WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Експериментальне обгрунтування можливості використання нової комбінованої мазі для ліку-вання тромбофлебіту (автореферат) - Реферат

Експериментальне обгрунтування можливості використання нової комбінованої мазі для ліку-вання тромбофлебіту (автореферат) - Реферат

Такі показники частоти коливань тіла, вірогідно, пов'язані з більшою чутливістю м'язових рецепторів, що стабілізують стійкість пози у групах з "чистими" остеохондрозом та плоскостопістю.

Таблиця 1

Показники вертикальної стійкості тіла у досліджуваних групах (х m)

Показник

Група хворих на

остеохондроз та плоскостопість

остеохондроз

плоскостопість

Х

Y

Х

Y

Х

Y

Асер, мм

4,40,2

4,50,2

3,80,3*

3,00,2*

4,20,2

4,00,3*

Амакс, мм

18,10,9

16,31,1

15,51,4*

14,00,9

15,31,3*

13,01,1*

fсер, Гц

0,20,01

0,30,02

0,30,03

0,40,03

0,30,02

0,40,03

Т,с

4,20,2

4,00,32

3,50,4*

3,40,2*

3,50,2*

3,40,5*

Примітки: Асер.– величина відхилення від середньої (нульової) лінії за двома осями (X,Y), мм; fсер. - середнє число періодів коливань за одиницю часу за двома осями, Гц; А макс. – розмах коливань між крайніми значеннями (між найнижчою і найвищою точками) за сагітальною і фронтальною осями, мм; Т, с – часовий інтервал між двома однаковими точками періодичного сигналу; P<0,05* – вірогідність відмінностей між групою зі сполученою патологією та групами з "чистими" патологіями

Під час проведення досліджень ми визначили, що сила м'язів стопи (121,75,5 Н), спини (107,04,95 Н) та живота (108,46,81 Н), а також температура поперекового відділу хребта (38,70,05)° і стоп (24,10,17)° значно нижчі у групі з сполученням остеохондрозу та плоскостопості.

Отримані дані підтверджують необхідність розробки методики реабілітаційних заходів для хворих на статичну форму плоскостопості та остеохондроз хребта.

Четвертий розділ "Програма реабілітації хворих на статичну форму плоскостопості та поперековий остеохондроз хребта" присвячений теоретичному обґрунтуванню методологічних підходів до розробки програмифізичної реабілітації для хворих цієї нозології. Він містить детальний опис усіх використовуваних засобів і методів реабілітації.

Відмінними рисами запропонованої програми є: одночасний вплив на м'язи і зв'язки стопи і хребта; використання запропонованих реабілітаційних засобів з урахуванням біомеханічних особливостей хребта і нижніх кінцівок, що виникають у хворих на поперековий остеохондроз та плоскостопість; включення у реабілітаційне лікування альтернативних засобів реабілітації (рефлексотерапія, гімнастика йога).

Вибір реабілітаційних засобів раціональної спрямованості та обґрунтування їхньої регламентації здійснювалися з урахуванням: причин та клінічних проявлень захворювань; етапу реабілітаційного лікування; віку, статі, рівня фізичної підготовленості та супутніх захворювань; протипоказань; лікувальних завдань стосовно кожного хворого; засобів та форм для вирішення цих завдань; принципів педагогічного впливу фізичних вправ та дозування фізичного навантаження; клінікофізіологічної дії на організм; реакції організму на фізичне навантаження; анатомо-біомеханічних особливостей хребта та нижніх кінцівок.

Основною формою лікувального рухового режиму було заняття лікувальною гімнасткою у сполученні з гімнастикою йога.

Методи проведення занять: індивідуальний, груповий.

Фізична реабілітація проводилася по трьох режимах, запропонованих В.Я. Фищенко (1989), що різняться руховою активністю, спрямованістю і засобами реабілітації (рис. 1).

Під час першого – щадного - режиму реабілітації нами використовувалися лікувальна гімнастика та рефлексотерапія, що проводилася під час занять лікувальною гімнастикою, а також ортопедичні технології.

У другому – щадно-тренуючому - режимі реабілітації використовувалися масаж, фізіотерапевтичні засоби, лікувальна гімнастика, бальнеотерапія та ортопедичні технології. Масаж і фізіотерапія застосовувалися за призначеним лікарем часом. Бальнеотерапію у вигляді ножних ванн застосовували ввечері перед сном.

П

8

ід час третього – тренуючого - режиму реабілітації використовувалися лікувальна гімнастика разом з вправами гімнастики йога, фізіотерапевтичні процедури, гідрокінезитерапія, ортопедичні технології, а також бальнеотерапевтичні процедури у вигляді ножних ванн, котрі застосовувалися ввечері перед сном. Фізіотерапія та гідрокінезитерапія застосовувалися протягом дня за призначеним лікарем часом.

Під час проведення занять лікувальною гімнастикою нами було визначено такі методичні рекомендації:

 • фізичні вправи застосовувалися для усіх м'язових груп у різних полегшених вихідних положеннях, з предметами та без них;

 • у разі задовільної стерпності застосовувалися вправи на "витягання" з посиленням статичного характеру для кінцівок;

 • усі гімнастичні вправи чергувалися з вправами на розслаблення;

 • широко застосовувалися вправи на розслаблення, тренування вестибулярного апарату, розвиток повного дихання, для тренування статико-динамічної стійкості та зміцнення м'язового корсета;

 • обов'язково застосовувалися вправи з опором та на утримання голови при остеохондрозі шийного відділу хребта;

 • використовувалися дихальні вправи для збільшення екскурсії грудної клітки;

 • при болю обережно виконувалися вправи з випрямленими кінцівками, відведенням їх назад і у бік, повороти і нахили голови;

 • обмежувалися вправи з напруженням;

 • виключалися вправи, пов'язані з осьовим навантаженням на хребет у щадному режимі реабілітації;

 • не допускалося, щоб під час виконання вправ у хворого посилювалися больові відчуття;

 • застосовувалися різні вихідні положення, переважно лежачи, сидячи, стоячи на карачках, стоячи та у русі;

 • темп виконання був повільний та середній зі зростаючою амплітудою рухів у суглобах;

 • кількість повторень – від 3-4 до 8-10 разів;

 • заняття проводилися 1-2 рази на день;

 • моторна щільність заняття становила 50-60 %.

У п'ятому розділі"Ефективність програми фізичної реабілітації осіб з поперековим остеохондрозом хребта та плоскостопістю" викладено порівняльний аналіз досліджень щодо оцінки ефективності пропонованої програми фізичної реабілітації та стандартних програм реабілітації, прийнятих для осіб з поперековим остеохондрозом та з плоскостопістю.

Ефективність програм оцінювалася у трьох групах хворих.

Першу - основну (ОГ) - групу (n = 28) складали особи, хворі на поперековий остеохондроз та плоскостопість, які займалися за методикою, запропонованою нами. Другу – першу контрольну (К1) - групу (n = 16) складали особи, хворі на поперековий остеохондроз та плоскостопість, які займалися за стандартною методикою, прийнятою для хворих на остеохондроз. Третю – другу контрольну (К2) - групу (n = 16) складали особи, хворі на поперековий остеохондроз та плоскостопість, які займалися за стандартною методикою, прийнятою для хворих з плоскостопістю.

Розподіл хворих саме за такими групами пов'язаний з відсутністю реабілітаційних програм для осіб зі сполученою патологією ОРА (остеохондроз та плоскостопість).

Результати педагогічного експерименту свідчать про поліпшення досліджуваних параметрів у хворих на поперековий остеохондроз та плоскостопість після застосування реабілітаційних програм, при цьому слід відмітити, що в основній групі результати істотно відрізняються від показників у контрольних групах.


 
 

Цікаве

Загрузка...