WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Загальна характеристика ВАТ „Тисмениця”. Характеристика споживчих властивостей хутряних виробів - Реферат

Загальна характеристика ВАТ „Тисмениця”. Характеристика споживчих властивостей хутряних виробів - Реферат

марку" (Франція).
2. Характеристика споживчих властивостей хутряних виробів.
Властивості хутряних напівфабрикатів групую за рядом ознак: за номенклатурою споживчих властивостей - естетичність, функціональність, ергономічність, надійність, технологічність. Вони можуть бути структурними, фізичними, механічними, хімічними, біологічними.
Естетичні властивості. Хутро являє собою естетичну цінність, яка задовольняє естетичні потреби людини. Тому краса хутра сприймається через чуттєво-емоційну форму, що виявляється у зовнішньому вигляді хутряної шкурки, безпосередньо впливаючи на відчуття людини. Естетичні властивості хутряних шкурок, які викликають естетичні відчуття, найчастіше є природними і не змінюються або частково змінюються в процесі вичинювання.
Естетичні властивості включають у себе такі показники, як інформаційну виразність, якість виробничого виконання, відповідність сучасному сталевому напряму і моді.
Показник інформаційної виразності характеризує художньо-образну виразність і оригінальність напівфабрикату і включає такі показники, як забарвлення (колорит), опушеність (сорт) і пишність (фактура волосяного покриву), замглеподібність (для нагольних виробів) і драпірувальність шкірної тканини.
Високі естетичні властивості хутряних виробів головним чином обумовлені природною красою хутра.
Функціональні властивості хутряних виробів обумовлюють можливість їх використання за призначенням як об'єкта споживання, тобто їх придатність для захисту організму людини від несприятливих дій зовнішнього середовища. Цей показник включає тепло- і вітрозахисні властивості.
Ергономічні властивості включають гігієнічні, фізіологічні і психофізіологічні властивості.
Хутряні вироби мають високі теплозахисні властивості, хорошу повітре - і паропровідність.
Фізіологічні властивості хутряних виробів характеризуються масою виробу і залежать від товщини волосяного покриву. Психофізіологічні властивості утворюються за рахунок туше хутра.
Надійність у споживанні характеризується моральністю і фізичною довговічністю, зберігаємістю і ремонтопридатністю.
Мода на хутряні вироби змінюється не так швидко, як на швейні вироби, тому їх моральна довговічність є досить високою.
Фізична довговічність залежить від виду напівфабрикату, властивостей волосяного та шкірного покриву.
Технологічні властивості мають велике значення для кушнірсько-пошивних процесів. Вони залежать від площі і конфігурації шкурок, пластичності і міцності шкірної тканини.
Споживчі властивості хутряних товарів обумовлені в цілому сукупністю властивостей волосяного і шкірного покривів шкурки в цілому.
Властивості волосяного покриву.
Висота. Розрізняють висоту волосяного покриву і довжину волоса.
Висоту волосяного покриву вимірюють від шкірної тканини до кінчиків к не випрямленому стані. Довжина волоса визначається в випрямленому (витягнутому) стані.
За довжиною (в мм) волосяного покриву (довжиною криючого волоса) хутряні напівфабрикати поділяють на:
- особливо довговолосий - понад 90 (вовк, росомаха, єнот);
- довговолосий - від 50 до 90 (лисиця, песець, бобер, видра);
- середньоволосий - від 25 - 50 (соболь, куниця, нутрія, норка);
- коротковолосий - від 15 до 25 (горностай, байбак, хом'як);
- особливо коротковолосий - до 15 (кріт, ховрашок).
З висотою волосяного покриву пов'язані: теплозахисні, естетичні властивості, а також маса шкурки. Ця властивість впливає на такий показник хутряного напівфабрикату, як сорт.
Хутряні напівфабрикати кожного виду мають певну висоту волосяного покриву, що змінюється залежно від кряжу, сорту, статі, віку, сезону і топографічної ділянки.
Густота. Визначається кількістю волоса на одиницю площі (1 см2). Визначається органолептичними методами або за допомогою густомеру.
За густиною волосяного покриву хутряний напівфабрикат поділяють на:
- особливо густоволосий - понад 20 тис. волосин (видра, бобер, песець, заєць-біляк);
- густоволосий - від 12 до 20 тис. (соболь, заєць-русак, кролик, ондатра);
- середньогустоволосий - від 6 до 12 тис. (лисиця, вовк, куниця, білка);
- рідковолосий - від 2 до 6 тис. (борсук, байбак, каракуль, овчина);
- особливо рідковолосий - до 2 тис. (ховрашок, хом'як, ведмідь).
Густота волосяного покриву впливає на ті ж самі властивості, що й довжина.
У межах одного виду тварини густота волосяного покриву залежить від крижу, породи тварини, а також від пори року.
Пишність. Цей показник характеризується величиною об'єму, заповненого волосяним покривом.
За ступенем пишності хутряний напівфабрикат поділяють на:
- особливо пишний (песець, лисиця);
- пишний (куниця, соболь);
- середньопишний (норка, ондатра);
- низькопишний (кріт);
- особливо низько пишний (ховрашок, нерпа).
Пишність залежить від висоти, густоти і пружності волоса.
Остистість визначається кількістю пухового волоса на один волос криючого. Від цього показника залежить зносостійкість, а також властивості, від яких вона залежить.
М'якість - ступінь опору волоса при згинанні. Вона залежить від мікроструктури волоса, відношення товщини стрижня волоса до його довжини, кількісного співвідношення криючого і пухового волоса, ступеня їх розвитку і товщини. Деякі види напівфабрикатів поділяються за м'якістю на шовковисті, м'які, грубуваті, грубі.
Муаристість - незначна хвилястість окремих груп волоса в різних напрямках, що утворює гарний малюнок шкурки.
Ця властивість є одним з основних показників якості ненароджених ембріонів ягняток (каракульча, муаре та ін.), шкурок лошак, телят (опойок) та козенят.
Колір залежить основним чином від вмісту в стриженях волоса різних комбінацій чорного та жовтого пігментів у вигляді зерен або у дифузному стані.
За кольором волосяного покриву розрізняють хутро чорне,брунатне, руде, біле, сіре тощо. Колір залежить від сполучення різнобарвленого волоса.
За характером розподілу забарвлення шкурки бувають рівномірно забарвлені (видра, норка), з плямистим малюнком або смугами (рись, леопард, бурундук), зонарно забарвлені (уссурійський єнот, кролик-шиншила).
Колір волосяного покриву впливає на естетичні властивості хутряних виробів.
Цей показник залежить від крижу (породи), віку, пори року, статі і інших чинників.
Блиск. Під блиском волосяного покриву розуміють ступінь відбивання ним падаючого світла, що залежить в основному від будови лускатого шару волоса, а також від його звивистості.
Напрямний і остьовий волос має більш інтенсивний блиск, ніж пуховий.
На практиці блиск визначають органолентично.
За інтенсивністю розрізняють шкурки із сильним, середнім, слабим і матовим блиском; за характером блиску - з шовковистим і склоподібним. Шкурки з шовковистим блиском цінуються вище, ніж із склоподібним.
Світлостійкість. Під дією світлопогоди пігмент і барвники руйнуються, внаслідок чого погіршується зовнішній вигляд хутряних виробів.
Світлостійкість фарбованих шкурок залежить від якості підготовки їх до фарбування. Від сполучення використаних барвників.
Фізико-механічні властивості обумовлюють опір волоса до різного роду механічних дій.
Міцність волоса визначається на розрив і на опір до багаторазового згину. Міцність до розриву визначається при розтягуванні волоса на динамометрі.
При експлуатації хутра волосяний покрив піддається багаторазовому згину. Для випробовування волоса на багаторазовий згин використовують прилади різних конструкцій.
Міцність волосяного покриву - одна з важливих

 
 

Цікаве

Загрузка...