WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці - Реферат

Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці - Реферат

Реферат на тему:

Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці

На сьогоднішній день колективні та приватні підприємства, які займаються вирощуванням та реалізацією томатів, щоб збільшити свій прибуток, застосовують надмірні концентрації мінеральних добрив для швидкого дозрівання і кращого наливу помідор. Застосування надмірних концентрацій мінеральних добрив призводить до накопичення у томатах нітратів. Перевищення гранично допустимих концентрацій нітратів у томатах при їх споживанні може призвести до виникнення різних груп захворювань у людей.

Вивчення якості томатних овочів, що реалізуються у м.Вінниці проводились шляхом порівняльної оцінки показників якості та безпеки основних видів томатів, що реалізує торговельна мережа м.Вінниці в осінній період часу.

Нами було відібрано три дослідних зразки: 1 -продукція, яка надходить у магазин "Сільпо-2" ТОВ "Сільпо-65" (постачальник: КСП"Сосонка", с.Сосонка, Вінницький район, Вінницька область), 2 - у магазин самообслуговування "ЕКОмаркет"(постачальник: КСП"Серебрія", м.Могилів - Подільський, Вінницька область), 3 - у магазин "Корона-5" ТОВ НВП "Аргон" (постачальник: КСП"Писарівське", с.Писарівка, Вінницький район, Вінницька область).

Вивчення якості досліджуваної продукції проводилось шляхом визначення таких органолептичних показників, передбачених стандартом, як зовнішній вигляд, запах і смак, забарвлення, розмір.

Для дослідження було обрано найпоширеніший сорт томатів, який реалізується в осінній період часу - "Подарок Молдови".

Плоди томатів, що були відібрані для перевірки, виявились чистими, свіжими, з видаленою плодоніжкою. Забарвлення плодів яскраво-червоного кольору. Середній розмір плодів у поперечному діаметрі (мм): 1 зразок - 43; 2 зразок - 40; 3 зразок - 44;

Основною частиною лабораторних досліджень було визначення вмісту нітратів в зразках продукції, закуплених на ринках м.Вінниці.

Для визначення нітратів використовували: "Методику визначення нітратів і нітритів у продуктах рослинництва" №5048-89; Допустимі рівні вмісту Нітратів у рослинних продуктах, регламентовані СанПін 42-123-4619-88(1). На основі вказаних нормативних документів нами була розроблена оригінальна методика визначення вмісту нітратів в томатних плодах.

Кожна вибірка продукції мала вагу близько 0,5 (кг). Для проведення випробувань плоди томатів мили водою, витирали чистою тканиною насухо, різали навхрест уздовж осі на 4 рівні частини. Від кожного плоду для аналізу брали четверту частину. Усі проби готували у кількості не менше 2, адже у разі підвищеного вмісту нітратів могла виникнути потреба у повторному аналізі.

Дослідження томатних плодів проводили іонометричним методом, який є найбільш простим та експресним. Сутність методу полягає в тому, що нітрати виділяють із досліджуваного матеріалу розчином алюмокалієвих галунів з послідовним вимірюванням їх концентрації в одержаній витяжці за допомогою іоноселективного електроду. Для досліджень використовували сік та шкіру дослідної продукції, розведений розчином алюмокалієвих галунів.

Для проведення досліду використовували нітратомір PX-150.1, який має похибку вимірювання не більше 5 мВ (0,05 pNO3), іоноселективний нітратний електрод EM-NO3-01,який має такі ж метрологічні характеристики, електрод допоміжний лабораторний хлор срібний ЕВЛ-1М1 ТУ 25-05-2181-77.

Розроблена методика передбачала наступні етапи:

1.Підготовка 1%-го розчину алюмокалієвих галунів 10,0 алюмокалієвих галунів зважували з точністю до першого десятинного знаку. Переносили у вимірну колбу місткістю 1000см, розчиняли у дистильованій воді та доводили об'єм водою до позначки. Розчин зберігали у склянці з припасованим корком. За наявності помутніння чи осаду його замінювали свіжо приготовленим.

2.Підготовка основного розчину азотнокислого калію концентрацією C(KNO3)=0,1 моль/дм (pC NO- 3=-lgC NO-3 =1).

10,0 г азотнокислого калію, висушеного при температурі 110-120 С до постійної ваги, зважували з точністю до першого десятинного знаку, переносили у вимірну колбу місткістю 1000 см, розчиняли у екстрагувальному розчині (1% алюмокалієвих галунів) і доводили об'єм до позначки тим же розчином. Розчин зберігали у склянці с припасованим корком, у разі помутніння осаду, його замінювали свіжлприготовленим.

Підготовка розчинів порівняння азотнокислого калію проводили із основного розчину (C(KNO3)=0,1 моль/дм ) азотнокислого калію у день проведення аналізу, для розведення використовували розчин алюмокалієвих галунів. (1%).

Основний розчин азотнокислого калію (C(KNO3)=0,1 моль/дм розводили у 10 разів розчином алюмокалієвих галунів. Для цього у вимірну колбу місткістю 100 см вносили піпеткою 10 см основного розчину і доводили до позначки розчином алюмокалієвих галунів. Для отримання розчину порівняння концентрацією C(NO-3 )=0,001 моль /дм у вимірну колбу місткістю 100 см вносили піпеткою 10 см розчину концентрацією 0,01 моль/дм і доводили до позначки розчином алюмінієвих галунів. Для отримання розчину порівняння концентрацією C(NO3)=0,0001 моль /дм розчин 0,001 моль/дм розводили у 10 разів розчином алюмокалієвих галунів. Розчин порівняння використовували для побудови градуйованого графіка і градуйованого приладу.

Підготовка мембранного іоноселективного нітратного і хлор срібного електродів порівняння до роботи проводилось відповідно до інструкції.

У проміжках між дослідженнями нітратний електрод занурювали у розчин порівняння з концентрацією C(NO3)=0,0001 моль /дм, хлор срібний електрод - у розчин з дистильованою водою.

3. Підготовка проб до аналізу та проведення дослідження.

Проби шкірки томатів подрібнювали до однорідної маси, з м'якоті вичавлювали сік і використовували для досліджень. Подрібнювали за допомогою тертушки.

10,0 г подрібненого матеріалу зважували з точністю до першого десятинного знаку, клали у стакан гомогенізатора, наливали 50 см 1% -ного розчину алюмокалієвих галунів.

У зв'язку з відсутністю гомогенізатора 10,0 г зваженої проби клали у стакан місткістю 100 см , наливали 50 см 1%-ного розчину алюмокалієвих галунів і перемішували за допомогою мішалки протягом трьох хвилин.

При дослідженні шкірки цитрусових, пробу вагою 10,0 г розтирали у ступці із загартованим піском до однорідної маси, переносили її за допомогою 50 см 1%-ного розчину алюмокалієвих галунів у стакан місткістю 100 см, перемішували протягом трьох хвилин за допомогою мішалки.

4. Визначення вмісту нітратів у соках.

Для цього з соку за допомогою піпетки відбирали 10 см, виливали у стакан місткістю 100 см, додавали 50 см алюмокалієвих галунів, перемішували і в одержаному розчині вимірювали концентрацію нітрат-іонів.

5. Вимірювання концентрації нітрат-іонів за допомогою електрода ЕМ-NO3 -01 та іономера 1-120.

Внутрішню порожнину корпуса електрода два рази промивали дистильованою водою, потім два раза про електродним розчином з полярністю 10-1 моль/кг NO3 і 5.10 моль/кг KCl. Вимочували мембрану електрода протягом 24 годин у розчині полярністю 10-1 NO3 при температурі 205 С.

Аналізуючи результати досліджень було виявлено: 1- 55 мг/кг; 2 - 50 мг/кг; 3 - 60 мг/кг. Допустима норма нітратів у томатах, вирощених у відкритому ґрунті згідно нормативної документації, не більше 100мг/кг. Отже, зразки є безпечними для споживання.


 
 

Цікаве

Загрузка...