WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Механізми розвитку стравохідно-шлункових кровотеч (автореферат) - Реферат

Механізми розвитку стравохідно-шлункових кровотеч (автореферат) - Реферат

В своїй роботі ми використали пряму внутрішньом'язову невротизацію (ПВМН), яка дозволяла створити максимальний безпосередній контакт нервової та м'язової тканин і збільшити вірогідність утворення нових нервово-м'язових з'єднань.

Техніку зшивання нерва "кінець в бік" ми застосовували у 4 випадках. У двох випадках чутливу порцію (внутрішню п'яткову гілку) великогомілкового нерва вшивали в бік литкового нерва і ще у двох при зруйнованій проксимальній культі малогомілкового нерва кінець його дистальної культі вшивали в бік великогомілкового нерва. При цьому використали оригінальну методику шва з фасцикулярною дисекцією як культі нерва донора, так і ділянки у місці шва нерва-реціпієнта. Це дозволяло задіяти до з'єднання всі фасцикули обох нервів.

Вважаємо, що при виконанні неврального шва та аутонейропластики при дефектах нервів нижніх кінцівок, повинні бути враховані природні незадовільні умови для регенерації та функціонування нерва.

В комплекс мікрохірургічних методик усунення компресії периферичного нерва та ліквідації больових невром ми включили невроліз нервового стовбура та його гілок. При цьому виділили екзоневроліз, тобто усунення зовнішньої компресії нерва та ендоневроліз, який ми частіше трактували як фасцикулолізіс, що більш точно та повно відображає зміст цього хірургічного етапу. Коли ми проводили невроліз, видаляючи змінені елементи зовнішнього епіневрію ми прийшли до висновку, що успіх будь-якого з елементів невролізу залежить від поетапного виконання необхідних хірургічних дій, що дозволяють максимально підвищити його ефективність.

До найважливіших етапів невролізу ми віднесли використання операційного мікроскопу та мікрохірургічної техніки, що значно розширило можливості невролізу і зробило його самостійною, безпечною та високоефективною операцією. До цього невроліз застосовували досить рідко і він фактично завжди носив характер екзоневролізу. При цьому невроліз найчастіше розглядався, як окремий технічний прийом відновної операції. Зваживши наш досвід використання невролізу, вважаємо його самостійною операцією, кінцева ефективність якої залежить від його атравматичності, радикальності і, що важливо, від створення умов для його захисту від повторного рубцювання у післяопераційному періоді.

Найчастіше невроліз використовували при ушкодженнях сідничного нерва. При цьому ми використовували відпрацьований нами алгоритм: широка ревізія, гідравлічна проба, невроліз та фасцикулоліз, а також, що вкрай важливо, створення задовільних морфологічних умов для функціонування нерва.

Больові невроми нервів у тому числі і нижніх кінцівок своєму виникненню можуть завдячувати гострій та хронічній травмі, а також формуванню умов для патологічної регенерації травмованого нерва. Хірургічне лікування больових невром при ушкодженнях нервів нижніх кінцівок займає важливе місце в цьому розділі реконструктивно-відновної хірургії, так, як виникнення невроми в функціонально важливих зонах кінцівки практично повністю обмежує її найважливіші функції і значно погіршує якість життя хворого.

Вищенаведене, а також той факт, що невроми формуються перш за все при незадовільних анатомо-фізіологічних умовах для регенерації, визначили необхідність включення цієї групи хворих в наше дослідження.

При хірургічному лікуванні локальних компресій чутливих нервів та покращенні результатів хірургічного лікування травматичних невром застосували оригінальну оперативну техніку (заявка на патент №2002075431 від 02.07.2002), при якій після невролізу відрізка нервового стовбуру, резекції чи пластики невроми рану зашивали, а на зону шкіри над оперованим нервом здійснювали вплив негативним тиском з експозицією, яка на 1-2 хвилини перевищує час згортання крові у даного пацієнта. При цьому мікрогематома, яка утворюється в зоні операції набуває форми згортка, а оточуючі тканини фіксуються у позиції, коли не здійснюється тиск на оперований нерв. З застосуванням даної методики прооперовано 18 хворих з патологією чутливих нервів. З мононевритами при цукровому діабеті було прооперовано 7 хворих, з закритими післятравматичними та післязапальними нейрокомпресіями — 6, післятравматичними невромами — 11, у тому числі ятрогенними — 6 (а саме ушкодженням підшкірного нерва на рівні нижньої третини гомілки та гомілково-стопного суглобу після венектомії при варикозній хворобі за методом Бебкока).

Результати хірургічного лікування ушкоджень нервів нижніх кінцівок. Оцінка результатів хірургічного лікування хворих з ушкодженнями нервів нижніх кінцівок проведена нами в декількох площинах. Перш за все, ми з'ясували питання про реальні можливості відновлення нерва нижньої кінцівки при його травматичному ушкодженні, коли умови для його регенерації не виходили за рамки звичних. Техніка операції була типовою: мікрохірургічний невроліз, диференційований невральний шов та аутонейропластика, а строки з моменту травми не перевищували 12 місяців. Проте, термін до 6 місяців, вважаємо найбільш оптимальним. Безпосередньо при оцінці віддалених результатів враховували рівень відновлення трофічної функції нерва, рівень відновлення чутливості за системою S0-S4 та рівень відновлення рухової функції за системою М0-М5. Інтегральний рівень відновлення функції кінцівки визначали шляхом подографічного дослідження за методикою клініки.

Нами вивчені результати хірургічного лікування контрольної групи (87 хворих з ушкодженнями нервів нижніх кінцівок за умов, що є задовільними для їх відновлення) та основної групи — (157 хворих. З них локальна компресія нервових стовбурів та больові невроми були діагностовані у 42, компартмент-синдром — у 35, травма нервів — у 4, цукровий діабет, хронічна ішемія при патології магістральних артерій — у 22 хворих, хронічна венна недостатність — у 28, гнійний процес — у 20 та доброякісні пухлини — у 6 хворих. Умови для регенерації травмованого нерва визнані як незадовільні. В табл. 6 представлено перелік оперованих нервів, їх кількість та види відновних операцій в контрольній групі.

Таблиця 6

Перелік оперованих нервів, їх кількість та види відновних операцій

в контрольній групі

п/п

Оперований нерв

Види відновних операцій

в контрольній групі

невроліз

шов

АНП

Сідничний нерв

26

12

7

Великогомілковий нерв

3

2

7

Малогомілковий нерв

11

2

5

Стегновий

2

1

4

Внутрішній підошовний нерв

1

1

2

Зовнішній підошовний нерв

-

-

1

всього

43

18

26

загалом

87

В табл.7 подано перелік та кількість нервових стовбурів основної та контрольної груп нашого дослідження. При цьому прооперовано 209 нервових стовбурів у 244 хворих в обох групах, з них 35 випадків з компартмент-синдромом досліджувались окремо.

Таблиця 7

Перелік та кількість нервових стовбурів в основній та контрольній групах

Травмовані нервові стовбури

Стегновий

Сідничний

Великий гомілковий

Малий гомілковий

Медіальний підошовний

Латеральний підошовний

Прихований

Литковий

Боковий поверхневий стегна

Передній поверхневий стегна

Пальцьові

Контрольна група

7

45

12

18

4

1

-

-

-

-

-

Основна група

16

37

27

21

4

1

6

5

1

2

2

Цукровий діабет

-

-

3

1

-

-

-

-

-

-

-

Хронічна ішемія

4

9

6

3

-

-

-

-

-

-

-

Гнійна рана

3

6

9

2

-

-

-

-

-

-

-

ХВН

4

9

7

6

1

1

-

-

-

-

-

Компресійні синдроми

4

13

2

7

-

-

6

5

1

2

2

Доброякісні пухлини

1

-

-

2

3

-

-

-

-

-

-

ВСЬОГО

23

82

39

39

8

2

6

5

1

2

2


 
 

Цікаве

Загрузка...