WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → "Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка - Сценарій

"Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка - Сценарій


СЦЕНАРІЙ
"Великий Каменяр" - до дня народження Івана Яковича Франка
З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка, відзначаючи його черговий ювілей]. Його називають Каменярем, бо він сміливо вдарив по скелі австро-угорського цісаризму, молотом лупав скелю соціальної несправедливості, гукаючи тисячам: "Лупайте сю скалу. Нехай ні жар, ні холод не спинить вас". Франко став великим тому, що вийшов а народу, йшов з народом і вів його вперед, закликаючи "добувати хоч синам" як не собі, кращу долю в боротьбі". Він завжди бур у передніх рядах тих, хто ламав скелю старого світу в ім'я нового; скелю неправди і визиску в ім'я правди, добра і краси. Іван Франко "внесений до списків найбільших письменників світу і його ім'я висічене на гранітних скрижалях [історії] поруч з іменами найславетніших синів людства.
Перу письменника належить понад п'ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Його твори завжди служили і будуть служити всьому передовому людству в боротьбі проти імперіалізму, проти гноблення і експлуатації людини людиною, за мир, демократію і [братерство].
Завдання бібліотечних працівників - доносити до свідомості читачів дорогий скарб творчого доробку Великого Каменяра. Для широкої пропаганди творів та літератури про життя і творчість письменника необхідно використовувати різні форми бібліотечної роботи: бесіди, бібліографічні огляди, літературні, тематичні, літературно-музичні вечори, літературні та франківські читання, години поезії, усні журнали, читацькі конференції.
В індивідуальних бесідах з різними групами читачів бібліотекарю слід підкреслювати, що творча спадщина І.Франка надзвичайно багата і різноманітна. Він був не лише великим письменником, а й великим вченим-мислителем, продовжувачем традицій Т.Шевченка...
Пропаганду творів ювіляра та літератури про нього слід здійснювати комплексно, поєднуючи з пропагандою суспільно-політичної, історичної, художньої та іншої літератури, яка відображає життя трудящих Галичини в минулому і [сьогоденні]. ... Особливу увагу слід звернути на книги та статті, де розкривається образ Великого Каменяра, борця за нове, вільне суспільство, яке творять сьогодні, трудящі франкового краю...
Необхідно активізувати роботу клубів "Любителів поезії", доповнивши тематику їхніх занять заходами, пов'язаними з відзначенням ювілею.
В централізованих бібліотечних системах слід практикувати підготовку загальносистемних, виїзних масових заходів. Доцільно подбати про те, щоб проводились вони ... спільно з школами, клубами, об'єднаннями книголюбів, місцевим відділенням Спілки письменників України, а також літературними об'єднаннями, керівниками та учасниками художньої самодіяльності...
Основна мета [цих] методично-бібліографічних матеріалів - допомогти бібліотечним працівникам організувати широку пропаганду творчості Івана Франка з нагоди його ювілею. В методичних порадах подається план книжкової виставки, цикл франківських читань, літературно-тематичні вечори, усний журнал, бібліографічний огляд літератури та інші форми бібліотечної роботи.
"ІВАН ФРАНКО - НАШ СУЧАСНИК". (Цикл франківських читань)
"Син "Яця-коваля","вічний революціонер", трудівник, борець, поет - Іван Франко з нами, серед нас, він наш сучасник, супутник і друг".
М.Рильський
Під час проведення франківських читань треба звернути увагу на значення творчої спадщини І.Я.Франка в нашому житті, її місце в духовному світі сучасника. Слід підкреслити, що Іван Франко був провісником ідей свободи і соціальної справедливості, співцем прийдешнього братерства, нового світлого життя вільних людей. З великим запалом він закликав народ до боротьби за свободу і правду, за щастя і гідність людини... Він є нашим сучасником, соратником і прибічником у нашому щоденному житті, в праці, котру він так натхненно оспівував. Його слово збуджує думку, запалює серця до нових і нових звершень в ім'я процвітання рідної Вітчизни. Його твори кличуть на звитяжну працю для блага людей...
Франківські читання можна провести за циклами:
Перше читання: Провісник майбутнього, борець за майбутнє.
1. Борець за правду і щастя людини. (Лекція)
2. Вогонь в одежі слова. (Вечір поезії)
Друге читання: Поборник братерства нового.
І. Співець свободи і братерства. (Літературно-тематичний вечір)
2. У народів вільнім колі. (Відкритий перегляд літератури)
Трете читання: Вічно з нами.
........... [Літературу підібрати свою]
"ЦВІТЕ ДОБРОМ ЗЕМЛЯ КАМЕНЯРА". (Усний журнал)
"І над оновленим, щасливим світом, Над збратаними, чистими людьми Ти зацвітеш новим, пречудним цвітом. Прийде той час!"
І.Франко
"Зерна, посіяні Франком в його творах, тепер зійшли в сто крат на нивах Галичини й Буковини. Мрії письменника здійснились..."
О.Кобилянська
Перша сторінка - "Наша гордість і слава". (Лекція)
Цю сторінку можна побудувати у формі короткої лекції про велич і безсмертну славу Великого Каменяра. Слід підкреслити, що І.Франко є гордістю не тільки української, а й усієї світової літератури. Всім прогресивним людям світу дороге ім'я Івана Франка, котрий, за його власним висловом, "прокладав новий шлях будущини". Лекція може супроводжуватись художнім читанням творів Івана Франка та присвячених йому творами [інших] письменників.
Друга сторінка - "На оновленій землі". (Огляд літератури)
Тут слід зупинитися на літературі, в якій відображені величезні зміни, що сталися на рідній землі Каменяра. Треба показати, як на Батьківщині поета бурхливо розквітло нове життя, про прихід якого він не тільки пророче говорив у своїх творах, а й активно за нього боровся.
Третя сторінка - "У героїв землі Франкової" (Вечір-зустріч).
Ця сторінка повинна ознайомити з ділами нащадків Каменяра, наших сучасників, які ... впевнено дивляться у завтрашній день, знаючи, що своєю натхненною працею вони зроблять його ще світлішим і багатшим.
Четверта_сторінка - "Вінок шани Каменяреві". (Художнє читання творів, присвячених Франкові)
Ця сторінка має відобразити всенародну пам'ять, любов і шану до Великого Каменяра. …
Активній пропаганді творчості І.Франка та літератури про його життя і діяльність сприятиме проведення літературно-тематичних вечорів. Теми їх можуть бути найрізноманітнішими, наприклад: "Великий Каменяр", "Вічний революціонер", "Співець дум народних", "Пісня і праця - великі дві сили", "Лиш боротись - значить жить", "Провісник майбутнього", "Вічно живий Франко". Літературні вечори слід проводити разом з будинками культури, клубами любителів поезії, за допомогою членів літературних гуртків, учасників художньої самодіяльності тощо.
Літературний вечір "СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА".
"Та прийде час, і ти огнистим видом засяєш у народів вольних колі..!
І.Франко
"Іван Франко - співець прийдешнього братерства людей, глашатай і провісник ідеї свободи і соціальноїсправедливості".
Я.Колос
Програма, вечора:
1. І.Франко - поборник дружби народів. (Доповідь)
2. Гімн Каменяреві. (Художня частина)
3. У народів вільнім колі. (Перегляд літератури).
У доповіді слід підкреслити, що І.Франко - співець свободи і братерства, переконаний інтернаціоналіст, натхненно і цілеспрямовано прокладав мости духовного єднання між народами...
У перегляді літератури слід представити книги про дружбу народів, про розквіт України ... і втілення дум Великого Каменяра про щасливе життя його земляків.
До художньої частини вечора варто включити, крім поезій І.Франка та музичних творів на його тексти, присвячених йому вірші. Бажано зупинитись на віршах І.Франка зі збірок "З вершин і низин", "Зів'яле листя". "Мій Ізмарагд", які розкривають багатий духовний світ людини, на піснях "Вічний революціонер", "Розвійтеся з вітром" (Муз. М.Лисенка), "Чого являєшся мені..." (муз.К.Данькевича)) "Ой ти, дівчино - з горіха зерня..." (муз.А.Кос-Анатольського), а також віршах М.Рильського, В.Сосюри, М.Бажана та віршах львівських поетів, присвячених Франку.
При проведенні літературних вечорів треба звернути особливу увагу на широку пропаганду поетичних творів Івана Франка, які вже давно визнані одним із шедеврів світової лірики. Поезія Франка хвилювала і буде вічно хвилювати людські серця. Його поетичне слово володіє особливою чудодійною силою. Воно будить думки людини, сповнює її наснагою, хвилює емоційною образністю. Справжня поезія завжди пристрасна і емоційна, це "вогонь в одежі слова", як сказав Франко. ... Коли у нашій уяві постає літературно-громадський портрет Великого Каменяра, ми передусім, бачимо запального поета, який рішуче і невтомно

 
 

Цікаве

Загрузка...