WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок: видатні люди нашого краю (Коломийщина) - Реферат

Урок: видатні люди нашого краю (Коломийщина) - Реферат


Реферат з педагогіки
"Урок: видатні люди нашого краю (Коломийщина)"
Мета: ознайомитись з видатними людьми, які жили і працювали в нашому краї. А також з талановитими людьми які і сьогодні вміло підтримують давні народні звичаї і традиції нашого народу. Виховувати на прикладах видатних людей нашого краю почуття національної свідомості, любові до рідного краю. Розвивати творчі здібності на традиціях і звичаях нашого народу.
Тип уроку: нестандартний урок вшанування видатних людей нашого краю, урок-зустріч з талановитими людьми.
Обладнання: виставка літератури, фотоальбоми Коломийщини, вишивки, писанки, гуцульський килим, різьблені вироби з дерева, глиняний посуд, таблиця: "Вони звеличують наш край". Виставка ужиткових речей музею Гуцульщини.
Хід уроку
І. Організаційний момент: привітання.
Дорогі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок - урок вшанування видатних людей нашого краю, урок-зустріч з талановитими людьми. Тож привітаймо наших талановитих гостей.
ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:
Сьогодні ми ознайомимось з видатними людьми, які жили і працювали в нашому краї ,адже згадкою про них є не тільки їхні творіння, а й давні будівлі, пам'ятники, музеї, вулиці - названі на честь їхніх імен.
А також ознайомимось з талановитими людьми, які і сьогодні вміло підтримують давні звичаї і традиції нашого народу.
Діти, я хочу не тільки дати вам готові відомості про видатних людей нашого краю, а навчити вас "тримати" книжку в руках, самим шукати інформацію про певну особистість. Основні знання ви одержите з підручника, а розширити і поглибити їх зможете читаючи додаткову літературу. Свої знання можете доповнити під час екскурсій в музеї - народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музей писанки, музей історії міста - де зібрано безцінний матеріал про видатних людей нашого краю. Найновішу інформацію можна отримати із газет, журналів, передач радіо і телебачення, комп'ютерної мережі Інтернет.
Дорогі діти! Ось перед вами книжка... А йшли до школи - по дорозі бачили величезну будівлю... А хто побудував Коломийську ратушу?.. А чи знаєте ви, що в нашому місті є старенька-престаренька дерев'яна церква Благовіщення?.. Кажуть, що навіть Богдан Хмельницький побував у ній.
А хто це все створив? Ви можливо і не уявляєте собі, що ці люди - це наші земляки. Щедра коломийська земля на талановитих людей. Багато її вихідців вписали не одну славну сторінку в історію не тільки нашого краю, але й України. Про всіх, сьогодні, ми не зможемо поговорити. Але про декого з них ви заздалегідь мали підготувати матеріал, відвідавши музей історії міста, перепитавши своїх родичів та знайомих. Тож поговоримо про них.
Діти слухають розповіді і по ходу прізвища видатних людей записують собі в зошит.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Короткі виступи учнів:
1 учень: Не можна не згадати про великого сина нашого народу - письменника-революціонера-демократа - Івана Франка. Його доля пов'язана з нашим містом. З 4 березня по 11 червня 1880 року він ув'язнений польською владою в будинку Коломийської ратуші. За цей час написав такі твори: "Вільні сонати", "Думи пролетаря", "Веснянки", "Вічний революціонер". На честь його ім'я встановлена меморіальна дошка на будинку ратуші, названа наша область та одна з вулиць міста.
2 учень: А чого лише вартує Коломийський музей народного мистецтва, в якому зібрано більш як 25 тисяч експонатів? Варто згадати, що спорудження його будівлі тісно пов'язане з іменем мишинського пароха Йосафата Кобринського. Збудований музей в 1902 році на народні кошти, як "Український народний дім", а тепер він називається Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського. А першими на будову каміння привезли селяни з Мишина і Ковалівки. На честь ім'я Кобринського на будинку музею встановлена меморіальна дошка.
3 учень: У Коломиї жив і працював з 1920 по 1935 роки відомий український письменник і громадсько-політичний діяч Андрій Чайковський, який допоміг врятувати Народний дім від конфіскації поляками. На його творах виховувалось не одне покоління свідомих українців. Меморіальна дошка на його честь встановлена на будинку Коломийського драмтеатру, та відкрита його кімната, де він проживав в музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.
4 учень: В нашому місті народився, жив і активно працював подвижник національного відродження, директор Головної окружної школи з 1842 по 1856 роки (тепер будинок центру зайнятості) - відомий український педагог, громадський діяч - Микола Верещинський, який передавав власні заощадження для друку низки книг і збірників, зокрема, й першої в Західній Україні книги розмовною українською мовою "Русалка Дністрова". Був ініціатором створення першого в краї батальйону українського війська під синьо-жовтим прапором. На честь його імені в Коломиї названа одна з вулиць.
5 учень: У Коломиї в 1848 році започатковано зародження українського аматорського театру - засновником якого був отець Іван Озаркевич. Меморіальна дошка встановлена на будинку нашого драмтеатру.
6 учень: У Коломийській гімназії (тепер загальноосвітня школа №1) навчалися майбутні письменники : Василь Стефаник, Марко Черемшина, Лесь Мартович ,Мирослав Ірчан, Дмитро Павличко та інші. Ці люди - золотий скарб нашого народу. Іменем Василя Стефаника названа загальноосвітня школа №1 та одна з вулиць нашого міста.
На дошці таблиця: "Вони звеличують наш край". (зачитую, учні записують прізвища видатних людей в зошити).
На Коломийщині сформувались як письменники - Шевченківські лауреати: Ірина Вільде, Дмитро Павличко, Роман Іваничук, Тарас Мельничук.
Тут працювала народна поетеса Марійка Підгір'янка. Відчувши потяг до поезії в дитинстві, вона впродовж свого життя писала вірші.
Ми пишаємось нашими краянами: відомим композитором Анатолієм Кос-Анатольським; сопілкарем-віртуозом Василем Попадюком; відомим художником Ярославом Петраком, картини якого несуть красу, щастя і радість людського буття; заслуженим артистом України Василем Симчичем.
Давні звичаї і традиції вміло підтримують народний артист України Петро Терпелюк; заслужений артист України Микола Савчук, Михайло Попелюк, Алла Кобилянська та інші.
А зараз, діти, я хочу запросити до слова талановиту, цікаву людину, педагога, композитора, який пише не тільки музичні твори, але і грає на всіх музичних інструментах. (Виступ композитора).
Діти, багато композиторів пишуть свої твори, але не кожен слухач їх може зрозуміти. Тому, сьогодні, я дуже хочу дати

 
 

Цікаве

Загрузка...