WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Дослідження ринку соків в м. Вінниця - Реферат

Дослідження ринку соків в м. Вінниця - Реферат

Реферат на тему:

Дослідження ринку соків в м. Вінниця

З наданням Україні статусу країни з ринковою економікою утворились сприятливі умови для розвитку конкуренції, тому маркетингові дослідження ринку та попиту споживачів є найбільш ефективним способом для отримання повної та достовірної інформації, яка важлива для успішної діяльності підприємства.

Маркетингові дослідження - це систематичне збирання, оброблення та аналіз даних з метою прийняття обґрунтованих маркетингових рішень [3,с.712].

Виведення на ринок нового продукту чи розширення існуючого товарного асортименту потребують точного планування та інформаційної підтримки [1,с.187]. Споживачі при купівлі певного товару крім того, що враховують його якість, ціну, дизайн, прагнуть, щоб цей товар повністю задовольняв їх бажання, тому проведення маркетингових досліджень підприємствами є актуальним в умовах сьогодення. Від якісно проведених маркетингових досліджень залежить, чи буде вдалим представлення товару на ринку. Важливість даного дослідження полягає ще й у створенні своєї стратегії виробництва і реалізації даного продукту [4,с.124].

Метою даної роботи є дослідження ринку соків міста Вінниці, визначення попиту споживачів на їх асортимент, а також виявлення конкурентних переваг різних виробників.

На сьогодні майже 90% ринку займають соки та нектари вітчизняного виробництва. Відповідно до кількості потенційних споживачів і сировинних можливостей основна маса виробництва зосереджена в Центрі, на Півдні й Сході країни [9,с.38].

Основними місцями продажу соків у місті Вінниця є стаціонарна торгова мережа (магазини усіх типів та ринки) та напівстаціонарна торгова мережа (палатки, кіоски та павільйони). Найбільш потужними реалізаторами соків у місті Вінниця є мережі "Фуршет", "МЕТРО", "Сільпо", "Грош", "Екомаркет", "Варшава" та інші.

Основними торговими марками, що представлені на ринку Вінниці є Sandora, Садочок, Біола, Вінні, Соковита, Добрий, Премія, соки Одеського консервного заводу дитячого харчування, Jaffa, соки Миколаївського консервного заводу, Rich, соки Берегівського консервного заводу, соки України.

Ціновий рівень соків. За результатами проведених досліджень можна зробити такі висновки. Умовно соки в роздрібній мережі можна поділити на три цінові групи:

1) дорога - від 6,00 грн за 1 літр.( Наприклад: Sandora - 6,00грн., Добрий - 6,20 грн.);

2) середня - 4,50 - 5,95 грн. за 1 літр. (Наприклад: Соковита - 4,50 грн., Біола - 5,00 грн. Jaffa - 5,70 грн );

3) дешева - 3,90 - 4,49 грн за 1 літр. (Наприклад : Премія - 3,95грн., Садочок - 4.20грн., Вінні - 4,40 грн. )

На сьогоднішній день понад 80% обсягів продажу забезпечує дешева продукція [8,с.44].

Аналіз конкурентів. Ринок сокової продукції Вінниці характеризується досить високим рівнем конкуренції, який викликаний, в першу чергу, значними розбіжностями між реальною місткістю ринку та виробничими потужностями сокової галузі. Низька купівельна спроможність потенційних споживачів та недостатньо сформована культура споживання соків в Україні загострюють конкуренцію між вітчизняними виробниками цієї продукції [2,с.45].

Найбільші частки ринку та найміцніші конкурентні позиції належать таким торговим маркам, як Sandora, Садочок, соки Одеського консервного заводу дитячого харчування, Jaffa, Дар, Біола [7,с.19].

В процесі дослідження було помічено те, що багато виробників використовують елементи цінової і нецінової конкуренції.

Так, наприклад, торгова марка Sandora характеризується тим, що ціновий рівень вищий порівняно з іншими виробниками. У супермаркетах дані соки займають дуже зручне місце. На полицях вони знаходяться на рівні очей, що є одним з визначних факторів стимулювання продажу. Упаковка - яскрава, що відразу привертає увагу споживачів. Фірма проводить дійову рекламну кампанію. Торгова марка Садочок має майже аналогічні характеристики, як і Sandora, але нижчий ціновий рівень, що дозволяє більшій кількості споживачів купувати ці соки. Також фірма проводить дійову рекламну компанію [7,с.21].

Висновки і пропозиції. Дослідивши ситуацію на Вінницькому регіональному ринку соків, можна констатувати наступне:

1) на ринку з'являються все більше різних видів соків, які виготовляються в основному українськими виробниками, тому все гостріше постає питання конкуренції на ринку;

2) лідерами ринку міста є такі торгові марки: Садочок, Sandora, Соки Одеського консервного заводу дитячого харчування, Біола, Jaffa, Дар;

3) споживачі надають переваги саме якості продукції, не дуже звертаючи увагу на зовнішній вигляд упаковки, ціну та поради знайомих;

4) улюбленими смаками для більшості опитаних є виноградний, персиковий, апельсиновий, яблучний, мультивітамінний і томатний. Значна частина споживачів також віддає перевагу фруктовим міксам;

5) більшість опитаних купує сік в упаковці з паперу (Tetra Park), яка в них асоціюється з екологічно чистою в порівнянні з поліетиленовими пляшками. А прихильником цих пляшок залишається молодь (учні та студенти), оскільки вони є зручними у використанні. Сік у скляній тарі купує переважно населення старшого віку.

Нині ринок вітчизняних соків характеризується високою якістю, їх асортимент постійно розширюється, враховуються запити різних груп споживачів. Це створює значну конкуренцію серед виробників. Створюються нові поєднання фруктових смаків. Розширюється їх виробництво та поступово освоюються сучасні технології виготовлення соків [6,с.32].

З метою покращення ситуації на ринку соків можна запропонувати, щоб виробники намагалися все ж таки удосконалювати якість свого продукту, можливо навіть заощаджуючи на упакуванні. Звичайні споживачі хочуть купувати соки за нижчими цінами, але якісні, без консервантів та барвників. Доцільно було б розширити рекламну кампанію саме у місцях продажу, щоб стимулювати просування соків та привабити більшу кількість потенційних покупців. Для більшої обізнаності споживачів у різних торгових марках пропонуємо виробникам частіше проводити дегустації соків у торговій мережі.

Література:

1. Баскакова М. Ю., Ілляшенко С. М. Маркетингові дослідження. Підручник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. - 157с.

2. Гагаріна А. Соковый напор // Продукти & ингредиенты. - 2006. - №6. - С. 44- 46.

3. Гаркавенко С.С. Маркетинг. Підручник. - К.: Лібра, 2004. - 712с.

4. Ковпак К. Сочельник // Бізнес. - 2007. - №21. - С. 121- 128.

5. Крикавський Є.В., Косар Н.С., Мних О.В., Сорока О.А Маркетингові дослідження. Підручник.- Львів.: Інтелект-Захід, 2004 с. 121- 125.

6. Музиченко О. Сокова терапія // Галицькі контракти. - 2006. - №17-18. - С. 32-34.

7. Поддубный В.И. Долгий путь PepsiCo в Украину прошел через "Сандору" // Фондовый рынок. - 2007. - №27. - С. 18 - 23.

8. Портна К. Соковижималки //Контракти. - 2007. - №14. - С. 44-45.

9. Чернявська И. Соковый бум //Инвестгазета. - 2007. - №24. - С. 38 -39.

10. Шмідт Т. В собственном соку //Бізнес. - 2006. - №13. - С. 121- 124.


 
 

Цікаве

Загрузка...