WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Ділова жінка - Реферат

Ділова жінка - Реферат

привабливо Найпростіший спосіб перевірити це - записати свою мову на магнітофон, а потім прослухати її Може статися, вас злегка шокує "чужий" голос. Не розстроюйтесь: те, що не дано від природи, можна придбати шляхом завзятих тренувань. Підіть прикладу великих ораторів, що відшліфовували і "ставили" свій голос, виступаючи перед уявлюваною публікою. А щоб голос звучав переконливо і глибоко, говорити починайте на видиху.
Але мати приємний голос мало Щоб знайти загальна мова зі співрозмовником, підбудовуйтеся до тембру, темпу й експресивності його мови. Психологи стверджують: усім нам подобаються люди, що чимось нагадують нас самих. Приміром, хто говорить повільно навряд чи досягне взаєморозуміння з тим, хто вимовляє слова скоромовкою. А той, хто розмовляє на підвищених тонах, навряд чи випробує симпатію до людини, що говорить тихо і спокійно.
Досягти взаєморозуміння зі співрозмовником буде набагато простіше, якщо ви дасте йому зрозуміти, що він почутий: повторюйте його улюблені слова (але не намагайтеся допомогти закінчитифразу); час від часу перепитуйте. "Якщо я вас правильно зрозуміла...", а наприкінці викладете в короткій формі його основні думки. Помнете, увага до співрозмовника повинне бути щирим.
Про те, чи установився між вами і партнером контакт, можна судити по очах. Не даром усе-таки їх називають дзеркалом душі. Якщо співрозмовник дивиться вам в очі, виходить, він зацікавлений і уважно слухає, а якщо уникає погляду, то або щось ховає, або вже "відключився" і занурений у свої думки. А може, його просто дратує ваш пильний погляд? Під час серйозної тривалої розмови не дивитеся на людину, як удав на кролика, - іноді сковзаєте поглядом по його обличчю. (До речі, психологи радять: щоб у чомусь переконати співрозмовника, дивитеся йому в ліве око.)
І взагалі, навчитеся контролювати вираз свого обличчя, адже недремна підсвідомість співрозмовника може трактувати його по-своєму. Щільно стиснуті губи, приміром, можуть бути розцінені як спроба словесної атаки (хоча насправді ви лише збиралися вставити слово), а нахмурені брови - як вираження невдоволення (хоча ви всього-на-всього зосереджено думали). Так що періодично розслаблюйте м'яза обличчя, але не перестарайтеся. Обличчя, на якому не мерзне жоден мускул, може виражати всі що завгодно - похмурість, байдужність, замисленість, - тільки не зацікавленість. Щоб не виявитися в положенні неправильно понятий, підійдіть до дзеркала і "підберіть" відповідне моменту вираження обличчя.
"Примірте" саму щиру, що виражає повагу до співрозмовника посмішку і відмовтеся від "американських", про які Станіславський напевно сказав би: "Не вірю". Навряд чи варто посміхатися "у весь рот", якщо у вас не занадто красиві зуби. І якої би емоції ні бушували у вашій душі, ніколи не дозволяйте собі поблажливі й іронічні посмішки - підсвідомість співрозмовника сприйме їх як образа. До речі, якщо вас "удостоїли" подібною усмішкою, знайте: над вами почувають перевагу.
Однак важливо не тільки те, як ви говорите, але і те, що ви говорите Сумбурна чи нудна мова спочатку викликає в слухача позіхання, а потім - розчарування і... нездоланне бажання чкурнути від надокучливого співрозмовника. Продумайте зміст своєї мови до дріб'язків: оскільки зосереджена увага утримується не більш однієї хвилини, спочатку зацікавте співрозмовника, а потім викладайте свої розуміння. Психологи помітили: людину краще запам'ятовує те, що почув спочатку, а виконує те, що почув наприкінці.
Поради діловим жінкам,
які прагнуть обійти чоловіків по кар'єрній сходинці
1. Забудьте про зміну статі. Але своєю жіночністю теж не захоплюйтеся. Потрібно бути не стільки чарівною, скільки приємною.
2. Ненав'язливо підкресліть свої зовнішні переваги, якщо роботодавець - чоловік. Навіть якщо шеф дивиться тільки в очі, будьте упевнені: він помітив і зачіску, і ходу, і погляд.
3. Випромінюйте оптимізм - його чоловіка оцінюють у другу чергу - і... фізичне здоров'я.
4. Притримаєте амбіції при собі, якщо розмовляєте з леді-бос. Тому що вона спочатку придивиться, чи не страждаєте ви завищеною самооцінкою. А потім - до вашого темпераменту. Скандалісток, що залітають на зустріч з лементом "Ну і секретар у вас!", шефи уникають. Саме на почуття такту жінки звертають особливу увагу.
Також у діловому колі намагаються:
o Уникати незаміжніх співробітниць. Боси так і заявляють: "Невигідно нам працювати з холостячками. Дивишся, завтра заміж вийдуть, післязавтра в декрет підуть. Хто працювати буде?!" Але не всі так погано: неодружених жінок дуже вітають у великих компаніях і на невисоких посадах. Тоді тимчасова втрата бійця не так відчутна і "безоплатні" декретні не так б'ють по великій кишені.
o Приймати (особливо в невеликі контори і малі підприємства) жінок "без сюрпризів", тобто з дітьми, які є старші.
o Роздобути на роботу матерів-одинаків. Вони працюють на совість, покірливі, тому що бояться залишитися без роботи.
o Вивчити родинний стан кандидатки на посаду в топ менеджменті. Отут уже вимоги однозначні: або закореніла холостячка, або мати двох дітей, націлена тільки на кар'єру. Накладно роботодавцю готувати суперменеджера, що у будь-який момент може піти в перший-другий декрет
...Особистість
Усі перераховані вище чи вимоги капризи (кому як подобається) можуть уплинути на рішення роботодавця. Але остаточне "так" чи "ні" буде сказано тільки за результатами загального враження від особистої бесіди з вами. Як свідчить опитування:
o Кожен роботодавець "грішить" особистісним відношенням навіть у сугубо ділових відносинах.
o Намалювати ідеальний портрет кандидатки практично неможливо - як говорять, на смак і колір... Роботодавець може об'єктивно оцінити вашу мову, манери, ерудицію й абсолютно суб'єктивно засудити за... допитливу пунктуальність.
o В основному здобувачу відмовляють "усього" по двадцятьох шести особистісних причинах. Судячи з їхнього рейтингу

 
 

Цікаве

Загрузка...