WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Ділова жінка - Реферат

Ділова жінка - Реферат

Реферат
на тему:
"Ділова жінка"
Шлях до успіху, або Декілька правил бізнес-етикету для жінки
Лише знання і розуміння принципів дозволяє багатьом людям, котрі не знають конкретних правил, дотримуватись їх.
Перший з них - принцип розумного егоїзму. Виконуючи свої робочі функції, не заважайте іншим виконувати свої. Поводьтеся з колегами так, як би ви хотіли, щоб вони поводилися з вами. Працюючи в команді, не заважайте іншим; після того, як ви попрацювали за комп'ютером, залишайте його в "нульовій" готовності; готуйте каву не лише собі; не залишайте після себе брудного посуду і так далі.
Принцип другий (принцип позитивності): якщо нічого сказати приємного чи позитивного, краще мовчати. Ви випромінюєте позитивність у спілкуванні з колегами і клієнтами. Починайте і закінчуйте свою розмову з клієнтом усмішкою - ось приклад реалізації цього принципу стосовно бізнес-етикету. А ось інші прояви цього принципу:
- не пліткуйте і не передавайте пліток - ви думаєте, що запускаєте списа, а насправді запускаєте бумеранг;
- не допускайте обговорення фізичних чеснот чи недоліків будь-кого, а також дискримінації за статтю чи расовою приналежністю. Пам'ятайте: те, що Петро говорить про Павла, більше говорить про Петра, ніж про Павла;
- якщо ваше почуття гумору принижує інших, утримуйтесь від його проявів.
Принцип третій - принцип передбачуваності в різних бізнес-ситуаціях. Ви знаєте правила бізнес-етикету і дотримуєтесь їх. Цим ви говорите оточуючим: "Я - не випадковість. Я постійний і надійний, я завжди виконую свої обов'язки і знаю, як себе поводити".
Ви ніколи не запізнюєтеся на зустріч. Ви знаєте, що молодший за посадою вітається першим, проте старший за посадою подає руку першим молодшому. Ви відчиняєте двері, якщо вам найближче до них. Ви не заходите до кабінету, якщо двері відчинені, а господар відсутній.
І "золота" пам'ятка для керівника - ввічлива поведінка має особливе значення для людей на керівних посадах. Це основа не лише їхньої поваги до підлеглих, а швидше свідчення поваги до самого себе. Керівник-хам - це людина, у якої чимало внутрішніх проблем та комплексів, а також відсутнє знання елементарних принципів бізнес-етикету. Пам'ятайте: ображаючи інших, цим ми зневажаємо самих себе.
Принцип четвертий - на роботі немає чоловіків та жінок, існують лише статусні відмінності. Базисні правила громадянського етикету не переносяться в бізнес-етикет. Безумовно, ділові люди і на роботі залишаються чоловіками та жінками і можуть бути привабливими, але їхня статева приналежність не повинна бути підкреслена занадто. Це справжнє мистецтво. Для ділової жінки, котра бере участь у серйозному бізнесі, декольте, довгі, яскраво нафарбовані нігті, міні-спідниці, крикливі аксесуари - відверто поганий смак. З іншого боку - жодних "синіх панчіх" і безколірних облич. Для чоловіків абсолютно неприпустимі звернення до співробітниць типу "дорогенька", споглядання ніг колег-жінок і тому подібне.
Принцип п'ятий - принцип доречності. Певні правила в певний час, в певному місці, з певними людьми. Мистецтво полягає не лише в знанні бізнес-етикету, а й у тому, коли які правила застосовувати. Тут немає книги рецептів. До 12-тої години дня ви кажете "доброго ранку", після - "доброго дня", а після 18 години - "доброго вечора". Стосовно одягу, "вагова категорія" одягу має відповідати "ваговій категорії" випадку. Надто розкішний костюм може створити дистанцію. Ціна, якість та стиль повинні максимально відповідати приводу, оточенню, контексту та меті.
Бізнес-етика - це ваше уміння створити відчуття значущості в іншої людини, навіть якщо вона в простій уніформі, а ви - в смокінгу.
Як має поводитися ділова жінка,
щоб влаштуватися на престижну роботу
Чим привабливіша зовнішність претендентки, тим більше в неї шансів одержати бажану роботу. Про це не прийнято говорити, але всі це враховують, у першу чергу - провідні добір консультанти кадрових агентств і менеджери по роботі з персоналом західних компаній.
Проте, тим, хто не має зовнішність топ-моделі, не варто опускати руки. Зрештою, щоб сподобатися будь-якому чоловіку, будь це навіть заклопотаний справами директор, жінці досить бути просто чарівною. А чарівність - це така річ, у якій з'єднані приємна зовнішність, інтелект, уміння виявляти цікавість до інших, почуття власної гідності, грамотна мова, правильно обрана інтонація і ще щось дуже важливе, але не піддається визначенню, але іменується "родзинкою" жінки.
Одягтися на співбесіду з роботодавцем треба так, як удягаються співробітниці в компанії, куди ви збираєтеся влаштуватися. При цьому треба враховувати, що вони іноді дозволяють собі деякі вільності, які ви собі дозволити не можете. І навіть якщо ви, непомітно прибудувавши рано ранком у входу у фірму, побачите, що ваш потенційний шеф приїхав на роботу в кросівках і шортах, будьте впевнені: вас він очікує побачити в строгому діловому костюмі. При цьому не рекомендуються штани, міні-спідниці, светри, одяг яскравих розцвічень, ланцюжки (тим більше з хрестиком), намисто. Ні в якому разі не можна з'явитися в босоніжках (нехай навіть у самих фірмових і дорогих), з декольте, з надлишком золотих прикрас і великою кількістю косметики.
Особливу увагу звертають на руки. Погано вичищені, неакуратно стрижені чи покриті лаком, що облупився, нігті дають стовідсоткову гарантію провалу вашої місії.
Як ділова жінка має вести розмову
Щоб не розвіяти приємне враження, необхідно розташувати до себе слухача з першого слова. Навряд чи занадто різкий голос викликає в партнера симпатію - він вирішить, що ви нав'язуєте йому своя думка; невиразне бурмотання не тільки розлютить візаві, але й охарактеризує вас як невпевнену в собі особу; ну а високий голос змусить співрозмовника засумніватися - а чи можна вам довіряти. Так що якщо хочете створити про себе гарне враження, заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб ваш голос звучав

 
 

Цікаве

Загрузка...