WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Функціональний стан систем дихання, кровообігу та фізична роботоздатність хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (автореферат) - Реферат

Функціональний стан систем дихання, кровообігу та фізична роботоздатність хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (автореферат) - Реферат

З таблиці 5 видно, що збудника сибірки в дослідних пробах ґрунту не виділено.

Прогноз епізоотичної ситуації з сибірки сільськогосподарських тварин для південного регіону України на 2005 – 2010 рр.

У якості критеріїв прогнозування використовували особливості прояву епізоотичного процесу сибірки сільськогосподарських тварин у південному регіоні України за 35 років (1970 – 2004 рр.): сезонність хвороби, структуру захворюваності тварин на сибірку.

На цій підставі видається можливим передбачити, що на фоні збільшення рівня вакцинації та підвищення культури ведення тваринництва 2005 – 2010 рр. буде характеризуватись відносною стабілізацією епізоотичної ситуації.

Характерним є те, що сучасну епізоотичну ситуацію у південному регіоні України обумовлює захворюваність переважно молодняку великої рогатої худоби віком до 2-х років та свиней. У 2005 – 2010 рр. близько 72,0% від загальної кількості захворювань прогнозується переважно серед великої рогатої худоби віком до 2-х років, 17,3% – серед свиней, 9,7% – серед дрібної рогатої худоби та 1% – серед коней.

Як і у минулі роки (1970 – 2002 рр.), у 2005 – 2010 рр. характерною буде сезонність сибірки. Підйом захворюваності можливо очікувати з травня по жовтень.

Слід відмітити, що прогноз епізоотичної ситуації розроблявся з урахуванням рівня профілактичних заходів, який склався. Підсилення цих заходів у відповідності з викладеними рекомендаціями дозволить зменшити кількість захворювань у порівнянні з прогнозуємим або взагалі уникнути їх виникнення.

Система профілактичних протисибіркових заходів у південному регіоні України

На підставі результатів проведених досліджень і даних літератури нами розроблена система профілактичних протисибіркових заходів у південному регіоні України. Основні положення даної системи відображені у "Рекомендаціях з профілактики сибірки сільськогосподарських тварин у південному регіоні України", затверджених Управліннями ветеринарної медицини в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях у 2005 році.

ВИСНОВКИ

1. Проведеними дослідженнями виявлено особливості епізоотичного процесу сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях; встановлена сезонність захворювання і вплив ґрунтового фактору на розташування стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктів на території південного регіону України, на підставі чого розроблено науково обгрутований прогноз епізоотичної ситуації з сибірки на 2005 – 2010 рр. та удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів.

2. За особливістю природних умов Одеська область належить до степової та лісостепової зон; Миколаївська та Херсонська – до степової зони. У південному регіоні України помірно континентальний клімат з м'якою малосніжною зимою і жарким посушливим літом; переважає чорноземний та каштановий тип ґрунтів.

3. У південному регіоні України станом на 1.06.2005р. нараховувалось 1012 стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктів, з яких в Одеській області – 406, в Миколаївській – 348 та в Херсонській – 258.

У південному регіоні України є стаціонарно неблагополучні щодо сибірки пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні.

На території Одеської області переважають старі – 395(97,3%); загасаючих – 9(2,2%); особливо неблагополучних – 2(0,5%). Останні знаходяться в Арцизькому та Березівському районах.

На території Миколаївської області старих неблагополучних пунктів – 330(94,8%); загасаючих – 15(4,3%); особливо неблагополучних – 3(0,9%). Останні знаходяться в Березанському, Доманівському та Казанківському районах.

На території Херсонської області старих неблагополучних пунктів – 257(99,6%); загасаючих – 1(0,4%). Особливо неблагополучних пунктів за період наших досліджень не встановлено.

4. За період з 1970 по 2004 рр. в Одеській області випадки захворювання тварин на сибірку реєструвались в 69 стаціонарно неблагополучних пунктах, в яких захворіло 94 сільськогосподарські тварини, в тому числі: великої рогатої худоби – 65 (69,1%), свиней – 14 (14,9%), дрібної рогатої худоби – 14 (14,9%) та коней – 1 (1,1%).

5. За період з 1970 по 2004 рр. в Миколаївській області випадки захворювання тварин на сибірку реєструвались в 43 стаціонарно неблагополучних пунктах, в яких захворіло 60 сільськогосподарських тварин, в тому числі: великої рогатої худоби – 43 (71,7%), свиней – 10 (16,7%), дрібної рогатої худоби – 5 (8,3%) та коней – 2 (3,3%).

6. За період з 1970 по 2004 рр. в Херсонській області випадки захворювання тварин на сибірку реєструвались в 19 стаціонарно неблагополучних пунктах, в яких захворіло 42 сільськогосподарські тварини, в тому числі: великої рогатої худоби – 33 (78,6%), свиней – 9 (21,4%). Випадків захворювання серед дрібної рогатої худоби та коней не зареєстровано.

7. На території південного регіону України (Одеська, Миколаївська та Херсонська області) немає жодного адміністративного району, де б не було зареєстровано стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктів.

В Одеській області найбільш неблагополучними з сибірки районами за показниками неблагополуччя є Ананьївський, Арцизький, Балтський, Білгород-Дністровський, Іванівський, Кілійський та Кодимський;

До найбільш неблагополучних районів Миколаївської області віднесені: Вознесенський, Врадіївський, Очаківський та Первомайський;

Найбільш неблагополучними районами Херсонської області є Високопільський, Горностаївський, Каланчацький, Нововоронцовський та Чаплинський.

8. У південному регіоні Україні встановлено виражену сезонність сибірки сільськогосподарських тварин: найбільша кількість захворілих припадає на весну – травень(9,8%), літні місяці: червень(9,8%), липень(15,9%), серпень(13,4%) та частково осінні: вересень(9,8%) та жовтень(9,3%). Коефіцієнт сезонності складає 68%, а індекс сезонності – 2,1.

9. В різних природно-географічних (агроґрунтових) зонах на території південного регіону України стаціонарно неблагополучні щодо сибірки пункти розташовані нерівномірно: на 1000 км2 території на лісостепову зону припадає 17,1 стаціонарно неблагополучний пункт, на степову – 12,3 і на сухостепову – 8,1 .

10. При дослідженні проб ґрунту з території неблагополучних пасовищ збудника сибірки не виділено.

11. У 2005 – 2010 рр. близько 72,0% від загальної кількості захворювань прогнозується переважно серед великої рогатої худоби віком до 2-х років, 17,3% – серед свиней, 9,7% – серед дрібної рогатої худоби та 1% – серед коней.

Як і у минулі роки (1970 – 2002 рр.), у 2005 – 2010 рр. характерною буде сезонність сибірки. Підйом захворюваності можливо очікувати з травня по жовтень.

12. При проведенні профілактичних протисибіркових заходів необхідно враховувати особливості епізоотичного процесу сибірки і прогноз епізоотичної ситуації на 2005 – 2010 рр.

ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ

1. З урахуванням встановленої сезонності сибірки у південному регіоні України профілактичні щеплення сільськогосподарських тварин слід проводити до травня місяця, а саме у березні-квітні. В особливо неблагополучних щодо сибірки пунктах профілактичні щеплення всіх сприйнятливих тварин слід проводити двократно – в жовтні та квітні.

2. В стаціонарно неблагополучних щодо сибірки пунктах обов'язково піддавати щепленням свиней, особливо якщо вони улітку утримуються в таборах і мають контакт з ґрунтом.

3. "Рекомендації з профілактики сибірки сільськогосподарських тварин у південному регіоні України"(затверджені Управліннями ветеринарної медицини в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях).

Список опублікованих праць за темою дисертації

1. Епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сибірку в Одеській області / Атамась В. Я., Іовенко А. В., Носуленко О. С., Волошина Л. І. // Аграрний вісник Причорномор'я. – Одеса, 2002. – С. 8 – 13. (Дисертант особисто зібрав статистичний матеріал та зробив епізоотологічний аналіз)

2. Епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сибірку в Одеській та Миколаївській областях / Атамась В. Я., Іовенко А. В., Носуленко О. С., Волошина Л. І., Житков В. Г. // Науковий вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім.. С. З. Гжицького. – Львів, 2002. – Том 4 (№ 2). – Ч. 1. – С. 3 – 8. (Дисертант особисто зібрав статистичний матеріал та зробив епізоотологічний аналіз)

3. Іовенко А. В. Епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сибірку у Херсонській області // Аграрний вісник Причорномор'я. – Одеса, 2003. – Вип. 21. – С. 154 – 157.

4. Іовенко А. В. Сезонність захворювання на сибірку сільськогосподарських тварин у південному регіоні України // Ветеринарна медицина. – Харків, 2004. – Вип. 83. – С. 104 – 107.

5. Атамась В. Я., Іовенко А. В. Сибірка сільськогосподарських тварин у південному регіоні України // Аграрний вісник Причорномор'я. – Одеса, 2004. – Вип. 25. – С. 3 – 7. (Дисертант особисто на підставі зібраного статистичного матеріалу вивчив епізоотичну ситуацію з сибірки та зробив епізоотологічний аналіз)


 
 

Цікаве

Загрузка...