WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Етикет ділового спілкування - Курсова робота

Етикет ділового спілкування - Курсова робота

проводжають по розуму, але приймають по одежинці - ці ж принципи діють і коли людина приходить до вас на прийом. І одяг одне з найголовніших умов того,наскільки гарне скластися в людини думка про вас. Рокфеллер почав свій бізнес з того, що купив собі на останні гроші дорогий костюм і став членом гольфа-клуба. [ ]
Я думаю, не варто говорити про те, що одяг повинний бути охайної, вичищеної і вигладжений. Але от кілька рад із приводу того, як і в яких випадках потрібно вдягатися.
Чоловікам можна надягати будь-які костюми не яскравих квітів.
В офіційній обстановці піджак повинний бути застебнуть. У застебнутому піджаці входять у кабінет, до знайомих, у ресторан, у глядачевий залу театру, сидять у чи президії виступають з доповіддю, але при цьому варто знати ,що нижній ґудзик піджака ніколи не защібають. Розстебнути ґудзика піджака можна на обіді, чи вечері сидячи в кріслі.
Колір чоловічих носків повинний бути в будь-якому випадку темніше, ніж костюм, що створює перехід від кольору костюма до кольору взуття. Лаковане взуття повинне надіватися тільки до смокінга.
Журнал "Models of the season" рекомендує дотримувати наступних правил:
" піджак переважніше класичний "англійський" (із двома шліцами позаду). На відміну від "європейського" (без шліц) і "американського" (з однієї плицей) він дозволяє своєму власнику не тільки елегантно стояти, але й елегантно сидіти;
" штани повинні бути такої довжини, щоб попереду ледве спускатися на взуття ,а позаду доходити до початку каблука.
" сорочка під піджаком допускається тільки з довгими рукавами. Не слід надягати нейлонових і трикотажних сорочок.
" комір повинний бути на сантиметр, півтора вище коміра піджака
" жилет повинний бути не занадто короткий, ні сорочка, ні ремінь не повинні бути видні
" ремінь природно виключає підтяжки і навпаки
" носки до ділового і святкового костюма підбираються в тон,
ні в якому разі не білі і досить довгі. [Венедиктова В.И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р., с.30-35]
Жінка користається значно більшою волею у виборі фасону одягу і тканини, чим чоловік. Основне правило, яке варто дотримувати при виборі одягу, - це відповідність часу й обстановці. Тому не прийнято приходити на роботу в офіс у розкішних платтях. Для таких випадків підійде елегантне плаття, чи костюм плаття-костюм.
Кольору в одязі
Якщо людина хоче підкреслити білизну свого обличчя, то йому варто надягати червоний одяг , у будь-яких інших сполученнях червоний колір одягу придушує природний колір обличчя. Жовтий колір білизні обличчя додає фіолетовий відтінок.
Звичайно колір одягу підбирають з таким розрахунком:
" блондинкам більше всего підходить синій колір
" брюнеткам - жовтий колір
" білий колір йде людям з рожевим відтінком шкіри на обличчі
" чорний колір поглинає блиск в інших квітів.
Але при виборі кольору варто враховувати час і місце перебування, рід ваших занять.
Не слід надягати занадто яскраві речі, якщо вам має бути проводити офіційний чи прийом засідання.
Візитні картки
Обов'язковий атрибут першої зустрічі з діловим партнером - обмін візитними картками. Наявність візитної картки свідчить про серйозність і солідність підприємця.
Основне призначення візитних карток - представлення ділових і офіційних осіб один одному при першому знайомстві. Звичайно вона друкується мовою країни, у якій живе власник картки, чи по-англійському мовою країни перебування.
На візитній картці друкуються ім'я і прізвище, посада й адреса фірми, де людина працює, а також номер телефону (факсу, телекса).
Візитні картки вручаються людині так, що б він зміг відразу прочитати її, а дающий повинний тим часом у слух вимовити своє ім'я і прізвище.
На візитних картках, написаних не російською мовою, по батькові не вказується, тому що в більшості країн не існує навіть такого поняття.
Візитні картки бувають різних видів і призначень.
Стандартна картка - використовується при знайомстві, що відбулося. Напису олівцем у лівому нижньому куті візитної картки можуть означати наступне:
" p.f. - поздоровлення
" p.r. - подяка
" p.c. - співчуття
" p.p. - заочне представлення
" p.f.c. - задоволення знайомством
" p.p.c. - замість особистого візиту у випадку остаточного від'їзду
" p.f.N.a. - поздоровлення з Новим Роком.
Картка спеціальних і представницьких цілей - якщо вам вручають таку картку, це значить, що вручивший її не набудовано на встановлення більш тісного контакту.
Картка фірми - призначена для поздоровлення від фірми.
На отримані візитні картки покладається відповісти протягом 24 годин.
Візитні картки не повинні бути вигадливими, екстравагантними, не повинні мати золотих обрізів. Шрифт може використовуватися тільки чорний. [Венедиктова В.И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р., с.66]
Прийом підлеглих.
Успішне керівництво нерозривне зв'язано з ефективною комунікацією. Якщо ви не умієте витягти максимум можливого зі спілкування з людьми, то вам не удасться і змусити їхній викладатися на роботі в повну силу.
На перший погляд усі дуже навіть просто - вес-те потрібно пояснити людині, що саме ви від нього хочете, додати кілька слів похвали, чи, якщо потрібно, навпаки, злегка пожуривши - але якби усі було так просто! Недостатньо відповідальне відношення до тих формам комунікації, з якими має справа керівник -
" усної;
" письмової;
" невербальної,
може серйозно ускладнити його роботу. [Давид Робинсон, Доможися від людей найкращого., М., 1994 р., с.89]
У прямому контакті і безпосередній бесіді найбільше значення мають усна і невербальна комунікації.
Чи бесіда передача повідомлень по телефоні є самими розповсюдженими формами комунікацій; їхній відрізняє безпосередній контакт і велика розмаїтість способів спілкування, що дозволяє без праці сполучити ділову (формальну) і особисту (неформальну) частини всякого повідомлення.
Ефективність усної комунікації залежить від ряду факторів, у число яких входять, зокрема:
" підбор слів;
" стиль спілкування;
" "сигнали підтримки".
Вступаючи в контакт із підлеглими необхідно стежити за своєю мовою, тому що від того, як говорить керівник залежить, те наскільки точно його будуть розуміти підлеглі. Правильний і літературний стиль мови викликає повага і привертає увагу до що говорить і до теми бесіди.
Поза залежністю від того, з ким має бути зустрічатися, керівник завжди повинний:
" уміти пояснити, що він має через, якщо він з якихось причин почуває, що його не розуміють;
" контролювати своє спілкування з підлеглими, ретельно підбираючи слова;
" намагатися зробити свою мову по можливості ясної і певн;
Часто ми

 
 

Цікаве

Загрузка...