WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Етикет ділового спілкування - Курсова робота

Етикет ділового спілкування - Курсова робота

Курсова роботаЕтикет ділового спілкування
ЗМІСТ
стор.
1. Вступ. Основні поняття про етикет. 2
2. Зовнішня обстановка офісу і кабінету. 3
3. Одяг і зовнішній вигляд. 4
4. Кольори в одязі. 6
5. Візитні картки. 6
6. Прийом підлеглих. 7
7. Бесіда з відвідувачами. 16
8. Висновок. 21
9. Список літератури. 24
ВСТУП.
Основні поняття про етикет.
Сформовані норми моральності є результатом тривалого за часом процесу становлення взаємин між людьми. Без дотримання цих норм неможливі політичні, економічні, культурні відносини, тому що не можна існувати, не поважаючи один одного, не накладаючи на себе певних обмежень.
Етикет - слово французького походження, що означає манеру поводження. До нього відносяться правила чемності і ввічливості, прийняті в суспільстві.
Сучасний етикет успадковує звичаї практично всіх народів від сивої давнини до наших днів. В основі своєї ці правила поведінки є загальними, оскільки вони дотримуються представниками не тільки якогось даного суспільства, але і представниками всіляких соціально-політичних систем, що існують у сучасному світі. Народи кожної країни вносять в етикет свої виправлення і доповнення, обумовлені суспільним ладом країни, специфікою її історичної будови, національними традиціями і звичаями.
Розрізняють кілька видів етикету, основними з який є:
" придворний етикет - строго регламентований порядок і форми обходження, установлені при дворах монархів;
" дипломатичний етикет - правила поведінки дипломатів і інших офіційних осіб при контактах один з одним на різних дипломатичних прийомах, візитах, переговорах;
" військовий етикет - звід загальноприйнятих в армії правил, норм і манер поводження військовослужбовців у всіх сферах їхньої діяльності;
" загальногромадянський етикет - сукупність правил, традицій і умовностей, дотримуваних громадянами при спілкуванні один з одним.
Більшість правил дипломатичного, військового і загальногромадянського етикету тією чи іншою мірою збігаються. Відмінність між ними полягає в тому, що дотриманню правил етикету дипломатами придается більше значення, оскільки відступ від них чи порушення цих правил може завдати шкоди престижу чи країни її офіційним представникам і привести до ускладнень у взаєминах держав.
В міру змін умов життя людства, росту утворень і культури одні правила поведінки змінюються іншими. Те, що раніш вважалося непристойним, ставати загальноприйнятим, і навпаки. Але вимоги етикету не є абсолютними: дотримання їх залежить від місця, часу й обставин. Поводження, неприпустиме в одному місці і за одних обставин, може бути доречним в іншім місці і за інших обставин.
Норми етикету, на відміну від норм моралі є умовними, вони носять ніби характер неписаної угоди про те, що в поводженні людей є загальноприйнятим, а що ні. Кожна культурна людина повинна не тільки знати і дотримуватися основних норм етикету, але і розуміти необхідність визначених правил і взаємин. Манери багато в чому відбивають внутрішню культуру людини, його моральні й інтелектуальні якості. Уміння правильне поводитися в суспільстві має дуже велике значення: воно полегшує встановлення контактів, сприяє досягненню взаєморозуміння, створює гарні, стійкі взаємини.
Сучасний етикет регламентує поводження людей у побуті, на службі, у громадських місцях і на вулиці, у гостях і на різного роду офіційних заходах - прийомах, церемоніях, переговорах.
Отже, етикет - дуже велика і важлива частина загальнолюдської культури, моральності моралі, виробленої протягом багатьох століть життя всіма народами відповідно до їхніх представлень про добро, справедливість, людяність - в області моральної культури і про красу, порядок, благоустрій, побутовій доцільності - в області культури матеріальної.
У питаннях загальногромадянського етикету не мале місце займає етикет ділового спілкування, а зокрема - етика прийому відвідувачів і підлеглих і бесіда з ними. Ділова етика складає не тільки репутацію самого керівника, але і репутацію фірми в очах ділових партнерів і потенційних клієнтів. До питань етики прийому відвідай безпосереднє відношення, має питання зовнішнього вигляду "хазяїна" і його кабінету. Поговоримо про це:
Зовнішня обстановка офісу і кабінету.
Перше, що зауважують люди приходячи на прийом, співбесіду, збори, ділову бесіду - це зовнішня обстановка приміщення, у якому має бути вирішувати якісь питання. Від того, як виглядає ваш офіс і кабінет від частини залежать результати вашої бесіди.
Побудова грамотного простору вимагає дотримання єдиного стилю в усьому: у планувальному рішенні, в обробці, декорі, меблях.
Відповідно до древнього китайського навчання керівник (власник) фірми повинний сидіти в офісі фірми обличчям до вхідних дверей і небагато навскоси від її - це по думці східних філософів, допомагає знайти вихід навіть з безвихідної ситуації. В основі цієї філософії - віра в те, що навколишні предмети і положення людини впливають на його справи. [Венедиктова В.И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р., с.27] Але ця філософія не тільки марновірні думки древніх філософів, у ній закладений глибокий зміст, адже кабінет повинний бути зручний не тільки для роботи в ньому, але і для того щоб можна було приймати різного роду відвідувачів, улаштовувати ділові засідання.
Правильно і зі смаком спланований кабінет допомагає створити сприятливу обставину для бесіди, що сприяє встановленню плідного контакту. Відповідно до вищевикладених вимог у сучасному світі склалася визначена традиція в правилах планування кабінету керівника.
Як у древнім китайському навчанні, стіл повинний стояти так, щоб хазяїн кабінету сидів обличчям до дверей і міг бачити прихожих і гостей, що ідуть. Від столу керівника повинний відходити довгий стіл зі зручними стільцями - він служить для проведення дрібних засідань, прийому делегацій складаються з кількох людей. Стільці, що коштують біля столу, повинні бути м'якими і зручними, але не сприятливі той, щоб люди сиділи в них розваливши. Повинна бути шафа для збереження в ньому поточних документів і матеріалів.
У кабінеті керівника також звичайно є присутнім м'який куточок, що складається з м'яких крісел і журнального столика. Він використовується для довірчих бесід з партнерами і, у деяких випадках, з підлеглими, коли необхідно створити неформальну обстановку.
Обстановка й обробка кабінету не повинна бути гнітючої і гнітючої, тому що це знижує ефективність і результативність бесіди. Для цієї мети в кабінеті можуть знаходитися акваріум з рибками, зелені насадження, дзеркало.
Добре і зі смаком оформлений кабінет викликає симпатію до його власника, але вимагає, щоб його хазяїн виглядав відповідним чином.
Одяг і зовнішній вигляд
Хоча і говорять ,що

 
 

Цікаве

Загрузка...