WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Розробка складу, технології та дослідження мазі для застосування на стадії репарації ран (автореферат) - Реферат

Розробка складу, технології та дослідження мазі для застосування на стадії репарації ран (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЯ

Холопов Л.С. Зміни апарата аортального клапана, структури та функції лівого шлуночка, гемодинамічних параметрів, їх медикаментозна корекція у хворих з хронічною аортальною недостатністю. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія. – Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, Донецьк, 2005.

Дисертація присвячена проблемі діагностики та прогнозування хронічної аортальної недостатності. У дисертації проведено теоретичне узагальнення і досягнуто рішення наукової задачі – з використанням трансторакальних, трансезофагеальних та стресових ехокардіографічних методів дослідження встановлені особливості порушень структури і функції аортального клапана та лівого шлуночка при хронічній аортальній недостатності, визначені фактори ризику її прогресування та оцінена ефективність різних варіантів медикаментозної терапії.

Об'єктом дослідження з'явилися 147 пацієнтів із хронічною аортальною недостатністю атеросклеротичного або ревматичного ґенеза (69 чоловіків і 78 жінок у віці від 19 до 74 років), 73 хворих спостерігалися проспективно протягом від 12 до 52 міс, в середньому 29,6 9,1 міс. Первинне обстеження всіх хворих включало електрокардіографію, трансторакальну ехокардіографію (одно- і двовимірну, Доплерографію з кольоровим картуванням потоків і тканинну), а у 39 пацієнтів – також трансезофагеальну і у 34 – стресову ехокардіографію. У 57 хворих з помірною й тяжкою аортальною регургітацією оцінено вплив на перебіг вади інгібітора ангіотензин-перетворюючого фермента фозиноприла або блокатора кальцієвих каналів амлодипіну.

Порушеннями структури аортального клапана при атеросклеротичній хронічній аортальній недостатності були переважно дилатація і ущільнення кільця аортального клапана, а при ревматичній – стовщення і деформація стулок клапана. Незалежно від етіології вади показники аортальної регургітації варіювали за ступенем і спрямованістю її потоку, порушення геометрії лівого шлуночка були представлені переважно ексцентричною гіпертрофією. В спокої систолічна дисфункція лівого шлуночка визначалася у 27,9 % пацієнтів, в процесі навантажувального тесту – додатково у 35,3 % пацієнтів. Діастолічна дисфункція лівого шлуночка мала місце у 66,0 % у вигляді в більшості випадків порушення розслаблення.

На підставі логістичного регресійного аналізу з використанням перевірки значимості чинників з допомогою статистики Уальда встановлені фактори ризику прогресування хронічної аортальної недостатності: вік старше 50 років, аортальна регургітація помірного та тяжкого ступеня, пульсовий артеріальний тиск більше 60 мм рт.ст., діастолічний артеріальний тиск менше 50 мм рт.ст., наявність прихованої систолічної дисфункції, що виявляється в ході стресової ехокардіографії, наявність гіпертрофії лівого шлуночка, індекс кінцево-діастолічного об'єму більше 80 мл/м2.


 
 

Цікаве

Загрузка...