WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Центромерна нестабільність та поліморфізм хромосом в нормі і при патології людини (автореферат) - Реферат

Центромерна нестабільність та поліморфізм хромосом в нормі і при патології людини (автореферат) - Реферат

АНОТАЦІЇ

Акопян Г.Р. Центромерна нестабільність та поліморфізм хромосом в нормі і при патології людини.— Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 03.00.15 — генетика. Інститут гігієни та медичної екології імені О.М. Марзеєва АМН України, Київ, 2006.

В дисертації представлені результати дослідження центромерної хромосомної нестабільності та С-поліморфізму хромосом в короткочасних культурах соматичних клітин людини на різних етапах нормального онтогенезу, при поширених патологічних станах, у взаємозв'язку з індукцією хромосомної нестабільності та апоптозу. Визначено фенотип і спонтанний рівень передчасного розділення центромер сестринських хроматид (ПРЦ) та доведено закономірність його індукції у взаємозв'язку з екзогенним або ендогенним пошкодженням ДНК, процесами тканинної диференціації, онкогенної трансформації і клітинної загибелі. Індукція часткового ПРЦ відбувається послідовно з утворенням хромосомних аберацій і загрожує втратою хромосом та формуванням анеуплоїдних клітин. Фенотип повного ПРЦ асоціюється з індукцією апоптозу та ендоредуплікацією. Значна частка знахідок макроваріантів С-поліморфізму в практиці медико-генетичних досліджень є фенокопіями, які утворюються в соматичних клітинах внаслідок деконденсації конститутивного гетерохроматину. Рекомендовано визначати параметри центромерної хромосомної нестабільності для діагностики і прогнозування синдромів хромосомної нестабільності, поширених гемобластозів та в практиці цитогенетичного моніторингу генотоксичних впливів.


 
 

Цікаве

Загрузка...