WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Характеристика житлових умов населення рівненської області - Реферат

Характеристика житлових умов населення рівненської області - Реферат

22

69

150

159

76

7

67,0

Кількість відповідей

* деякі респонденти були настільки незадоволені якістю послуг що ставили 0 балів, і хоча оцінка проводилась за п'ятибальною шкалою ми вирішили доцільним навести ці дані

** "задоволеність" розраховувалась як відношення суми балів набраної за питанням до максимально можливої суми балів за ним

Отже, згідно таблиці, можна сказати що загалом опитані мешканці міста задоволені житловими умовами і оцінюють його майже на оцінку "добре".

Також ми вирішили провести окрему статистику за найчисельнішим віковими групами респондентів, тобто за групами "менше 20 років" і "20-30 років". Аналогічні таблиці наведені у додатку 3. Найбільше "п'ятірок" виставили якраз студенти, тобто вікова група "менше 20 років", а найбільшу кількість "одиниць" виставили респонденти віком 20-30 років (це переважно студенти-заочники, які вже працюють); 11 з 19 опитаних респондентів віком до 20 років проживають у цегляних будинках, можливо цим і спричинені доволі високі оцінки які вони виставили.

Найбільше нарікань викликає рівень звукоізоляції в квартирі: задоволеність складає 55,9%, а найбільш задоволені респонденти якістю водопостачання і водовідведення(74,5%). Наочне зображення задоволеності можна побачити в діаграмі 2.

Діаграма 2

Оцінка комфортності житлових умов

(Чорним кольором позначено загальний рівень задоволеності)

3. Доступність житла у Рівному

У Рівненській області сектор житлового будівництва протягом 2001-2004 років демонстрував тенденцію до зростання: у 2004 році в області було здано в експлуатацію 193,9 тис.м2 житла, що на 22% більше, ніж 2003 року та на 60% - 2002 року, проте вже наступного року в області було введено в 144,7 тис.м2 житла - а це на 25% менше, ніж 2004 року. Протягом січня-вересня 2006 року було зведено 110,4 тис.м2 житла (613 будівель), що на 37% перевищує аналогічний показник минулого року.

Загалом, питома вага введеного у Рівненській області житла у загальноукраїнському обсязі складає в середньому 2,2%.

На сьогодні ринок нерухомості м. Рівного перебуває на початковій стадії формування, за якої більшість угод відбуваються на вторинному ринку нерухомості. Вартість 1 м2 житла у новобудовах становить 600-750 дол. Більшість жителів міста надали б перевагу новому житлу, але його вибір поки що невеликий. До того ж, клієнтів відлякує та обставина, що вони повинні внести гроші на етапі будівництва, а побачити свої апартаменти тільки після завершення. На ринку нерухомості Рівного не всі упевнені, що їх гроші не пропадуть.[6]

Декілька років тому житлову нерухомість переважно купували в центральній частині міста та в районі автовокзалу. Сьогодні у Рівному майже не залишилось вільних квартир, а ціни зросли до 800-1 500 дол. за 1 м2 . Це призвело до того, що жителі почали шукати житло в інших районах міста. Окрім центру, популярністю користуються такі райони: район Мототрека та Набережної, бул. Б. Хмельницького, пр. Миру. Не так активно купується нерухомість у житлових масивах Північний та Ювілейний, Боярці, по вул. Вербовій поряд з військовим шпиталем.

Основними фактори, які впливають на ціни на нерухомість у місті, є:

• місцезнаходження об'єкта;

• характеристики будинку (панель, цегла);

• технічна оснащеність;

• площа;

• цінність архітектури.

Протягом останнього часу на ринку нерухомості м. Рівного спостерігаються дві тенденції: більш забезпеченні верстви населення вкладають кошти в елітну нерухомість (елітні квартири та дорогі будинки), а молоді та малозабезпечені сім'ї зорієнтовані на житло економ-класу.

За твердженням експертів, з 2004 до 2006 року ціни на житлову нерухомість зросли в 1,8 рази. Так, якщо в 2004 р. вартість однокімнатної квартири складала в середньому близько 12-13 тис. дол., то у 2005 р. вона зросла майже вдвічі та досягла 23-26 тис. дол. У 2006 р. ціни майже не змінились.

Отже, динаміка розвитку будівництва Рівного відповідає загальноукраїнській динаміці розвитку ринку нерухомості, за якої спостерігається збільшення обсягів будівництва, попиту та цін. Ринок будівництва в нашому місті перебуває на стадії становлення.

У Рівненській області в 2007 р. обсяги житлового будівництва збільшилися на 8,4% до 254,2 тис. кв. м. За даними прес-служби Рівненської облдержадміністрації, 68,2%, або 173,36 тис. кв. м житла введено в експлуатацію в міських населених пунктах області, 31,8% або 80,84 тис. кв. м – у сільських населених пунктах.

Індивідуальні забудовники ввели в експлуатацію 68,3%, або 173,7 тис. кв. м від загальної кількості зданого в області житла, будівельні організації – 31,7%, або 80,5 тис. кв. м.

Ціни на нерухомість у Рівному сягнули рівня польської столиці. Однокімнатну квартиру, розташовану в центральній частині Варшави, нині можна придбати за 21-23 тисячі доларів; у Рівному ж вартість однокімнатної квартири в панельному будинку, розташованому в мікрорайоні Північному, сягає 23-25 тисяч доларів, а подібну квартиру в районі колишнього магазину "Малятко" продають щонайменше за 27-30 тисяч. За двокімнатну просять 33-37 тис. у.о., за трикімнатну— від 36 тис. у.о. Раніше постійне підвищення цін на житло пояснювали підвищеним попитом на нього з боку заробітчан, котрі поверталися додому і на зароблені за кордоном гроші купували квартири. Однак нині, на думку пана Андрущенка, зростання цін провокує передовсім доступність і привабливість банківських кредитів на придбання житла: більшість банків наразі надає подібні кредити під 11-12% річних у валюті, до того ж існує програма пільгового молодіжного кредитування.

Щодо попиту, то бажаючих придбати одно- та двокімнатні квартири на ринку найбільше, через що такі пропозиції довго не затримуються. Високим попитом користуються і квартири у новобудовах. Такі квартири коштують дещо дешевше. Так, якщо вартість одного квадратного метра квартири, придбаної на вторинному ринку, становить у середньому 650-700 доларів, то на первинному— 550-650 доларів. Нижча ціна нових квартир пояснюється необхідністю робити в них ремонт, встановлювати міжкімнатну столярку та сантехніку тощо,— виявляється, нині забезпечення зазначених благ вже не входить у обов'язки будівельних компаній. Однак придбати таке житло все одно не надто реально, оскільки більшість нових будинків нині зводиться за рахунок пайової участі майбутніх власників квартир, які, втім, можуть продати їх потім уже за цінами вторинного ринку.

Доречним підсумком до розділу буде розрахунок показника доступності житла для молодої сім'ї (працюючі чоловік і жінка). Для цього нам потрібно визначити приблизний річний дохід сім'ї: згідно даних статистики за січень-червень 2008 року середньомісячна номінальна заробітна плата складає 1434 гривні [7]. Для розрахунків підвищимо цей показник до 1500 грн. Відповідно річний дохід сім'ї складе: 12*1500*2=36000 грн. Згідно "Житлового кодексу"[8] норма площі на 1 людину складає 21м2 + 10м2 на сім'ю. Тобто в сумі: 21*2+10=52м2. Середню вартість м2 житла у місті приймемо за 7500грн. Вартість житла для цієї сім'ї складе: 7500*52=390 тис.грн. Нормативне значення показника доступності складає 2,5. Визначимо значення показника для сім'ї: 390000/36000=10,83. Перевищує норматив у 4 рази. Тобто цифри говорять самі за себе.

ВИСНОВКИ

Питання комфортності житла не може і не повинно бути чітко визначеним, оскільки у кожної людини свої вимоги до комфортності, своє поняття комфорту. Потрібно також зважати на те, що у різних містах критерії комфортності будуть відрізнятись, значно будуть відрізнятись фактори комфортності проживання у місті і у сільській місцевості. Метою дослідження було визначення факторів комфортності міського житла, отже можна окреслити ті фактори, які формують загальне відчуття комфорту проживання:

  1. Обладнання інженерними мережами ( гаряча вода, водовідведення і водопостачання, опалення, електромережі, сміттєпровід, ліфт, газопостачання)

  2. Наявність розвинутої транспортної мережі

  3. Наявність вільної від забудови прилеглої території до будинку, обладнаний дитячий майданчик

  4. Певний рівень звукоізоляції квартири

  5. Наявність торгівельної інфраструктури

Крім того варто нагадати, що питання комфортності є досить суб'єктивним, і залежить від вподобань мешканців житла. Але воно напряму пов'язане з якістю житла, адже неякісне житло не може бути комфортним. В сфері управління якістю житла є поки що єдиний узагальнений документ стосовно якості житла – це класифікатор будинків. Негативним є те, що немає єдиного документу який би визначав якість надання комунальних послуг. Існуюча система санітарних норм є застарілою і потребує оновлення згідно до сьогоднішніх умов. Ці проблеми посилюються загальною кризою житлово-комунальної галузі.

На рахунок вирішення цієї проблеми можна сказати те, що воно тісно пов'язане із реформуванням галузі в цілому. Потрібно створити умови, за яких комунальні послуги будуть надаватись не для протоколу, а для забезпечення комфортності проживання. Будівництво ж приватними підприємствами нових будинків вже враховує фактори комфортності (розташування будинку, наявність інфраструктури, дитячий майданчик), оскільки це впливає на кількість проданих квартир, а отже і на прибутки підприємств. Відповідні умови потрібно створити і для надання основних послуг.


 
 

Цікаве

Загрузка...