WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Збудники інфекцій групи torch та їх асоціації при репродуктивних втратах (автореферат) - Реферат

Збудники інфекцій групи torch та їх асоціації при репродуктивних втратах (автореферат) - Реферат

Мікроорганізми, виділені з піхви у обстежуваних вагітних

Мікроорганізми

Тип біоценозу

Група

Контрольна

(Нормоценоз), n = 20

Основна, n = 110

Порівняння, n = 30

В. кандидоз,

n = 20

Вагініт,

n = 30

Б.вагіноз,

n = 60

В. кандидоз,

n = 6

Вагініт,

n = 9

Б.вагіноз,

n = 15

Lactobacill

18

13

6

8

3

2

4

Staphylococcus

9

8

11

14

1

2

3

Streptococcus

2

-

4

15

-

1

2

Peptococcus

1

-

1

2

-

-

1

Peptostreptococcus

4

-

2

4

-

1

1

Gardnerella vaginalis

-

3

5

11

1

2

3

Bacteroides

2

-

2

5

-

1

1

Enterobacterium

2

3

4

8

2

-

2

Fusobacterium

3

-

3

5

-

2

2

Candida albicans

-

20

2

-

3

2

2

Bifidobacterium

17

9

2

3

2

2

2

Proteus vulgaris

-

-

1

-

-

-

-

Corynebacterium

2

-

1

3

-

1

1

Кількість мікроорганізмів в КУО/мл

103-105

104-106

105-107

107-109

104-106

105-107

107-109

При аналізі отриманих даних встановлено, що в контрольній групі з нормоценозом, а також вагітних основної і групи порівняння з вагінальним кандидозом загальна кількість мікроорганізмів склала 103-106 КУО/мл вагінального вмісту. При бактерійному вагінозі і вагініті вагітних основної і групи порівняння воно досягало 107-109 КУО/мл (р<0,05).

Як видно з рисунка 1, вивчення видового складу вагінальної мікрофлори у вагітних контрольної групи показало, що лактобацили склали 52,511,1%, менший відсоток займали інші мікроорганізми .

У вагінальній мікрофлорі жінок з загрозою переривання вагітності, яка супроводжується порушенням біоценозу піхви, основної групи і групи порівняння було виявлено збільшення питомого вмісту патогенних мікроорганізмів і їх асоціацій зі зниженням кількості лактобацил. В результаті проведеного клініко-мікробіологічного вивчення мікрофлори піхви під час вагітності було встановлено, що у 20 (12,5%) обстежених вагітних визначався нормоценоз. Були виявлені порушення біоценозу піхви: бактеріальний вагіноз - у 46,9%, вагініт - у 24,4% і у 16,2% - вагінальний кандидоз.

Одержані нами дані узгоджуються з результатами, опублікованими раніше іншими авторами, які встановили, що ведуча роль в порушенні біоценозу піхви належить бактерійній мікрофлорі, ступеню інфікованості статевих шляхів і характеру асоціацій мікроорганізмів (Анастасьева В.Г., 1998; Стрижаков А.Н., Баев О.Р., Буданов Т.В., 2003).

Проведені дослідження показали, що з наростанням терміну вагітності показники швидкості кровотоку змінюються. Так, в 20-32 тижні фізіологічної вагітності показники індексу резистентності, пульсового індексу і сістодіастолічного відношення в маткових артеріях і в артерії пуповини відповідно поступово знижувались (р0,05). А у вагітних з загрозою переривання вагітності основної групи і групи порівняння було виявлене вірогідне (р0,05) підвищення цих показників в маткових артеріях і артерії пуповини у всіх термінах. Показники основної і групи порівняння між собою не відрізнялись (р>0,05).

Одержані результати вивчення матково-плацентарного кровотоку у обстежуваних вагітних з загрозою переривання вагітності свідчили про порушення кровотоку в матково - плацентарному комплексі, що указувало на дефіцит об'єму циркулюючої крові, підвищення периферичної судинної резистентності порівняно з такою при фізіологічній вагітності.

Для оцінки стану фетоплацентарного комплексу у здорових вагітних і у вагітних з загрозою переривання вагітності визначали вміст естрадіолу, прогестерону і плацентарного лактогену, адекватно тим, що відображають його функцію. Проведені дослідження рівня даних гормонів в динаміці фізіологічної вагітності показали вірогідне (р<0,01) підвищення рівнів гормонів з наростанням терміну вагітності, забезпечуючи зростаючі потреби плоду, який розвивається. При дослідженні фетоплацентарного комплексу у вагітних з загрозою переривання вагітності в терміні 20-24 і 28-32 тижні вагітності було встановлено вірогідне (р<0,01) зниження естрадіолу, прогестерону і плацентарного лактогену в основній групі і групі порівняння в порівнянні з показниками контрольної групи. Показники основної групи і групи порівняння між собою не відрізнялися (р>0,05). Виявлені значні зміни концентрації естрадіолу, прогестерону і плацентарного лактогену вже в 20 тижнів вагітності свідчать про порушення гормональної функції плаценти, тобто розвиток плацентарної недостатності, і створюють несприятливі умови для внутрішньоутробного розвитку плоду. Ймовірно, тривало діючі етіологічні чинники можуть привести до виснаження функції фетоплацентарного комплексу, зриву його компенсаторних механізмів, що спричиняє внутрішньоутробну загибель плоду.

Таким чином, дослідження кількісних характеристик функціонального стану фетоплацентарного комплексу у вагітних з загрозою переривання вагітності в 20-32 тижні показало, що рівень естрадіолу, прогестерону і плацентарного лактогену вірогідно понижений, що певною мірою пов'язане із змінами кровотоку у фетоплацентарному комплексі, формуванням фетоплацентарної недостатності, є наступним моментом патогенезу у вагітних з загрозою переривання вагітності.

Для корекції порушення мікробіоценозу піхви, викликаної патогенною, умовно - патогенною мікрофлорою жінок з загрозою переривання вагітності, нами вибрані антибіотики групи ряду пеніциліну (ампіцилін, оксацилін) не тільки через їх високий ступінь чутливості, але й унаслідок їх ступеня безпеки, що підтверджують Garland (1996) і Гуртовой Б.Л. (1996), відносячи антибіотики групи пеніцилінів до категорії А - препаратів, які застосовуються великою кількістю вагітних жінок без яких-небудь доказів їх впливу на збільшення частоти розвитку природженої потворності або ушкоджувальної прямої або непрямої дії на плід. Доведена безпека їх вживання під час вагітності у зв'язку з відсутністю фетального ризику. Для лікування жінок з загрозою переривання вагітності основної групи застосовувалося лікування в сполученні з системною антибактеріальною і місцевою терапією (інтравагінальне лазерне опромінювання, біокефір, далацин), диференційованою залежно від характеру флори. Дане лікування одержали 110 вагітних основної групи: в ранньому терміні 6-19 тижнів - 60 вагітних; в 20-24 тижні - 30 вагітних; в більш пізньому терміні (28-32 тижні) - 20 вагітних. З них 40 одержали місцеву інтравагінальну лазерну дію один раз в день, загальним курсом 5-7 сеансів, 5-10 мін експозиції, 1,5-2,5 мкВ. Показниками для вживання лазерного опромінювання з'явилися порушення мікробіоценозу піхви, викликані інфікуванням пологових шляхів представниками TORCH-групи інфекцій (хламідіоз), порушення матково - плацентарного кровотоку, а також (в окремих випадках) нечутливість збудника до антибіотиків. 40 вагітних одержали після обробки піхви розчином 1:1000 фурациліну місцево інтравагінальну аплікацію 0-1% жирності 2,0 мл біокефіру 8-10 процедур і пероральне його введення. Показником до введення еубіотика (біокефіру) з'явилося порушення мікробіоценозу піхви, викликане Candida albicans, E. Coli, Klebsiella і ін., і зниження кількості лактобактерій. 30 вагітних одержували місцеве інтравагінальне введення 2 г вагінального крему кліндаміцину "Далацин" 1 раз на день протягом трьох днів, в ІІ і ІІІ триместрі вагітності. Підставою для вживання препарату "Далацин" явилось порушення мікробіоценозу піхви з наявністю Gardne-rella vaginalis, Peptostrectococcus, Bacteroides fragilis і ін., зниження кількісного складу лактобактерій. Для лікування вагітних групи порівняння використовували тільки медикаментозне лікування (дюфастон, турінал, партусістен, мікрофолін). Лікування проводили в термінах 6-32 тижня.


 
 

Цікаве

Загрузка...