WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Загальні положення грошової оцінки земель - Курсова робота

Загальні положення грошової оцінки земель - Курсова робота

оцінки, визначається за аналогічними агро виробничимигрупами ґрунтів, які до них прилягають.
На гірших землях, на яких не створюється диференційований рентний дохід (з нульовим, або від'ємним показником оцінки), грошова оцінка земель визначається величиною абсолютного рентного доходу - 1,6 ц зерна з гектара.
6. Грошова оцінка земельних ділянок під виробничими будівлями і спорудами сільськогосподарських підприємств, що розташовані за межами населених пунктів, визначається за аналогічними агро виробничими групами ґрунтів, які до них прилягають.
7. Для організації і проведення робіт з грошової оцінки земель і встановлення їх ціни, включаючи земельні ділянки несільськогосподарського призначення, що підлягають продажу, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації створюють комісії у складі спеціалістів управлінь (відділів) земельних ресурсів, сільського господарства, сільськогосподарських й інших підприємств, працівників тих сільських, селищних та міських (міст) районного підпорядкування) Рад народних депутатів, на території яких розташовані земельні ділянки, що приватизуються.
Комісії очолюють заступники голів відповідних державних адміністрацій та виконкомів міських Ради народних депутатів.
8. Результати грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Міст районного підпорядкування, селищ міського типу і сільських населених пунктів, у тому числі грошової оцінки: ціни земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Що підлягають продажу у цих населених пунктах та їх межах, розглядаються місцевими органами Держкомзему та містобудування і архітектури. Дані грошової оцінки затверджуються районними державними адміністраціями за наданням комісій, зазначених у п.7.
Результати грошової оцінки земель міст Києва і Севастополя, міст обласного підпорядкування. Втому числі грошової оцінки і ціни земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Що підлягають продажу у цих містах, розглядаються і погоджуються місцевими органами Дрежкомзему та містобудування і архітектури. Дані грошової оцінки затверджуються Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями, виконкомами міських (міст обласного підпорядкування) Радами народних депутатів за поданням комісій, зазначених у пункті 7.
ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
В основу визначення грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення кладеться рентний дохід, Який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної в 1988 році Підставою для розрахунків за економічною оцінкою земель по виробництву зернових культур є те, що вони вирощуються практично на всіх грунтах.
В умовах інфляції рентний дохід обчислюється у натуральних одиницях (у центрах зерна), який при визначенні грошової оцінки переводиться в вартісний вираз за поточними або світовими реалізаційними цінами.
Величина грошової оцінки є добутком річного рентного доходу і терміну його капіталізації. Термін капіталізації встановлюється в 33 роки.
Грошова оцінка здійснюється окремо по орних землях, землях під багаторічними насадженнями, природними сіножатями і пасовищами послідовно: Україні, Автономній Республіці Крим і областях, адміністративних районах, сільськогосподарських підприємствах, окремих земельних ділянках.
2.1. ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ ПО УКРАЇНІ.
1. Для визначення грошової оцінки земель по Україні розраховується диференційований рентний дохід орних земель за економічною оцінкою по виробництву зернових культур (центнерах зерна) за формулою:
Рдн - диференційований рентний дохід з га орних земель (у центнерах)
У - урожайність зернових у гектарах (у центнерах);
Ц - ціна реалізації центнера зерна;
З - виробничі затрати на гектар;
Кнр - коефіцієнт норми рентабельності.
Крім диференційованого рентного доходу (Рдн), в сільському господарстві, за умов використання гірших земель створюється абсолютний рентний дохід (Ран), який додається до диференційованого рентного доходу і таким чином, обчислюється загальний рентний дохід.
Для розрахунку грошової оцінки ріллі використовуються такі вихідні дані:
- середньорічна урожайність зернових з гектара за 1986-90 рр. - 31,5 ц;
- середньорічна ціна реалізації 1 ц зерна в крб.. за 1986-90 рр. - 17 крб.;
- середньорічні виробничі витрати на 1 га вирощування зерна за 1986-1990 рр. - 303 крб.;
- коефіцієнт норми рентабельності, що використовується при проведенні економічної оцінки земель (1988) - 0,35;
- величина абсолютного рентного доходу (Ран), який створюється на гірших за якістю землях в сільському господарстві і встановлений по Україні на гектар угідь, - 1,6 ц зерна.
За формулою 1 і вихідними даними диференційований рентний дохід становить 7,4 ц зерна з 1 га.
Сума диференційованого і абсолютного рентного доходу складає загальний рентний дохід (Рздн) у розмірі 9,0 (7,4+1,6) центнерів з гектара (дод. 2).
2. Диференційований рентний дохід з гектара земель під багаторічними насадженнями, природними сіножатями і пасовищами розраховується на основі співвідношень диференційованих рентних доходів цих угідь і рентного доходу на орних землях за економічною оцінкою по виробництву зернових культур за формулою:
Рдн (б) (с) (п) =
де Рдн (б) (с) (п) - диференційований рентний дохід з гектара земель під багаторічними насадженнями (б), природними сіножатями (с) і пасовищами (п) (у ц), Рдн - диференційований рентний дохід з гектара орних земель (у центнерах);
Рд (б) (с) (п) - диференційований рентний дохід з гектара земель під багаторічними насадженнями (б), природними сіножатями (с) і пасовищами (п) за економічною оцінкою земель ( у крб..);
Рд - диференційований рентний дохід з гектара орних земель за економічною оцінкою по виробництву зернових культур (у крб..).
Для розрахунку рентного доходу з гектара землі відповідних угідь використовуються такі вихідні дані:
- диференційований рентний дохід з гектара земель під багаторічними насадженнями (б), природними сіножатями (с) і пасовищами (п), який згідно з економічною оцінкою земель складає відповідно 1563.9 крб., 136.5 крб.; 55.? Крб..
- диференційований рентний дохід з гектара орних земель згідно з економічною оцінкою земель по зернових культурах складає 348,7 крб.
За формулою 2 і вихідними даними обчислюється диференційований рентний дохід з гектара земель відповідних угідь у центнерах зерна, який становить:
- під багаторічними насадженнями - 33,19 ц.
(7.4 ц + 1569.9 крб. : 348, 7 крб.);
- під природними сіножатями - 2.90 ц.
(7.4 ц + 136.5 крб. : 348, 7 крб.);
- під природними пасовищами 1.18 ц
(7.4 ц + 55.7 крб. : 348, 7 крб.);
- загальний рентний дохід (Рздн) з гектара земель відповідних угідь складає;
- під багаторічними насадженнями - 34.79
(33.19+1.6) ц зерна;
- під природними сіножатями -

 
 

Цікаве

Загрузка...