WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Система виховної роботи школи з поглибленим вивченням англійської мови - Реферат

Система виховної роботи школи з поглибленим вивченням англійської мови - Реферат

індивідуальність класного керівника;
- самоврядування - важлива частина виховного процесу школи;
- роль класного керівника у формуванні свідомої поведінки учня та стимулювання його діяльності;
- вивчення нових технологій організації виховного процесу;
- робота класного керівника над формуванням здорового способу життя класного колективу;
- громадське виховання підлітків як соціально - педагогічна проблема;
- спільна робота громадськості, школи, сім'ї у становленні особистості школяра;
- основні шляхи розвитку творчої особистості молодшого школяра
- самоаналіз молодих класних керівників про перші спроби у вихованні учнів;
- тренінг по організації роботи професійної орієнтації учнів.
У школі відбувається пошук сучасних форм та методів роботи з класними керівниками як досвідченими, так і молодими. Будуємо методичну роботу так, щоб кожен із них міг розкрити свої здібності, набути навичок дослідницької діяльності, розвивати ініціативу та творчий пошук. У цьому допомагають створення "творчого портрета класного керівника", панорама методичних ідей, тренінги, місячник класного керівника, робота з творчими та початкуючими класними керівниками, проведення конкурсів : на кращий клас школи та кращий випускник року.
Класні керівники та класоводи працюють у тісній взаємодії з вчителями предметниками виступають координаторами дій у здійсненні виховної мети та вивченняіндивідуальних особливостей учнів їхніх класів. Класні керівники та класоводи є головними у налагодженні стосунків із позашкільними закладами, що працюють у мікрорайоні школи, коледжами, молодіжним центром, будинком школяра, органами правопорядку.
Одне з головних завдань класного керівника - співпраця з батьками. Класний керівник постійно надає допомогу батькам у сімейному вихованні. Ці питання завжди розглядаються на класних батьківських зборах та на засіданнях батьківського комітету. Також проводиться педагогічний всеобуч, індивідуальна робота та залучення батьків до організації поза навчальної виховної роботи. Робота класного керівника у сімейному вихованні має такі завдання:
- встановити реальні можливості виховного потенціалу кожної сім'ї;
- створити умови для співпраці сім'ї та вчителя у вихованні учнів;
- коригувати помилкові погляди батьків на питання сімейного виховання та помилкові дії в процесі виховання своїх дітей;
- піднести авторитет батьків в очах дітей і цим сприяти їх правильному вихованню;
- залучити батьків до участі в певних виховних годинах.
Адміністрацією школи ведеться облік соціального стану кожної дитини. А тому в цьому напрямі класні керівники починають свою роботу з програми вивчення сім'ї учня. Основними розділами цієї програми є:
1. Структура сім'ї , її склад.
2. Відомості про батьків.
3. Матеріальне становище сім'ї.
4. Суспільно - педагогічна спрямованість життя сім'ї.
5. Внутрішньо - сімейні стосунки.
6. Сімейні традиції.
7. Використання вільного часу.
8. Педагогічні висновки класного керівника про спрямованість спільної роботи з сім'єю.
Класні керівники використовують такі форми роботи з батьками: бесіда, анкетування, тренінги, обговорення творів учнів, індивідуальна бесіда психолога школи з батьками чи опікунами. З метою всеобучу батьків у школу запрошуються лікарі, представники правоохоронних органів, юристи.
Демократизація стосунків у класному колективі сприяє зростанню ролі учнівського самоврядування. Органи самоврядування в школі складаються з найактивніших учнів, які виконують конкретну роботу, що поліпшує життя товаришів та школи загалом. Велике значення мають дорадчі та представницькі органи. Вихованці школи знають що кожен може впливати на громадське життя, брати участь у плануванні розробці аналізі спільних справ. Старшокласники беруть участь у формуванні і вивченні громадської думки. Самоврядування - керування людини собою, вибудова своєї особистості, самостійне керівництво своїм розвитком, інакше - самовиховання. Це спосіб організації життя учнівського колективу. Воно сприяє виробленню в учнів почуття господаря школи, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Однією з ланок виховної роботи в школі - ведення літопису шкільної родини кожного класу та школи в цілому.
Система виховної роботи ведеться по таких напрямах:
- організаційна робота;
- пізнавальна діяльність;
- виховання учнів на патріотичних традиціях та звичаях українського народу;
- ціннісно - орієнтована діяльність;
- правове виховання;
- формування здорового способу життя;
- моральне виховання;
- трудове виховання;
- родинне виховання;
- художньо - естетичне виховання;
- екологічне виховання.
Згідно кожного напрямку роботи учасники навчально - виховного процесу підібрали різноманітні форми роботи методи втілення виховної мети у шкільне життя. Форми роботи класних керівників вдало підібрані відповідно до напрямків виховної роботи і відображені у заздалегідь спланованих виховних планах і узгоджені з планом виховної роботи школи.
Система виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи базується на домінуванні громадських засад, самоврядуванні та наполегливості всіх учасників навчально - виховного процесу. Шкільний простір є аурою добра, де учень знайде захист як від негараздів навколишнього світу, так і від себе.
Головне, педагоги школи пам'ятають - в центрі будь - якої праці, експерименту стоїть учень - особистість, найцінніший витвір.

 
 

Цікаве

Загрузка...