WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Пояснювальна записка проекту організації і розвитку заповідника "Хотимир" - Реферат

Пояснювальна записка проекту організації і розвитку заповідника "Хотимир" - Реферат

годівниця-ясла поєднується з сіно валом-навісом, використовуються для зберігання сіна або гілкових кормів, солевий потік повинен діяти цілий рік.
В нашій країні і за кордоном деколи будують спеціальні сховища для оленів і косуль, суміщені з годівницями і солонцями. Звичайно вони представляють собою двускатний навіс, який стоїть на 4-6 стовпах. Зсередини нього розташований невеликий тесовий навіс для зберігання віників, коренеплодів, других кормів. Проміжок між стелями навісу і дахом використовуються в якості сіно валу. Нерідко та частина під навісу, яка підлягає під впливвітрів, заплітається петлею. Під навісом розміщують ясли для сіна, корита для концентратів і коренеплодів, ящики для солі. Олені і косулі спасаючись від негоди в такім сховищі, одночасно харчуються. Годівниці ставляться в місцях поблизу добрих природних покрівель.
Для зайців-русаків солонці влаштовують в рослому стовбурі, пні, на стовпі. Солонці влаштовують на окраїнах лісу, зрубах. Поблизу до солонців розташовують годівниці. Сіно, люцерна, люпин можуть бути складені в вигляді копиць.
Підгодовуючи площадки для кабанів споруджуються з метою підгодовування і концентрації тварин на окремих площадках в період великих снігопадів, а також для селекційного відстрілу. Підгодовуючи площадки повинні знаходитися недалеко від надійних покрівель кабанів, в яких бажано купи соломи для облаштування кабанами своїх лігвищ. Щоб кабани швидше знайшли підгодовуючи площадки, рекомендується зробити до них з різних сторін дорожки з рибних і м'ясних відходів. Поруч з підгодов. площадкою необхідно поставити вишку для спостереження за годуючими кабанами і збудувати склад для кормів.
Облаштування і покращення водопоїв зв'язано з покращенням годівлі тварин. Звичайно вони знаходять достатньо води в природних водоймах, але іноді виникає необхідність в облаштуванні штучних водойм. Відсутність хороших водопоїв сприяє розповсюдженню різних інфекційних захворювань мисливських тварин, концентрацій їх поблизу окремих джерел, або навпаки відходу їх в інші угіддя з кращими водопоями.
Для покращення природних водопоїв рекомендується:
- розчистка струмків і джерел води;
- облаштування біля них колод, або бетонних жолобів;
- будувати необхідні плоти на струмках для утворення потічків;
- покращення шляхів підходу тварин (особливо копитних) до водопою;
- посадка навколо водопоїв дерев і кущів;
- збереження при рубці лісу прибереженої рослинності вздовж водопоїв;
- попередження забрудненості води водопоїв;
- періодична чистка дна і берегів водосховищ.
Підгодівля диких тварин
Підготовка рятує тварин від гибелі в випадках без годівлі, запобігає їх від багатьох захворювань, попереджує міграцію тварин, попереджує або знижує потрави лісових сільськогосподарських культур. Неправильна організація підгодівлі веде до великої концентрації тварин даного виду в районі викладання підгодівлі. Підгодівля проводиться не кругло річно, а лиш в період недостачі чи труднодоступності годівлі. Такими періодами є: час зимової, важкої доступності годівлі; або стихійних явищ.
При викладанні годівлі необхідно дотримуватись таких правил:
- їжа повинна бути доступна для тварин;
- місця підгодівлі повинні бути розташовані по території господарства так, щоб вони не збирали довкола себе дуже великі кількості (тварин);
- викладена їжа повинна бути багато калорійною;
- місця підгодівлі потрібно тримати в чистоті, залишки їжі треба викидати, весною площадки потрібно очищати;
- площу підгодівлі потрібно розташовувати в сухих, чистих місцях;
- підгодівлю необхідно проводити регулярно, викладаючи необхідну кількість їжі.
За відвідуванням цієї площі тваринами і птахами і за споживанням виложеної їжі необхідно вести спостереження з записами в них щоденного об'єму викладеної їжі і кількість спожитої їжі.
Основні види польових і кормових культур
для відгодівлі тварин
Кукурудза. Кукурудза - добра кормова і захисна культура для кабанів, оленів, козуль, зайців. Ця культура являється висококалорійною їжею. В 100 кг зерна міститься 134 кормової одиниці, тоді, як в сіні - 100 кормових одиниць. Значення кукурудзи для тварин добре відоме всім. Її високе стебло є добрим захисним спорудженням для зайців, козуль, кабанів. Кукурудзу охоче поїдають кабани, олені, козулі, зайці, а також сірі куріпки, фазани.
Овес. Овес добре використовується в господарстві як кормова і захисна культура. Земний овес служить їдою для оленів і зайців. В період молочно-воскової спілості його охоче поїдають кабани. Зрілий овес подають не тільки копитним і зайцям, але й польовій дичині. Його подають в зимовий період. В 1 кг вівсяної каші міститься 0,45 г кормової одиниці і 66 г перевареного протеїну.
Озиме жито. Добра кормова культура, одна із перших дає зелену масу. Воно сходить рано і в цей період володіє великими калоріями. Дає 22 г перевареного протеїну і містить 0,18 г кормової одиниці на 1 кг.
Картопля. Цінність цієї культури дуже велика. В період розвитку на картопляні поля виходять кабани. Картопляні поля, служать для підгодівлі тварин, повинні розміщуватись в місцях концентрації кабанів. Картоплею можна висаджувати на лісних полянах, біополянах, на просіці.
Кормова капуста. В 100 кг міститься 16 кормових одиниць і 1,8 перевареного протеїну. Її листя охоче поїдають олені, кабани, зайці. Ця культура містить в собі велику кількість поживних речовин, навіть і в замерзлому стані.
Конюшина червона і рожева. Сушать конюшину на сіна на початку цвітіння. Вона служить доброю поживою для зайців, козуль, кабанів. Сіно із конюшини також поїдають зайці-русаки, олені. В 100 г сіна міститься близько 14,5% протеїну і 50-60 кормових одиниць.
Люцерна жовта. Люцерну використовують на сіно, силос. Цю рослину можна висівати на просіці, або на поляні. Такі посіви рекомендуються копитним і зайцям.
Охорона фауни
Під охороною розуміють весь комплекс охоронного значення. Кожний вид тварин індивідуально реагує на господарську діяльність людини. Деякі види пристосовуються жити в умовах антропогенного ландшафту. До таких видів відносяться: кабан, козуля, заєць. Олень теж може жити біля людей, але для цього необхідно визначити певний фактор спокою.
Охорона фауни являється складним і багатогранним ділом. Велике значення при цьому є боротьба з браконьєрством.

 
 

Цікаве

Загрузка...