WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Шаттл-тест в оцінці фізичної активності хворих (автореферат) - Реферат

Шаттл-тест в оцінці фізичної активності хворих (автореферат) - Реферат

Під впливом розробленої терапії зменшилася частота гіпоксії плода (46,6% - в контрольній групі і 34% в основній), слабкості пологової діяльності (відповідно 4,0 і 12,6%), маткових кровотеч (12,6 і 4%).

Операція кесаревого розтину була високою в обох групах жінок і становила 45,1% у жінок, які отримували загальноприйняту терапію і у 34% жінок – рекомендовану терапію.

Стан новонароджених за шкалою Апгар 8-9 балів був у 68% в основній групі і у 39% в контрольній.

Захворюваність новонароджених від матерів, які отримували розроблену терапію, була значно менша. Це стосується неврологічних, дихальних розладів, анемії.

ВИСНОВКИ

У дисертації наведені дані про теоретичні узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо зниження частоти порушень стану внутрішньоутробного плода і плацентарної недостатності у вагітних з лейоміомою матки шляхом вивчення психоемоційного стану вагітних, стану фетоплацентарного комплексу, уточнення деяких механізмів його порушень та удосконалення відповідних лікувально-профілактичних заходів для таких вагітних.

1. За даними клініко-статистичних досліджень встановлено, що лейоміома матки у вагітних зумовлює ризик розвитку ускладнень вагітності і пологів (загроза переривання у 70%, прееклампсія у 16%, гіпоксія плода у 28%, слабкість пологової діяльності у 17%, маткові кровотечі у 5%), які знаходяться в залежності від кількості лейоматозних вузлів на матці та їх локалізації.

2. Перебіг теперішньої вагітності супроводжувався загрозою переривання вагітності у 66,6%, прееклампсією у 16%, гіпоксією плода у 46,6%, плацентарною недостатністю у 62,5% і затримкою розвитку внутрішньоутробного плода у 16,2% жінок. Перинатальні наслідки характеризуються високою частотою постгіпоксичних уражень ЦНС новонароджених (у 20%), незрілістю процесів адаптації новонароджених у (46%).

3. У вагітних з лейоміомою матки мають місце порушення в нейроендокринній адаптації організму (симпатоадреналовій, серотонінергічній та наднирникових залоз) та психоемоційному стані (низький рівень функціональних можливостей психічної адаптації, висока тривожність та напруження компенсаторних механізмів: 50% вагітних мають скарги на відчуття страху, тривоги порушення сну та інші, 75% вагітних мають низький рівень стресостійкості і 60,8% - низький рівень саморегулювання), що може сприяти появі загрози переривання вагітності та плацентарної недостатності. Встановлено прямий корелятивний зв'язок між рівнем індексу стресостійкості та соматомамотропіну в крові (r=+0,76).

4. У вагітних з лейоміомою матки порушується стан внутрішньоутробного плода, що проявляється змінами рівнів гормонів (прогестерону, хоріонічного соматомамотропіну, екскреції естріолу в ІІІ триместрі), кардіотокограм (зниження частоти миттєвих осциляцій, амплітуди та тривалості акцелерацій, поява децелерацій), зниженням дихальних рухів плода та його рухової активності, зниженням біофізичного профілю плода до 5,00,4 проти 7,0 балів і вище у здорових вагітних, затримкою розвитку плода у 16,2% і розвитком плацентарної недостатності у 62,5% вагітних.

5. У вагітних з лейоміомою матки за даними доплерометрії відмічено порушення гемодинаміки в системі мати-плацента-плід: підвищення індексів судинного опору в маткових артеріях, в аркуатних артеріях в залежності від кількості вузлів на матці (ІР в матковій артерії при наявності одного вузла становить 0,660,03, при множинній лейоміомі – 0,710,03, р<0,05, що призводить до гіпоксії та перерозподілу кровообігу плода (ПІ в артерії пуповини (1,040,02 проти 0,940,03 в контрольній групі), що супроводжується централізацією кровообігу плода та порушенням кровообігу в мозкових судинах плода (ПІ мозкових артерій при множинній лейоміомі 1,450,04 проти 1,350,04; ІР 0,760,02 проти 0,720,03)).

6. Порушення стану плода та новонародженого у жінок з лейоміомою матки залежить від кількості лейоматозних вузлів, їх розташування (найбільш несприятливе – інтрамуральне в нижній третині тіла матки, в басейні маткової артерії), розташування плаценти в проекції вузлів, плацентарної недостатності та порушення психоемоційного стану вагітних.

7. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який передбачає призначення вагітним з лейоміомою матки спазмолітиків, препаратів, які покращують мікроциркуляцію, внутрішньоклітинний метаболізм та мають антиоксидантну і мембранопротекторну дію та седативний ефект (м'які транквілізатори рослинного походження – ново-пассит, валеріана; інстенон і хофітол).

8. Застосування розробленого комплексу лікувально-профілактичних заходів сприяло зменшенню психоемоційних порушень у вагітних з лейоміомою та покращенню стану внутрішньоутробного плода (зниження плацентарної недостатності у ІІ триместрі вагітності з 62,5% до 32%, у ІІІ триместрі – з 54,5% до 28,0%, затримки розвитку плода з 16,2% до 8,0%, перинатальної смертності не було), і більш сприятливому перебігу вагітності та пологів (відсутні мимовільні викидні, частота загрози переривання вагітності і знизилась з 66,6% до 44,0%, гіпоксія плода у пологах з 44,0% до 28,0%, випадків перинатальної смертності не зафіксовано, покращився стан новонароджених при народжені та постнатальна адаптація).

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Вагітні з лейоміомою матки є групою високого ризику розвитку плацентарної недостатності.

2. Враховуючи ранній розвиток у таких вагітних плацентарної недостатності, після 12 тижнів треба проводити її профілактику: Матерна по 1 капсулі на добу; хофітол по 1 таблетці 3 рази на добу; інстенон по 1 таблетці 3 рази на добу; валеріана по 1 таблетці на добу; ново-пассит по 1 чайній ложці 2-3 рази на добу протягом 14 діб. При появі симптомів загрози переривання вагітності – утрожестан по 1-2 таблетці на добу; спазмолітики – но-шпа по 1 таблетці 3 рази.

Ці профілактичні заходи потрібно призначати у терміні вагітності 18-20, 26-28 та 35-36 тижнів.

3. При появі ознак плацентарної недостатності (маловоддя, багатоводдя, "старіння" плаценти, затримка розвитку плода, некомпенсована гіпоксія за даними доплерометрії) терапія може призначатися в іншому терміні вагітності. Введення препаратів хофітол і інстенон по 1 ампулі внутрішньовенно крапельно у 500 мл 5% розчині глюкози. Інстенон може також призначатись внутрішньом'язово протягом 14 діб.


 
 

Цікаве

Загрузка...