WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Показники метаболізму клітин крові та їх збереженість за умов консервації факторами штучного гіпобіозу (автореферат) - Реферат

Показники метаболізму клітин крові та їх збереженість за умов консервації факторами штучного гіпобіозу (автореферат) - Реферат

За наявності в пацієнтів виражених вегетативних порушень у комплекс лікування включали нормобаричну гіпокситерапію, яка чинить істотний вегетонормалізуючий ефект.

Нормалізація функціонального стану центральної і вегетативної нервової системи і потенціювання десенсибілізуючої дії під впливом включення в комплекс ВЛ процедур нормобаричної гіпокситерапії виявляється в більш значному зменшенні в хворих клінічних проявів захворювання, ніж у пацієнтів, що одержали тільки курс КШМК. Кількість дітей, що кашляють, знизилася вдвічі (OR=2,03; ДІ=0,314,7), а кількість дітей, що реагують на фізичне навантаження — в 1,82 разу (OR=1,82; ДІ=0,526,33) більше, ніж у контрольній групі. У жодного хворого не вислухувалися хрипи й в усіх нормалізувався сон (2 =3,2; р = 0,07).Тоді як після курсу КШМК хрипи зберігалися в 4,4% дітей, а порушення сну — в 8,7% пацієнтів.

Більш істотна позитивна динаміка клінічних проявів захворювання в групі дітей, які отримували комплексну терапію, супроводжувалася значним поліпшенням показників ФЗД, які особливо характеризують бронхіальну прохідність. Після закінчення лікування відзначається вірогідне збільшення ОФВ1 з (62,504,11)% до (77,283,79)% і тенденція до підвищення (0,1>р>0,05) ПОШвид з (70,284,36)% до (81,433,49)%, тоді як у контрольній групі зміна усіх спірографічних показників, що визначалися, була невірогідною — ОФВ1 збільшився тільки з (64,154,55)% до (72,493,83)%, а ПОШвид з (69,374,08)% до (74,253,61)%. Більш виразна перевага комплексної терапії спостерігається при аналізі динаміки спірографічних показників за способом Knudzon у модифікації Н.Н.Канаева. Після закінчення лікування в основній групі не виявляється значних порушень показників ФЗД, на відміну від контрольної. За усіма швидкісними показниками в основній групі після лікування відзначається більш виражена тенденція до збільшення кількості дітей з нормальними їх величинами, порівняно з контрольною. Кількість хворих у групі, що одержали комплексну терапію, з нормальними значеннями ПОШвид була вірогідно вище на 5%-му рівні значущості (2=4,6; р=0,03), ніж у групі порівняння. Шанс відновлення нормальних значень ЖЄЛ в основній групі був у 3 разу вище, ніж у контрольній (OR=3,31; ДІ=0,5522,30).

Якщо розбіжності між ранковими і вечірніми значеннями показника пікфлоуметрії більше 20% визначалися в 15,6% дітей, що одержали комплексну терапію, то після лікування у всіх пацієнтів не перевищували 20%. Тоді як після КШМК кількість хворих з розбіжностями між ранковими і вечірніми величинами ПОШвид більше 20 % тільки зменшилася з 17,4 % до 6,5 %.

Аналіз динаміки результатів інших функціональних і лабораторних досліджень довів, що включення в лікувальний комплекс процедур нормобаричної гіпокситерапії супроводжується вираженою вегетонормалізуючою дією і приводить до посилення десенсибілізуючого та імуномодулюючого ефекту.

Після комплексного лікування скарги на клінічні прояви вегетативних розладів пред'являли тільки 38,9 % хворих, тоді як після курсу КШМК — 61,9 %, що в 1,6 разу більше.

Комплексна терапія також сприяла зменшенню кількості дітей з переважанням ваготоній майже втричі (з 61,1 % до 22,2 %) і симпатикотоній з 33,3 % до 22,2 %, при цьому кількість хворих з ейтонією збільшилася з 5,6 % до 55,6 %. У групі порівняння кількість пацієнтів з переважанням ваготоній знизилася тільки з 61,9 % до 42,7 %, симпатикотоній — з 28,6 % до 23,8 %, а кількість ейтоній підвищилася лише з 9,5 % до 33,3 %.

Визначення типу реактивності вегетативної нервової системи також свідчить про перевагу комплексного лікування. Кількість дітей з гіперсимпатикотонічним і асимпатикотонічним типом знизилася більш ніж удвічі — відповідно з 66,7 % до 27,8 % і з 27,3 % до 11,1 %, тимчасом як кількість пацієнтів з нормальним типом реактивності збільшилася з 5,5 % до 61,1 %. При проведенні монотерапії дані показники змінилися менш значно — кількість хворих з гіперсимпатикотонічним типом реактивності знизилася тільки з 71,4 % до 47,6 %, асимпатикотонічним — з 19,1 % до 14,3 %, а кількість дітей з нормальним типом реактивності підвищилася з 9,5 % до 38,1 %.

Включення в комплекс лікування нормобаричної гіпокситерапії супроводжується істотною позитивною динамікою показників електроенцефалографії. У більшості пацієнтів відзначається нормалізація біоелектричної активності мозку (загальномозкові зміни не виявлені, дисфункції в діяльності неспецифічних структур мозку не відзначалося). У спокої (фонова електроенцефалографія) патологічні порушення біоелектричної активності мозку відзначалися тільки в 11,8 % хворих. Лише в 23,9 % пацієнтів, у яких до лікування виявлені більш виражені прояви вегетативної дисфункції, на електроенцефалографії реєструвалася при проведенні гіпервентиляції дисфункція серединних структур мозку у вигляді спалахів білатерально-синхронних тета-хвиль. Тоді як у контрольній групі порушення біоелектричної активності мозку на фоновій електроенцефалографії після лікування реєструвалися в 46,7 % хворих, а при проведенні гіпервентиляційної проби — в 60 %.

Результати радіотермометричного дослідження підтверджують здатність інтервальних гіпоксичних тренувань впливати на регуляцію центральних і периферичних судинних реакцій, а також викликати адаптаційні зміни інтенсивності метаболізму, що у свою чергу може сприяти нормалізації трофіки тканин й інтенсивності імунних реакцій. Вимірювання периферичної температури тіла протягом курсу нормобаричної гіпокситерапії довело, що вона зростає у відповідь на перші процедури з (32,00,3) °С перед процедурою до (33,00,3) °С після її закінчення, а надалі дана тенденція зникає. Тимчасом як центральна глибинна температура мало змінювалася на перші впливи, плавно знижувалася по ходу курсу лікування, а наприкінці підвищувалася — з (32,80,2) °С перед процедурою до (33,40,1) °С після її закінчення.


 
 

Цікаве

Загрузка...