WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРізне → Мова квітів - Реферат

Мова квітів - Реферат


Реферат на тему:
"Мова квітів"
ПЛАН
Вступ
1. Історична довідка
2. Основні особливості мови квітів
3. Сучасне використання мови квітів
4. Абетка та символіка квітів
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
З древніх часів до нашого часу квіти відігравали важливу роль у житті всіх народів. Бенкети і війни, похоронні церемонії, церковні свята, весілля не обходилися без квіткового оздоблення.
Квіти виступали як символ вірності і смутку, щастя і розпусти, зв'язку із загробним світом і самозакоханості, а також багато чого іншого. З квітами відзначалися і відзначаються важливі події, за допомогою квітів люди виражали і виражають сильні почуття.
Квіти за всіх часів вважалися кращим подарунком до будь-якого свята. Складені зі смаком букети завжди доречні і прийдуться по душі.
Якщо Ви хочете, щоб подарований Вами букет не тільки порадував одержувача своєю красою і свіжістю, але і без слів розповів йому про Ваші таємні бажання і переживання, поставтеся до вибору квітів з особливою увагою.
1. Історична довідка
У древній Персії існував такий звичай: коли починали зацвітати троянди, молодь виходила на вулиці з кошиками троянд, і кидала трояндами в перехожих. Вважалося, що у того, в кого попадала троянда, обов'язково незабаром відбудеться щаслива подія. На подяку ця людина відразу робила невеликий символічний подарунок попавшому в його.
В часи падіння Римської Імперії троянда служила квіткою забави й асоціювалася з низинними пристрастями. Для того щоб прикрасити яку-небудь п'яну оргію, знищували величезну кількість троянд. Один раз імператор Геліогабал влаштував бенкет, на якому закидав гостей такою кількістю пелюстків троянд, що деякі задихнулися під ними.
У древніх римлян біла лілія служила ознакою вишуканого смаку. Це була квітка розкоші і добірності, а також надії, що використовували для прикраси свого костюма, своїх лож і колісниць багаті патриції і патриціанки. Греки і римляни пов'язували з білою лілією непорочність. Вінки з лілій і колосся пшениці прийнято було вдягати нареченому і нареченій.
В Франції в середні століття в аристократичних родинах існував такий звичай: наречений щодня до весілля посилав нареченій букет квітів, серед яких обов'язково була присутня лілія.
Древні міфи, біблійні історії і сказання - в усіх ним можна знайти слова про значення квітів. На початку XVIII століття король Швеції Карл II ввів у Європу нову мову, побувавши в Персії і пізнавши східний "мову квітів".
Квіткові словники публікувалися протягом усього XVIII-го сторіччя, розповідаючи про секрети лілії і бузку, і окремі його глави були присвячені складанню букетів. Ніж більш популярна квітка, тим більше значень він має. Найбільший вага приходиться, звичайно, на троянди.
2. Основні особливості мови квітів
Щоб букет найбільше повно виразити свої почуття, скористайтеся мовою квітів. Ця романтична наука - "селам" з'явилася в 17 столітті в Константинополі і протягом століть допомагала закоханим краще розуміти один одного.
Кожній квітці, відповідно до древнього трактату, відповідало визначене значення. Досить було піднести в подарунок панянці скромний букетик фіалок, щоб вона зрозуміла: кавалер вдень і вночі думає про неї.
За допомогою гортензії можна було подякувати друга за розуміння, латаття повідомляла про пристрасть, що бушує в душі, троянди - це незмінний символ закоханих, а орхідеї виражають ніжність, любов, витонченість, інтимність...
Мова квітів як і раніше актуальна. Знання квіткового етикету і символіки допоможе Вам зробити неповторне враження на близьких людей, торкнутися самі тонкі струнки улюбленого серця...
Усі знають, що значать троянди. А чи знаєте Ви те, що колір троянд теж дуже важливий і може або зробити сюрприз, або навпаки, зіпсувати відносини? Та й інші квіти сказати можуть дуже багато чого.
Троянди заслуговують звання найстарших серед вирощуваних людиною квітів, вони росли ще 5000 років тому в садах на Сході. Дика ж троянда набагато древнє - залишки троянд датовані появою 35 мільйонів років тому. Зараз троянди продаються мільйонами, а це говорить про те, що ця прекрасна квітка дійсно витримала іспит часом.
Древні пояснюють красу троянди тим, що вона була створена богами. Грецька богиня Клорис випадково наткнулася на мертву німфу і перетворила її в квітку, Афродіта додала красу, яскравість, радість і чарівність. Дионис наповнив її ароматним нектаром, а західний вітер Зефір роздув хмари, щоб Аполлон міг зросити троянду під сонячним світлом. Потім квітка назвали "Корольової Квітів" і віддали богу любові Еросу.
Римляни мають свої власні ідеї щодо походження троянди. Відповідно до їх легенди, на світі жила красива дівчина по імені Роданта. У неї була безліч шанувальників, але їй вони не подобалися. Ці молоді люди були настільки повні любові і бажання, що один раз це дійшло до того, що вони зламали двер її будинку і ввірвалися усередину. Ця історія дуже розгнівала богиню Діану, що звернула дівчину в квітку, а її шанувальників - у колючі шипи, щоб дати їм урок.
Яким б не було джерело походження троянди, ця квітка безсумнівно є самим відомим символом краси і любові. Усі знають, що червоні троянди значать "Я люблю тебе". У день святого Валентина вважається, що чим більше дарувати троянд, тим краще - така вуж традиція. Зверніть увагу: за кордоном дарують 12 троянд, але в нас дарувати парна кількість квітів неприйнята!
Менш відомо про значення розцвічень і видів троянд. Прочитайте подальший текст, щоб знати, як виразити те, що Ви хочете. Червоні і білі в одному букеті значать єдність, рожеві значать граціозність і елегантність, а жовті - чи задоволення радість спілкування. Якщо Ви хочете виразити почуття 14 лютого (день усіх закоханих), то жовтогарячі чи коралові троянди скажуть про Ваше бажання. Темнокрасние чи бордові скажуть Вашої кохан про те, що вона безумно красива (до речі, це відмінне доповнення до келиха червоного вина). Рожеві троянди значать "улюблена - улюблений, дорога - дорогою, мила - милий", тому добре підходять, щоб сказати про це і чоловікові, і жінці. Одиночна троянда значить скромність, і гарна для подарунка, коли у Вас мало грошей. І не даруєте букет із троянд і бутонів: перші значать, що Ви на небесах любові, а другі - що Ви занадто юні для любові.
Якщо ж Ви хочете небагато відступити від традиції, чи "Я люблю тебе" не те, що приходить на розум, коли Ви думаєте про своєму улюбленому, можливо Вас потрібно щось інше ніж троянда.
Дуже багато приємних речей можна сказати і про інші квіти, оскільки їх так само приємно одержувати. Кілька квітів грають ту ж роль, що і троянда: червоні хризантеми, чи тюльпани гвоздики теж говорять "Я люблю тебе". Маргаритки зроблять комплімент красі

 
 

Цікаве

Загрузка...