі Українки); Л.Українка "Життя і творчість у документах, фотографіях, ілюстаціях" та інші. У роботі з читачами треба зосередити увагу на застосуванні комплексного розкриття творчості письменниці. Для цього необхідно використати такі форми, як: книжкові виставки, тематичні полиці, відкриті перегляди літератури. До ювілею Лесі Українки на сторінках періодичної преси друкуються і продовжуватимуть друкуватись багато матеріалів.Важливо, щоб ці матеріали знайшли відображення в довідково-бібліографічному апараті бібліотеки.
У популяризації творчості великої письменниці важлива роль відводиться масовій роботі, закрема, таким ефективним формам, як літературні вечори, цикли вечорів поезії, літературні години, тематичні огляди. Цикли вечорів поезії, наприклад, можна провести за темами: 'Громадсько-політична лірика Лесі Українки", "Сатирична поезія", "Пейзажна лірика", "Інтимна лірика". Для цього можна вибрати й окремі твори Лесі Українки, такі як "Давня казка", "Осіння казка", "Лісова пісня". При проведенні масових заходів в бібліотеках треба звернути увагу на широке розкриття таких важливих тем, як "Життя і творчість Лесі Українки", "Леся Українка в період першої російської революції", "Леся Українка - великий мислитель - революціонер" та ін. Читачів зацікавлять також теми, пов'язані з висвітленням діяльності Лесі Українки в різних літературних жанрах: "Леся Українка - лірик", "Леся Українка - драматург". "Леся Українка - літературний критик". Можна розглядати теми, що стосуються окремих творів поетеси, скажімо, тема "Поетична драма - феєрія "Лісова пісня". Бажано провести літературний вечір, щоб краще розкрити значення цього невмирущого твору, цієї незвичайної драми, драми - пісні. Слід підкреслити, що це "пісня пісень" не лише Лесі Українки, а й усієї української літератури. Останнім часом помножились жанрові різновиди цього твору. "Лісова пісня" тепер не тільки драма, але й балет, опера, кінофільм. Звідси випливають великі можливості для бібліотек по комплексній популяризації цієї драматичної поеми. Можна провести літературну годину "Лісова пісня" - безсмертний твір великої поетеси, провести вечір "Перлина світової літератури".
Епіграфом до цього вечора можна взяти слова з цього ж твору:
"Ні! Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає".
Вечір розпочати музикою з опери В.Кирейка "Лісова пісня".
Один із виступів на вечорі може бути присвячений "Лісовій пісні" як художньому твору. Інші виступи можуть розповісти про сценічне життя драматичної поеми, про "Лісову пісню" в музиці та кіно. Розповіді ведучих бажано супроводжувати показом уривків вистави "Лісова пісня", демонструванням ілюстрацій, фотографій, прослуховуванням грамзаписів, демонструванням кінофільму "Лісова пісня", поставленого на Київській кіностудії режисером і автором сценарію В.Івченком.
Особливе місце в популяризації творчості Лесі Українки та літератури про її життя і діяльність повинні зайняти тематичні огляди її творів. Пропонуємо такі теми оглядів: "Поезія мужності і боротьби", "Леся Українка про обов'язок поета та завдання поезії", "Співець рідної природи", "Образ Лесі Українки в художній
літературі", "Леся Українка і фольклор", "Образи і сюжети світової літератури в творчості Лесі Українки".
Як підсумок роботи по відзначенню ювілею Лесі Українки можна провести ювілейний літературний вечір або вечір поезії. Вія може пройти як вечір - концерт. Важливо, щоб на ньому звучало слово великої поетеси: читались її твори, ставились сцени із її п'єс, виконувались романси, пісні на слова Лесі Українки. А саме: романс М.Лисенка на слова Л. Українки "Смутної провести", романс П. Гайдамаки на слова Л. Українки "Горить моє серце...", романс К.Стеценка "Стояла я і слухала весну", романс М.Степаненка на слова Л. Українки "До тебе, Україно", романс П.Гайдамаки на сл.Л. Українки "Нічка тиха й темна була", романс М.Степаненка на слова Л. Українки "Коли сниться мені", романс Я.Степового на слова Л.Українки 'Тетьте думи", романс Є.Юцевича на слова Л. Українки "Ой, здається, не журюся" та інші. Така різнобічна популяризація творчості української письменниці допоможе читачам збагнути всю мудрість і багатогранність таланту поета-борця, поетеси, що "сіяла розумне, добре, вічне".
Бібліографія:
1. Українка Л. Зібрання творів у 12-ти т,-К.: Наук.думка, 1975.
2. Українка Л. Твори в 2-х т. Т.1. Поетичні твори. - К.: Наук.думка, 1986. - 608 с. Т.2. Драматичні твори. - 728 с.
3. Українка Л. Вибране. Поезії. Поеми. Драматичні твори. -К.: Дніпро, 1974. - 637 с.: іл.
4. Українка Л. Бояриня. Драматична поема. - К.: Молодь, 1991. -96 с.
5. Українка Л. На крилах пісень; Поезія. - К.; Веселка, 1994. -128 с.
6. Українка Л. Переклади з Генріха Гейне. - Львів: Вища школа, 1981. - 93 с.
7. Українка Л. Публікації. Статті. Дослідження. - К.: Наук.думка, 1984. - 293 с.
8. Українка Л. Сім струн: Лірика. - К.: Дніпро; Тбілісі: Сакартвело, 1991. - 204 с.
9. Українка Л. Хвилі моєї туги. - Львів: Каменяр, 1991. -118 с.
* * *
1. Козуля О. Жінки в історії України. - К.: Український центр духовної культури, 1993. - 265 с.
2. Костенко А. Леся Українка. - К.: 1986. o 382 с.
3. Погребенник В.Ф. Народною творчістю натхненна (До 120-річчя від дня народження Лесі Українки). - К.: Знання, 1990. - 48 с.
4. Популяризація творів українських письменників. Методичні поради. - К.: Ін-т підвищення кваліфікації працівників культури, 1992. -67 с.
* * *
1. Бабій Ф. Про назву твору "Лісова пісня" та імена її персонажів // Дивослово. - 1995. - N2. - С.10-14.
2. Бетко І. Драматична поема "Одержима": проблема морального максималізму // Дивослово. - 1995. - N2. - С.19-21.
3. Борисюк Т. Трагедія великого роду (Про трагедію рідних Л.Українки) // Літ.Україна. - 1991. - 1 серп. - С.7.
4.Войтюк А.Ю. Про творчий метод Л.Українки // Рад.літературознавство. - 1980. - N6. - С.34-46.
б.Давидюк В. Позатекстова міфологічна символіка "Лісової пісні" // Дивослово. - 1994. - N2. - С.8-9.
6. Дун О. Мендель Розенбаум про Л.Українку // Дзвін. -1992. - N3-4 - С.163-165.
7. Жила В. Прометеївські образи й мотиви в творчості Л.Українки // Сучасність. - 1993. - N4. - С.118-127.
8. Зорівчан Р. Рецепція творчості Л.Українки англомовними літературами // Дивослово. - 1995. - N2. - С.26-30.
9. Малишко А.Лесі Українці: [Вірш]// Жовтень. - 1971. -N2 - С.2-3.
10. Мірошниченко Л. Дещо про незнайдені твори Лесі Українки // Дивослово. - 1994. - N2. - С.20-23.
11. Мороз Л. Л.Українка і християнство // Дивослово. - 1995. -N2. - С.4-10.
12. Осляк І.Ф. Леся Українка в оцінці Максима Рильського // Українське літературознавство. - 1971. - вип.12. С.68-63.
13. Попович М. Пломінь чистого серця (Філософське осмислення життя в творчості Лесі Українки) // Вітчизна. - 1971. -N2. - С. 168-173.
14. Святовець В. "Та цілий світ живе у кожнім слові" (із секретів творчості Лесі Українки) // Дніпро. - 1972. - N2. -С.126-137.
15. Скуратівський В. "... Чи не весь епос світового буття": 3 нотаток про драматургію Лесі Українки // Укр.театр. - 1991. - N4. - С.2-3.
16. Чжу Хунь Хе Жунчан. Леся Українка в Китаї // Всесвіт. -1994. -N3.
17. Щербанюк І. Духовна спадкоємиця Миколи Лисенка // Дивослово. - 1995. - N2. - С.17-19.

 
 

Цікаве

Загрузка...