WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Торговий патент, його види, особливості вибирання та термін дії - Реферат

Торговий патент, його види, особливості вибирання та термін дії - Реферат

плати за квадратний метр площі може бути пропорційною або регресивною чи прогресивною.
Слід зазначити, що вартість спеціального торгового не обмежується граничними рівнями, встановленими для звичайного торгового патенту, тобто вартість спеціального патенту може перевищувати 320 гривень на місяць.
Плата за спеціальний торговий патент встановлюється за єдиною методикою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності або окремо для юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Встановлення вартості спеціального торгового патенту для окремого суб'єкта підприємницької діяльності заборонено законодавством.
Підприємцям, які прийняли рішення придбати спеціальний торговий патент, необхідно сплатити всі податки і збори (обов'язкові платежі), які вони не сплачуватимуть після придбання патенту.
7. Скільки отримувати патентів і на який термін
При визначенні кількості торгових патентів потрібно з'ясувати кількість структурних підрозділів або місць, де провадиться відповідна діяльність. До них належать:
- філії;
- відділення;
- представництва;
- торгові точки;
- пункти надання побутових послуг;
- обмінні пункти;
- гральні місця.
Суб'єкт підприємницької діяльності, який займається торговельною діяльністю чи гральним бізнесом, надає побутові послуги або здійснює обмінні валютні операції, придбаває стільки торгових патентів, скільки він має структурних підрозділів або місць провадження відповідної діяльності.
Слід додати, що торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).
У разі провадження підприємницької діяльності в одному пункті продажу товарів, в одному окремому приміщенні, будівлі або в їх частинах двох чи більше видів діяльності, що підлягають патентуванню (роздрібна торгівля, громадське харчування і один вид побутових послуг; роздрібна торгівля і кілька видів побутових послуг), суб'єкт підприємницької діяльності придбаває два торгові патенти - на торговельну діяльність і на діяльність з надання побутових послуг.
У разі провадження підприємницької діяльності в одному пункті продажу товарів двох або трьох видів торговельної діяльності (роздрібна торгівля, оптова торгівля, громадське харчування) придбавається один торговий патент за максимальною вартістю з урахуванням місцезнаходження такого пункту та асортиментного переліку товарів.
Те ж стосується й побутових послуг. Якщо підприємець в одному окремому приміщенні чи його частині надає два і більше видів побутових послуг, що підлягають патентуванню, придбавається один торговий патент за максимальною вартістю залежно від місцезнаходження цього пункту і виду побутових послуг.
З придбанням спеціальних торгових патентів пов'язані деякі особливості.
Так, якщо декілька суб'єктів підприємницької діяльності мають торговельні зали для покупців або надають побутові послуги в одному окремому приміщенні або його частині, спеціальний торговий патент видається лише за умови, що всі зазначені суб'єкти придбають спеціальні торгові патенти.
Це не стосується підприємців, котрі займаються торгівлею на ринках усіх форм власності.
Суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність без придбання торгового патенту або з придбанням пільгового торгового патенту, можуть придбавати спеціальний торговий патент.
Щодо терміну, на який видається патент, то його тривалість залежить від виду діяльності, на провадження якого він видається.
Короткотерміновий торговий патент на провадження торговельної діяльності придбавається на термін - від 1 дня до 15 днів.
Торговий патент на провадження торговельної діяльності і надання побутових послуг - 12 календарних місяців.
Торговий патент на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями придбавається на термін - 36 календарних місяців.
Торговий патент на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу - 60 календарних місяців.
8. Де і як придбати патент
Якщо ви визначилися з тим, який патент придбавати і скільки їх необхідно, перед вами постає питання, де його отримати і що для цього необхіднозробити.
Торговий патент видається державними податковими органами за плату.
Місце видачі патенту залежить від виду діяльності, на провадження якої він виданий, і місцезнаходження структурного підрозділу підприємства.
Суб'єкт підприємницької діяльності отримує торговий патент за місцезнаходженням:
- пункту продажу товарів - при провадженні торговельної діяльності;
- пункту з надання побутових послуг - при наданні побутових послуг;
- грального приміщення - при провадженні грального бізнесу;
- пункту обміну - при здійсненні обміну валюти;
- за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - при здійсненні пересувної торгівлі.
З'ясувавши, де необхідно отримати патент, можна робити наступний крок - придбати торговий патент.
Підставою для придбання торгового патенту є заявка, яка подається у державний податковий орган.
Заявка на придбання торгового патенту повинна містити такі реквізити:
- найменування суб'єкта підприємницької діяльності;
- юридичну адресу суб'єкта підприємницької діяльності (витяг з установчих документів);
- вид підприємницької діяльності, провадження якої потребує придбання патенту;
- найменування документа про повну або часткову сплату вартості патенту;
- довідка органу, який погодив місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу, із зазначенням цього місця у випадках, якщо патент придбавається для структурного (відокремленого) підрозділу.
Для придбання торгового патенту підприємець подає до органу податкової служби заявку, яка має бути складена за встановленою формою. Відомості, наведені в поданій підприємцем заявці, посадова особа органу державної податкової служби звіряє з оригіналами первинних документів, на підставі яких заповнюється ця заявка, реєструє її в журналі обліку заявок і заповнює бланк торгового патенту. Тому разом із заявкою у податкову необхідно подати:
- статут підприємства;
- свідоцтво про державну реєстрацію;
- документ, що засвідчує право власності або оренди на об'єкт, де планується провадити діяльність, яка патентується;
- дозвіл на розташування відокремленого підрозділу, де планується провадити діяльність, яка патентується;
- оригінал пільгового патенту у разі придбання спеціального торгового патенту.
Торговий патент видається суб'єкту підприємницької діяльності під розписку у триденний термін з дня подання заявки.
Разом з заявкою на придбання патенту і відповідними документами до податкового органу необхідно подати платіжне доручення чи квитанцію про одноразову сплату вартості торгового патенту або попередню оплату його вартості (для спеціального патенту).
Для цього суб'єкт підприємницької діяльності повинен внести одноразову плату в розмірі:
- вартості патенту за один місяць - під час придбання патенту на провадження торговельної діяльності або надання побутових послуг. На цю суму зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його чинності;
- вартості патенту за один місяць - під час придбання патенту на провадження операцій з торгівлі валютними цінностями. На цю суму буде зменшено розмір плати за торговий патент, яка підлягатиме внесенню в останній квартал його чинності;
- вартості патенту за 3 місяці - під час придбання патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу. На цю суму зменшується розмір плати за патент, яка підлягає внесенню в останній квартал його чинності;
- 25 гривень за весь термін дії патенту у разі придбання пільгового патенту.

 
 

Цікаве

Загрузка...