WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Соціальні умови формування успішної кар’єри (автореферат) - Реферат

Соціальні умови формування успішної кар’єри (автореферат) - Реферат

Таким чином, у II групі велика кількість плодів з ВВР була перервана порівняно з I групою, що можна пояснити поліпшенням допологової діагностики ВВР. Збільшення частоти оперативного розродження у II групі порівняно з I групою та контролем, очевидно, пов'язана з великою кількістю ускладнень у пологах. Ускладнення в пологах були в 63,40,37% породілей II групи (у контролі – 61,40,42%). З них, найбільше часто спостерігалося несвоєчасне вилиття навколоплодових вод – 33,6%, (у контролі – 27,7%), аномалії пологової діяльності – 15,3%, (у контролі – 12,9%), гіпоксія плоду – 21,4% (у контролі – 3,3%).

Вивчаючи стан новонароджених при народженні в породілей II групи, ми визначили, що в асфіксії різного ступеня тяжкості народилося 19,80,85% дітей (у контролі – 15,30,53%), у тому числі, 5,1% із ВВР і СЗ. Захворюваність новонароджених II групи склала 2,3%, що в 34,3 рази менше, ніж у I групі (78,80,43%). Перинатальна смертність у II групі склала 23,1‰, що в 5,8 разів менше, ніж у I групі.

Аналіз даних, отриманих при використанні сучасних методів пренатальної діагностики у вагітних II групи, показав, що комплексне застосування неінвазивних і інвазивних методів ПД виявилось досить ефективним для діагностики ВВР і СЗ плоду. При їхньому застосуванні в даної категорії вагітних ВВР і СЗ плоду виявлені в 89,3%. З неінвазивних методів пренатальної діагностики найефективнішим виявився УЗ скринінг, що проводився при терміну гестації 16-18 тижнів (виявлено 52,6% ВВР) і 22-24 тижнів (виявлено 47,4% ВВР). Таким чином, ефективність склала 67,9%. Найбільш тяжкими в діагностиці під час УЗ скринінгу в II групі були ВВР серця, великих судин і спадкові синдроми (Дауна, Ангельмана, Клайнфельтера, "котячого крику").

Таким чином, наші дослідження підтверджують дані ряду авторів (Доронин Г.Л., 1992; Г.М. Савельева и соавт., 1999; В.В.Веселовский и соавт., 2001; D.K. Waller, 1994; P.N. Kirke, 1995) про те, що УЗД є доступним і інформативним методом ПД.

Застосування в комплексі з УЗ-скринінгом біохімічних маркерів хромосомної патології (АФП і ХГЛ) показало, що при зниженому рівні АФП діагностовані МВВР і синдром Едвардса. Однак, при інших ВВР і СЗ плоду рівні АФП і ХГЛ були різними, і встановити їхню цифрову закономірність у залежності від виду ВВР і СЗ плоду не представлялося можливим. Нормальний рівень АФП поєднувався з ВВР і СЗ плоду: атрезія стравоходу, вроджена вада серця (дефект міжпередсердної і міжшлуночкової перегородок) і синдром Арнольда Кіари. При підвищеному рівні АФП ВВР і СЗ плоду не було. Виявлені тільки ознаки хромосомної патології: патологія плаценти і пієлоектазія в плоду. Підвищення рівня ХГЛ спостерігалося при ВВР плоду – водянка яєчок. При нормальному і зниженому рівні ХГЛ, ВВР і СЗ плоду не відзначено, але були виявлені УЗ ознаки хромосомної патології плоду (маловоддя, патологія плаценти, пієлоектазія). При одночасному визначенні рівня АФП і ХГЛ встановлено, що при атрезії стравоходу, ВВР серця відзначалися їхні нормальні значення.

З інвазивних методів пренатальної діагностики особливої уваги заслуговують плацентоцентез і біопсія ворсин хоріону. При визначенні каріотипу в 25 вагітних із ВВР і СЗ плоду в 11 випадках каріотип плоду був нормальним, у 14 – виявлені хромосомні аберації. Однак, при інвазивних методах ПД уперше в 24% виявлені спадкові синдроми, не діагностовані до цього під час УЗД.

Результати морфологічного дослідження біоптатів, узятих під час плацентоцентезу і біопсії ворсин хоріону, дали можливість встановити, що в 80,9% випадках ВВР і СЗ плоду присутні патологічні зміни ворсин хоріону (деструктивні-дегенеративні і компенсаторно-пристосувальні процеси) і КДХ більше 20 балів. При перевазі дегенеративно-дистрофічних процесів у плаценті виникають передумови до формування ПН і розвитку гіпоксії плода. Досить виражені компенсаторно-пристосувальні механізми сприяють підтримці функції плаценти на нормальному рівні і забезпеченню задовільного стану плода.

Контроль за станом плода проводився з використанням у різний термін гестації, починаючи з 28 тижнів, сучасних і доступних методів: ДГД, КТГ і БПП. Під час проведення ДГД внутрішньоутробну гіпоксію плоду різного ступеня тяжкості ми діагностували в 59,4% вагітних, під час КТГ – у 53,5% і під час БПП – у 49,2%. Зіставляючи дані ДГД, КТГ і БПП ми встановили, що в 79,2% вагітні результати ДГД, КТГ і БПП збіглися; у 20,8% зміни допплерографічних показників не підтвердилися на КТГ і БПП. Це ми пояснюємо тим, що після встановлення діагнозу ПН при ДГД, вагітним проводилася її комплексна терапія з позитивним ефектом.

Таким чином, у II групі ВВР і СЗ плоду були виявлені в 89,3% всіх аномалій розвитку. З них, при застосуванні інвазивних методів ПД виявлені 56% хромосомних синдромів і аберацій і 44% випадків ВВР із нормальним каріотипом. У жінок II групи з виявленими ВВР плоду вагітність перервана в 60,7%, що 4,5 рази більше, ніж у I групі (13,6%). Ефективність інвазивних методів пренатальної діагностики склала 100%. Усі випадки хромосомних аберацій плоду були діагностовані. Ефективність ультразвукового скринінгу склала 67,9%, біохімічного скринінгу – 7,1% (для вивчення його ефективності необхідно проведення подальших досліджень).

Отримані дані дозволили визначити ряд заходів, спрямованих на профілактику ВВР плоду. Найбільш важливими з них є: оздоровлення навколишнього середовища, здоровий спосіб життя батьків, поліпшення стану здоров'я батьків перед і під час цієї вагітності, як фактор, що попереджує виникнення ВВР плоду, використовуючи для цієї мети поліклінічну службу, стаціонари і санаторії, застосування фолієвої кислоти, виявлення групи ризику по ВВР під час прийому вагітних лікарями жіночих консультацій, обов'язкове медико-генетичне консультування родин з обтяженою спадковістю.


 
 

Цікаве

Загрузка...