WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Етикет ділового спілкування - Курсова робота

Етикет ділового спілкування - Курсова робота

знає, чиї рішення він повинний виконувати.
Не менш корисні засоби інтеграції, такі як межфункциональные групи, цільові групи, межотдельские наради. Наприклад, коли в одній з компаній назрів конфлікт між взаємозалежними підрозділами - відділом збуту і виробничим відділом- те була організована проміжна служба, що координує обсяги замовлень і продажів.
Загальорганізаційні комплексні цілі. Ефективне здійснення цих цілей вимагає спільних зусиль двох чи більш співробітників, чи відділів груп. Ідея, що лежить в основі цієї методики- направити зусилля всіх учасників на досягнення загальної мети. Комп'ютерна компанія"Apple" завжди розкриває зміст комплексних загальорганізаційних цілей, щоб домогтися більшої злагодженості в діяльності всього персоналу. Не менш яскравий приклад- компанія "McDonalds", що має мережа недорогих ресторанів швидкого обслуговування по усьому світі. Із самого початку будівництва цієї імперії керівництво приділяло увагу не тільки цінам, якості і частці ринку. Воно вважало (і, треба думати, вважає і зараз), що дійсно робить послугу людям з обмеженими засобами, і ця "соціальна місія" додала більшу вагу оперативним цілям. Кухарям і офіціантам, що працюють під вивіскою "McDonalds" легше дотримувати тверді стандарти в контексті допомоги суспільству.
Структура системи винагород. Винагороди можна використовувати як метод керування конфліктом, роблячи вплив на людей для запобігання дисфункциональных наслідків. Люди, що вносять свій внесок у досягнення загальорганізаційних комплексних цілей, допомагають іншим групам організації і намагаються підійти до рішення проблеми комплексно, повинні винагороджуватися подякою, премією, чи визнанням підвищенням по службі. Не менш важливо, щоб система винагород не заохочувала неконструктивне поводження окремих чи облич груп.
Систематичне скоординоване використання системи винагород для заохочення тих, хто сприяє здійсненню загальорганізаційних цілей, допомагає людям зрозуміти, як їм варто надходити в конфліктній ситуації, щоб це відповідало бажанням керівництва. [Мускон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф., Основи менеджменту., М., 1992 р., с.150-155]
Міжособистісні стилі дозволу конфліктів.
Відхилення. Цей стиль має на увазі, що людина намагається піти від конфлікту. Його позиція- не попадати в ситуації, що провокують виникнення протиріч, не вступати в обговорення питань, чреватих розбіжностями. Тоді не прийдеться приходити в збуджений стан, нехай навіть і займаючись рішенням проблеми.
Згладжування. При такому стилі людин переконаний, що не варто сердитися, тому що "ми усі - одна щаслива команда, і не слід розгойдувати човен". Такий "сглаживатель" намагається не випустити назовні ознаки конфлікту, апелюючи до потреби в солідарності. Але при цьому можна забути про проблему, що лежить в основі конфлікту. У результаті може наступити світ і спокій, але проблема залишиться, що в остаточному підсумку відбудеться "вибух".
Примус. У рамках цього стилю превалюють спроби змусити прийняти свою точку зору за будь-яку ціну. Той, хто намагається це зробити не цікавиться думкою інших, звичайно поводиться агресивно, для впливу на інші користається владою шляхом примуса. Такий стиль може бути ефективний там, де керівник має велику владу над підлеглими, але він може придушити ініціативу підлеглих, створює велику імовірність того, що буде прийняте невірне рішення, тому що представлена тільки одна точка зору. Він може викликати збурювання, особливо в більш молодого і більш утвореного персоналу.
Компроміс. Цей стиль характеризується прийняттям точки зору іншої сторони, але лише до деякої міри. Здатність до компромісу високо цінується в управлінських ситуаціях, тому що це зводить до мінімуму недоброзичливість, що часто дає можливість швидко розв'язати конфлікт до задоволення обох сторін. Однак, використання компромісу на ранній стадії конфлікту, що виник по важливій проблемі може скоротити час пошуку альтернатив.
Рішення проблеми. Даний стиль- визнання розходження в думках і готовність ознайомитися з іншими точками зору, щоб зрозуміти причини конфлікту і знайти курс дій, прийнятний для всіх сторін. Той, хто використовує такий стиль не намагається домогтися своєї мети за рахунок інших, а скоріше шукає найкращий варіант рішення. Даний стиль є найбільш ефективним у рішенні проблем організації. Нижче приведені деякі пропозиції по використанню цього стилю дозволу конфлікту:
" Визначите проблему в категоріях цілей, а не рішень.
" Після того, як проблема визначена, визначите рішення, прийнятні для всіх сторін.
" Зосередьте увагу на проблемі, а не на особистих якостях іншої сторони.
" Створіть атмосферу довіри, збільшивши взаємний вплив і обмін інформацією.
" Під час спілкування створіть позитивне відношення друг до друга, виявляючи симпатію і вислухуючи думку іншої сторони.
Застосовність різних стилів дозволу конфлікту.
Нижче приводиться малюнок, що ілюструє застосовність різних стилів дозволу конфлікту. [Шейнов В.П., Конфлікти в нашому житті і їхній дозвіл., Мінськ, 1996 р., с.60-69]
Отже, якщо ви вмієте керувати процесом спілкування, правильно поставити свою мову, керувати конфліктними ситуаціями, то авторитет серед подчиненных вам забезпечений. Але ці знання й уміння допомагають не тільки в спілкуванні з підлеглими, але й у випадках, коли вам потрібно вести бесіду з партнерами по бізнесі, а також зі споживачами.
Бесіда з відвідувачами.
Усім без винятку підприємцям приходиться вступати з партнерами по бізнесі - постачальниками сировини, що комплектують чи готових виробів, а також зі споживачами. Від того, наскільки добре вміє підприємець організувати і вести переговори, залежить успіх його справи, його репутація. Мистецтву ведення переговорів спеціально навчаються в усьому світі.
Правильно підготовлений до переговорів людин зможе домогтися своєї мети, не скривдивши при цьому партнера і залишивши про себе сприятливі враження. Підготовка до переговорів включає два основних напрямки роботи: рішення організаційних питань і пророблення основного процесу переговорів.
Гарна підготовка до переговорів припускає попередній розгляд максимально можливого числа варіантів рішення. Усі варіанти ранжуются в залежності від ступеня їхньої прийнятності.
Важливим елементом підготовки до основного процесу переговорів є організація ділового прийому. Діловий прийом проводиться на ранній стадії партнерства з іншою фірмою, після встановлення з нею контактів, що виявляють взаємну зацікавленість.
Готуючись до зустрічі з партнером необхідно намітити свою тактичну лінію. Для цього корисно засвоїти тактичні прийоми, які можна застосувати в ході переговорів, домагаючись своєї мети.
Прийом "відходу" чи "відхилення від боротьби" - застосовується, коли зачіпаються питання небажані для обговорення,

 
 

Цікаве

Загрузка...