WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → “Праця, що приносить задоволення і радість (про вчительську працю) - Реферат

“Праця, що приносить задоволення і радість (про вчительську працю) - Реферат

інформаційній тощо сферах.
Сьогодні людині для того, щоб вона могла справитися із справою, необхідні інші навики. Змінилась не лише сума знань, необхідна сучасній людині, ще більші зміни відбулися у способах вивчення нового. Прийшов час корінних змін політики в області освіти.
Сучасне завдання школи - формування у школярів не лише знань, вмінь та навичок, а багатофункціональних, надпредметних, базових компетентностей.
Це поняття включає знання, вміння, навички, а також результати навчання, систему ціннісних орієнтацій, особливості їхньої соціальної поведінки. Бо надати усі знання, котрі необхідні в житті, неможливо, відбувається їхній постійний ріст в умовах швидкої зміни соціальної реальності. Необхідно формувати в учнів вміння самостійно застосовувати отримані знання у житті.
За тринадцять років державності нашої країни ставлення до педагога з боку суспільства практично не змінилося. Від учителя завжди вимагали самовіддачі і якісного виховання юного покоління. Як, утім, і скрізь. Але навряд чи людина, котра думає про шматок хліба для себе і своїх дітей, здатна переживати за дітей чужих, а тим більше - за долю держави. Професія вчителя, заробіток якого донедавна не дотягав до прожиткового мінімуму, на якийсь час утратила популярність серед молоді.
Яке ж покоління може виховати людина, яка живе на межі бідності? Цим питанням останнім часом серйозно стурбована українська влада. Поліпшення економічних показників розвитку України стало приводом для того, щоб звернути увагу на педагогів. Сьогодні відбувається народження українськоговчителя - забезпеченого й благополучного.
Цікаво, що у 2002 році в Харкові вперше в Україні відкрито пам'ятник учительці. Не якійсь конкретній особі, а узагальненому образу Вчителя, через руки якого проходить кожен з нас і який залишається у нашій пам'яті на все життя. Можливо, цей пам'ятник сприятиме підйому престижу вчительської професії, однак він ніяк не зможе замінити педагогів, яких не вистачає сьогодні у школах.
Два з половиною роки тому було прийнято Державну програму "Вчитель". Але запрацювала вона тільки зараз. На сьогодні цілком ліквідовано борги з заробітної плати працівникам освіти, а протягом останнього року зарплату педагогам було підвищено вдвічі, і зараз вона становить близько 500 грн.
Для України, котра є поліетнічною державою із етнічною, культурною, релігійною різноманітністю тісна співпраця вчителів та учнів різних регіонів України здійснює значний вплив на процес конструювання громадянської нації, процес розбудови демократії та громадянського суспільства. Різноманітні заходи (навчальні семінари, конференції, обговорення, конкурси та громадські акції), що носять добровільний характер із використанням інноваційних форм та методів сприяють ефективному формуванню громадянської позиції вчителів та їхніх учнів.
Довгий час невдоволення й обурення педагогічної громадськості викликали мізерні доплати (близько десяти-двадцяти гривень) за додаткову роботу - перевірку зошитів, ведення класного керівництва і т.д. Напередодні початку нового навчального року це питання було вирішено урядом. З 1 вересня розміри доплат за роботу такого роду прив'язуються до посадових окладів учителів, і становлять: за класне керівництво - 20-25%, за перевірку зошитів - 10-20%, за завідування навчальними класами й кабінетами - 10-20% від ставки заробітної плати. Також доплату в розмірі 15% від ставки одержать працівники шкіл, завідувачі бібліотечними справами. Уперше з моменту прийняття Закону "Про освіту" (1996 р.) уряд у повному обсязі забезпечив виплату педагогам надбавок за вислугу років (10-30% від ставки в залежності від стажу роботи), щорічну виплату преміальних, а також коштів на підтримання здоров'я.
Особливу увагу уряд приділяє сільській школі, сільському вчителю. Одним з недавніх кроків уряду було відновлення оплати державою комунальних послуг для вчителів, які працюють у сільській місцевості. До кінця цього року кожен з 340 тисяч сільських учителів безкоштовно одержить тверде паливо, грошову компенсацію за опалення й електроенергію. Крім того, для залучення випускників педагогічних вищих навчальних закладів до роботи в сільських школах, за словами першого заступника міністра освіти і науки Віталія Журавського, урядом передбачається солідна грошова виплата молодим фахівцям.
Уряд усвідомлює, що без формування вчительської корпорації становлення нашої держави неможливе.
Є два блискучі приклади, коли вчителі відіграли головну роль у становленні державності. Знаменитий німецький канцлер Бісмарк стверджував: "Без німецького вчителя і без німецького чиновника ми б не побудували сильну імперію". Це була його формула економічного й державного дива. Канцлер вважав, що якщо підтримати чиновника, котрий мислить державними категоріями, і створити гарні умови для шкільного вчителя, за півтора-два покоління вони зможуть одержати сильну країну. І він не помилився.
Точно так само вчинили і японці - вони в повоєнний період, коли всю країну було зруйновано, вклали величезні гроші в систему освіти. За двадцять років Японія одержала перше покоління висококваліфікованих фахівців, котрі зробили вітчизняні товари конкурентноздатними на світовому ринку.
Держава - це результат діяльності вчителів і чиновників. Так було завжди. Забезпечений учитель є запорукою сильної, процвітаючої країни.

 
 

Цікаве

Загрузка...